Skocz do zawartości
Grimlock

F1 Sezon 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi plotkami i przewidywaniami co do składów zespół jest tak, że na chwilę obecną my i tak nie będziemy pewni. Pewne jest tylko to, że następny sezon będzie bardzo ciekawy. Bardzo dużo zmian w bolidach. Trochę szkoda, że nie będzie już V8, ale cóż nic na to nie poradzimy. Będą uturbione V6 i sam tak jak inni z niecierpliwością czekam na przyszyły sezon i to jak kierowcy odnajdą się w nowych maszynkach. Na pewno będzie się działo i stawka może nam się ładnie pomieszać. Podejrzewam, że do końca sezonu nie będziemy znać mistrza świata. Oby.

 

A co do ostatniego wyścigu to niewiele można powiedzieć. Niezbyt ekscytujący. Kilka manewrów wyprzedzania w większości w tym samym miejscu. Zwycięstwo Vettela, które mnie nie cieszyło. Cały wyścig był nudny i trochę przysypiałem. A takie miałem nadzieje na fajny wyścig bo bardzo lubię tor w Spa. Lubię na nim jeździć w symulatorach głownie w rfactorze i czasem w Gridzie jedynce przejechać się Sylinem R34 GTR. No nic czekamy na Monzę.

Edytowane przez ReaspowN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wygadany zrobił się teraz Roberto ;)

 

Co by nie mówić, jakiej kierownicy nie dotknie się, czy to w F1 czy w rajdach - obracą ją w sukces :D

 

Szczerze mówiąc nie wiem gdzie wolałbym oglądać Roberta. W F1 gdzie tyle zależy od bolidu, czy w rajdach gdzie więcej zależy od umiejętności kierowcy :) Niezwykły talent i hart ducha - niejeden by się załamał po tak koszmarnym wypadku we Włoszech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Markiz powiedział basta. Pomimo tego, że jeszcze nie tak dawno nie chciał dwóch kogutów w Scuderii. To wszystko wskazuje na to, że Kimi zastąpi Felipe, biorąc pod uwagę przecieki. di Montezemolo wymaga wyników i powrotu Ferrari do czołówki. Iceman sobie z ALO poradzi i przy okazji zmotywuje Hiszpana do częstszego korzystania z tych jego "0,2 sekundy szybciej na okrążeniu".

 

Szkoda, lubiłem Brazylijczyka i kibicowałem mu, ale po tym jak potraktował go zespół (pamiętne TO w Niemczech i wcześniejszy wypadek na Węgrzech) - można powiedzieć, że od tego czasu bardziej toczył się do mety (i testował nowe części dla Fernando) niż jeździł na limicie.

 

Ciekawe czy Nico Hulkenberg trafi do Lotusa i jaka będzie forma bolidu w sezonie 2014?

 

 

Nasz Roberto miał dziś kraksę Dołączona grafika Dobrze, że nic im się nie stało.Podobno zawiodło zawieszenie.

 

Pozostało 3 dni do Rajdu Polski więc mechanicy Citroena powinni zdążyć z naprawą.

 

Dołączona grafika

 

 

Jak to się stało:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=y44iHa26DBc

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Raikkonen jest oficjalnie ogłoszonym kierowcą Scuderii Ferrari :D

 

Wspaniała wiadomość. Iceman swoje wie, jeździ i robi. Przy okazji zmotywuje ALO i zakończy te jego coraz częstsze marudzenie marudzenie :)

 

To będzie dream-team albo kompletna porażka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimi + Fernando na pewno będzie się działo.
Jeśli bolid będzie przynajmniej tak konkurencyjny jak w tym sezonie, to mają dużą szansę na mś konstruktorów.

"Kimi, Fernando is faster than you"......."so why is he behind me then? leave me alone" xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie może rozmowę radiową między Groszkiem, a inżynierem wyścigowym tuż po wyprzedzeniu go przez Kimiego?

 

Odwróciłem uwagę i nie zrozumiałem. Usłyszałem tylko "Race him!" lub "Race Kimi" - te stanowcze słowa nie zostały wypowiedziane przez inżyniera wyścigowego tylko Bouliera albo Lopeza.

 

W sieci znalazłem tylko "wytłumaczenie" tej sytuacji:

 

http://en.espnf1.com/korea/motorsport/story/128489.html

 

Jeśli to faktycznie było TO to szkoda. Groszek jak i Hulkenberg pojechali świetnie.

 

PS1. Komentatorzy wspomnieli o wypowiedzi jednego z kibiców po tym jak Rosbergowi opadł nos. "Rosberg tak ucieszył się z wyprzedzenia Hamiltona, że aż odpalił sztuczne ognie" :D

 

PS2. Niby RB8 Marka został lekko puknięty przez Sutila, ale po kilku sekundach stanął płomieniach. Prawy bok od końca, aż do kokpitu był spalony. Do akcji zostal wezwany nawet "Fire Car". W pierwszej chwili pomyślałem, że rozszczelnił się zbiornik paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://babol.pl/kat,1025465,wid,16059464,wiadomosc.html?ticaid=611751

 

Ciekawy kiedy bede mogl zlozyc zamowienie na kolejna replike jesli to faktycznie dla kubicy. :=

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś komentatorzy przeszli samych siebie. Tuż po starcie, przed pierwszym zakrętem Groszek wybił się na pierwsze miejsce. Webber obronił swoje miejsce. A komentatorzy przez kilka minut o tym, że Vettel pierwszy, prowadzi etc. - pełny profesjonalizm Dołączona grafika

 

PS. Vettel przebił tylną oponę Hamiltona.

 

PS2. RedBull koncertowo wydymał Marka :lol:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z wykładu Rossa Brawna na uniwersytecie. Ponoć następny sezon będzie super-ciekawy a zmniejszenie roli aero w F1 pchnie ją w dobrym kierunku na przyszłość. I za parę tygodni powie jakie ma ciekawe plany na przyszłość po odejściu z meśka i o powodach dla których odszedł.

 

PS. 

https://www.youtube.com/watch?v=Y4ZmolZCnX8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, buc Maldonado znalazł zatrudnienie. Cala nadzieja w Groszku. Choć po odejściu Icemana, a wcześniej Roberta zaczynam coraz mniej dopingować ten zespół.

 

Ciekawi mnie czy Ross przejdzie do McLarena. Martin jest zbyt sympatyczny i miękki. Brakuje twardej ręki Rona Dennisa w tym zespole ;) . Dodatkowo powrót Hondy w 2015 roku z silnikami do F1 na pewno postawi McLarena w lepszej pozycji niż kupowanie jednostek Mercedesa. Ten drugi ma swój własny, fabryczny zespół i to o niego będzie dbał bardziej niż o konkurencję. Kto wie, może plotki o przejściu Alonso w 2015 roku też się sprawdzą?

 

Ale chyba największe nadzieje wiążę z Ferrari. Rory Byrne tym razem pracuje nad nowym bolidem. W przyszłym sezonie silniki mają odgrywać większe znaczenie niż aerodynamika. Opony mają być cięższe, więc będzie co drzeć ;) Mam nadzieję, że będzie dużo efektownych uślizgów na wyjściach z zakrętów :D

 

Zastanawia tylko wypowiedź Neweya, że bolidy będą brzydkie. BMW-Sauber w 2009 było wyjątkowo szkaradne, pozostałe bolidy zresztą też, ale w kolejnych sezonych wygląd poprawił się. Pewnie tym razem też tak będzie. Najważniejsze, że przednie skrzydła będą węższe i wrócą niskie nosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=pXNLQQC_AGU&feature=player_embedded

 

"Podobno" w tej maszynce siedzi silnik Ferrari na przyszły sezon. Muszę przyznać, że dźwięk powoduje u mnie ekscytację, a w pewnych miejscach mojego ciała sprawia, że wilgotnieję. Już się nie mogę doczekać przyszłego sezonu. Andrzej Borowczyk będzie miał o czym opowiadać dlaczego te samochody robią takie psst psssssst pssssstDołączona grafika o ile Polsat zdecyduje się puszczać transmisję F1 bo umowa im się po tym sezonie skończyła. Nawet jeśli nie to żadna strata, będziemy sobie ściągać relację ze Sky F1 HD po zakończeniu wyścigu. 

Ja i tak najbardziej chciałbym zobaczyć dawne silniki V10/V12 z turbinkami w teraźniejszych sezonach. Przecież przy dzisiejszej zaawansowanej aerodynamice i zawieszeniu to te bolidy dopiero by pięknie jeździły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...