Skocz do zawartości
Grimlock

F1 Sezon 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Za kilka dni ruszą pierwsze prezentacje bolidów na sezon 2013:

 

Data prezentacji Zespół

2013-01-28 - Lotus

2013-01-31 - McLaren

2013-02-01 - Ferrari

2013-02-01 - Force India

2013-02-02 - Sauber

2013-02-03 - Red Bull

2013-02-04 - Toro Rosso

2013-02-04 - Mercedes

2013-02-05 - Caterham

2013-02-19 - Williams

 

 

Regulamin techniczny 2013: http://www.google.co....41524429,d.Yms

 

Regulamin techniczny 2014: http://www.google.co....41524429,d.Yms

 

 

 

Z innej beczki, Roberto dziś przetestował Mercedesa DTM - zdjęcia mówią wszystko Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Kubicy, dorzuczam film i więcej słit foci z F1Fanatic:

 

Robert Kubica tests for Mercedes-Benz - DTM.tv (video)

 

Kubica tests DTM Mercedes at Valencia - F1Fanatic.co.uk (zdjęcia)

Edytowane przez metal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F138 wygląda pomimo niewielkich zmian, znacznie lepiej od poprzednika. Dodanie czerni odchudziło grubszy nos i dość mocno rozbudowane kły. W sezonie 2014, jeśli regulamin techniczny nie uleganie zmianie to czubek nosa będzie musiał znajdować się na maksymalnej wysokości 25 cm, a nie tak jak obecnie 50 cm.

Mam nadzieję, że wygląd F138 będzie szedł w parze z szybkością - w końcu McLaren też korzysta z tunelu aero Toyoty w Kolonii Dołączona grafika

 

Ciekaw jest tego co zaprezentuje Newey i Mercedes Dołączona grafika Lotus i Force India postawiły jak na razie na drobne modyfikacje. Całkiem możliwe, że reszta zespołów postąpi podobnie. A podczas testów zacznie się wielkie podpatrywanie i ocenianie co warto wdrożyć Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Trochę trudno się przyzwyczaić.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym kontrowersyjnym rozwiązaniem zaskoczył... Caterham. Dotyczy ono wydechu. Nie ma na razie bardziej dokładnych ze zblizeniem na sam wydech.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe porównanie pokazujące ukształtowanie powierzchni bolidu w okolicy wydechu:

 

Dołączona grafika

 

 

Ciekaw jestem jak będzie wyglądał bolid Williamsa. Z jednej strony może to być zagrywka taktyczna, a z drugiej kłopoty finansowe lub opóźnienia z powodu walki do końca zeszłego sezonu. Kto wie? 19-go okaże się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze zdjęcia wydechu Caterham'a:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

A co do nosa w Lotus'ie:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

To wygląda tak, jakby miał za zadanie "rozbijać" powietrze na boczne sekcje bolidu.

 

W Sauberze zauważyłem coś podobnego:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile poprawia aerodynamikę taka konstrukcja tyłu, ale mi się osobiście nie podoba. W zeszłym sezonie wrażenie robił RedBull, ale to nic przy wyczynie Williamsa:

 

Dołączona grafika

 

Wydech Williamsa:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock, pierwsze zdjęcie to fake.

 

Oryginalne zdjęcie:

 

Dołączona grafika

 

Źródło: Formula 1 test at Circuit de Catalunya 19 February 2013 Photos (69 / 105) - Pastor Maldonado, Williams, Formula 1 test at Circuit de Catalunya 19 February 2013, Formula 1

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, tym razem wrzucilem fotkę z Suttona. Z płetwą czy bez, trzeba przyznać, że FW35 ma solidnie "wysporzątany" tył:

 

Dołączona grafika

 

Dla porównania F138:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Kanał pod nosem F138:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy Williams korzystał dzisiaj z 3 różnych nosów?

 

Już sobie odpowiedziałem sam - Tak, korzystali Dołączona grafika W trakcie pisania tego posta, natknąłem się na to porównanie - Formel 1 Nasen-Vergleich 2013: Nasen-Korrektur nur zum Teil geglückt - i choć ostatnie zdjęcia Williams'a są z Jerez, to dzisiaj śmigali na tym ostatnim, prócz tego właściwego i ze schodkiem.

 

A co do F138 i tego otworu pod nosem, to przeglądając zdjęcia z dzisiejszych testów, nasunęło mi się skojarzenie z płaszczką ; )

 

 

Edit:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rory Byrne powraca i prowadzi prace nad Ferrari 2014!!! :D

 

http://www.crash.net/f1/news/187701/1/rory_byrne_working_on_2014_ferrari.html

 

 

F70 zostało zbudowane i zaprezentowane więc Byrne będzie mógł skupić się w pełni nad F2014 :D

 

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q2 i Q3 przeniesione na niedzielę na 11:00 czasu australijskiego.

 

Szkoda, że warunki pogodowe strasznie zaciemniły formę poszczególnych zespołów. Mercedes i Ferrari tym razem wydają się porządnie przygotowane do sezonu. McLaren z problemami. RedBull jak zwykle mocny, Lotus też dobrze. Szkoda, że Williams ma niedoświadczonych kierowców - praca inżynierów idzie na marne.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. Q2 wystartuje w niedziele (jutro) o 1:00 w nocy naszego czasu (tj za 15 godzin i 20 minut)

 

Massa i Hamilton beda startowac w Q2 (nie widzialem ich wypdakow)?

Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Massa skasował nos, ale po wymianie śmigał normalnie. Lewis z kolei wpadł w poślizg i dotknął prawą stroną tylnego skrzydła bandę z opon. Prawa część skrzydła odłamała się, ale samo skrzydło zachowało kształt co pozwoliło na przejechanie jeszcze kilku kółek Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagwarantować Ci nie mogę, ale obstawiam, że tak. W końcu o tej godzinie nie ma nic takiego co musi lecieć, bo wierni fani będą zawiedzeni, więc można wpakować F1. Po za tym jak nie puszczą na żywo to kiedy? Po wyścigu jest bez sensu, a im później tym mniejszą będą mieć oglądalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"... a Raikkonen po cichu robi swoje." :D

 

Super, super, super :D :D :D Barwo Kimi!!! Nie mogłem sobie wyobrazić lepszego rozpoczęcia sezonu :)

 

Felipe także super - Ferrari nareszcie jest mocne. Oby Lotus i Ferrari jak najlepiej rozwijali swoje bolidy. Obawiałem się o formę Lewis - ale zupełnie niepotrzebnie - to fighter jakich mało. Albo Hamilton jest tak wybitny, a może Mercedes przygotował świetny bolid? Nie wiem :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie cieszy postawa Felipe:) Super, że Kimi i Alonso pierwsze 2 miejsca, miłą niespodzianką było by gdyby Alonso i Kimi częściej powtarzali taki wynik. Jeśli się nie mylę to było drugie zwycięstwo Kimiego od powrotu z rajdów i w pełni mu się należało, chociaż Alonso też nieźle cisnął. Bałem się o Hamiltona i to jak sobie poradzi w Mercedesie, ale na szczęście jest ok, no i 5 miejsce nie jest złe jak na pierwszy wyścig.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...