Skocz do zawartości
dw10

Bezprzewodowy hub usb

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, poszukuje jakiegoś huba usb ale koniecznie bezprzewodowego, może być wi-fi lub BT. Do huba planuje podłączyć drukarkę, ten dzyndzelek od myszki i klawiatury BT oraz co najważniejsze kartę sieciowa wi-fi. Niestety w domu mam tak ze nie mogę przenieść routera z salonu a mój pokój jest dokładnie po przekątnej Sygnał przechodzi przez 4 - 5 ścian w zależności od tego w którym miejscu pokoju postawie lapka Konieczna jest dodatkowa karta sieciowa usb z dość spora antena ale ten kabel doprowadza mnie do szalu. Dodatkowo do lapka chciałbym podłączyć słuchawki bezprzewodowe również ( mam nadzieje ze taka ilość bezprzewodowego sprzętu nie będzie się gryzła ze sobą ). Oczywiście oszukałem sie w google i zauważyłem kilka rozwiązań ale w artykułach z przed kilku lat i cenach lecących w setki dolarów Nie wiem jak sytuacja wygląda teraz w tej kwestii wiec gdyby ktoś coś wiedział i się podzielił byłbym bardzo wdzięczny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zwiększania zasięgu sieci bezprzewodowej wystarczy tzw. range extender, np. Netgear. Sądzę, że dodatkowa karta na USB będzie wtedy zbędna, nie są to urządzenia drogie.

 

Jeżeli chodzi o drukarkę, to możesz dokupić jedynie serwer druku, także bezprzewodowy jeżeli potrzebujesz i udostępniać ją w sieci.

 

W przypadku, jeżeli nie będziesz miał problemów z siecią, to możesz kupić niedrogi hub usb wifi, do którego wepniesz klawiaturę, mysz i słuchawki.

 

Słuchawki mogą być także BT, jeżeli masz BT w notebooku. Ale to już osobna bajka, zależnie czy jesteś audiofilem czy też jest ci to obojętne Dołączona grafika

 

Poza tym, skoro przenosisz komputer - może zainteresować ciebie jeszcze coś innego: podkładka chłodząca pod nb z dodatkowymi portami USB. Możesz wtedy bez przeszkód trzymać komputer na kolanach, bez obaw o przegrzanie. Nawet jeżeli używasz go na biurku, warto zatroszczyć się o coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.saturion.pl/product/162209/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_range_extender_300_Mb-s_TL_WA830RE.html

 

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=755&g=149797&n=TL-WA801ND-punkt-dost-N-300Mb-s&w=c

 

uznalem ze ten rozszezacz sieci bedzie jednak najlepszy bo bezprzewodowych hubow w pl nie znalazlem a za granica ceny spore. Wytypowalem soebie te 2, moglby mi ktos wyjasnic czym one sie zasadniczo roznia poza cena? No i czy to do kwoty mniej wiecej 150 zl najlepszy wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zaopatrzyłem się ostatnio w nowy tv i chciałbym przetestować na nim symulację lotu w FSX.

Telewizor stoi 2m od biurka. Połączony jest z komputerem kablm HDMI. Problem w tym, że klawiatura, mysz i joystick podłączone są przez USB i nie mam za bardzo jak przenosić tych kontrolerów na środek pokoju, żeby usiąść przed telewizorem i kontrolować lot.

Potrzebuję urządzenia bezprzewodowego.. właściwie to musiałoby składać się z dwóch części.. dzieki któremu mógłbym zrealizować zamierzenie:

komponent a). - hub USB, do którego podłączałbym mysz, joystick i klawiaturę i z takim zestawiem siadałbym przed tv

komponent b). - jakiś odbiornik podłączany do komputera pod USB, który "zbierałby" sygał

 

Czy taki właśnie hub USB spełniłby moje oczekiwania?

 

Czy też inaczej da się to rozwiązać?

 

Jeśli hub - to czy coś konkretnego moglibyście polecić w rozsądnej cenie?

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja - to też dobre rozwiązanie.

Rozumiem, że nie będzie problemu jak podłączy się klawiaturę, mysz i joystick pod - de facto - jedno gniazdo USB? - mam tu na myśli ew. uszkodzenie/przeciążenie płyty głównej... nie bardzo się na tym znam Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to sa te huby:) pod jedno gniazdo mozesz podlaczyc tyle tego byle by pradu nie zabraklo dlatego najlepiej kupic huba z zasilaczem. Z tym ze nie orientuje sie jakos co tu jest polecane a co odradzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu zauważam, że i hub niewiele mi pomoże, bo klawiatura i mysz leżą na wysuwanej półce pod biurkiem, więc i kable idą pod blatem. Nawet z hubem musiałbym bawić się w rozłączanie kabli od komp a następnie podłączanie ich do huba po wyjęciu klawiatury i myszy z półki.

Stwierdziłem, że kupię zestaw bezprzewodowy klawiatura i mysz, a joystick (stoi i tak na blacie biurka) pozostanie na kablu, dokupię najwyżej kawałek przedłużacza USB.

Nie wiem tylko jaki zestaw klawiatura + mysz bezprzewodowy kupić.. ale to już nie ten wątek Dołączona grafika

(chyba, że masz wiedzę w tym temacie i mógłbyś jakiś konkretny model polecić w ramach małego offtopic Dołączona grafika

Edytowane przez luko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...