Skocz do zawartości
ultimat3

Zestaw za 2700 +/-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar dokonać zakupu nowego sprzętu, który mam nadzieję, że mi starczy na 3-4 lata. I oto co sobie złożyłem:

 

 

 

Intel Core i5-3470 3,2 GHz 6MB cache s. 1155 Box. - 695 zł

GIGABYTE GA-Z77X-D3H - 465 zł

Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 Grey XMP - 169 zł

OCZ ModXStream Pro OCZ600MXSP-EU 600W. - 299 zł

SilentiumPC Brutus BT-410 Pure Black - 149 zł

SAPPHIRE AMD Radeon HD7770 1024MB DDR5/128bit - 455 zł

OCZ Vertex 4 SSD 2,5" 128GB VTX4-25SAT3-128G - 445 zł

Generalnie mam wątpliwości co do płyty głównej, zasilacza i dysku ssd i po przeczytaniu wielu opinii na różnych stronach po prostu wysiadłem i już nie wiem co mam o tym myśleć wszystkim. Zwracam się z prośbą do was, żeby dokonać (ewentualnej) korekty tego bulida tak, żebym był zadowolony (oczywiście chodzi mi o opinie na temat kazdego podzespołu, a nie tylko to co wymieniłem).

 

Sprzęt będę używać do różnych rzeczy: zabawa z grafiką, gry, przeglądanie internetu, programowanie... (to na co najdzie mnie ochota) - nie jestem jakimś też super wymagającym użytkownikiem, ale też byle czego nie mam zamiaru kupować (na swoim aktualnym sprzęcie działam 5 lat i gdybym nie zanotował czasami brak pamięci, czy za słaba karta graficzna to bym się na zakup jeszcze nie zdecydował, a w aktualny sprzęt inwestować nie ma sensu jak dla mnie).

 

Co do tematu OC ... napisałem wcześniej, że jak mnie najdzie ochota to coś robię. Mam świadomość tego, że OC wymaga chłodzenia* (zawsze lepsze chlodzenie mogę dokupić później).

 

W zestawie nie uwzględniłem zwykłego dysku, ponieważ zapas gigabajtów już mam (2x 250 GB + 500 GB dysk zewn), a system i programy chciałbym na dysku ssd zainstalować. Napęd DVD też mam (ale ostatnio używałem go dawno temu).

 

Czekam na wasze posty. Jest to mój pierwszy post na tym forum i z góry przepraszam, jeżeli umieściłem swój temat w złym dziale lub za ewentualne błędy.

 

*Co do chłodzenia na procesor ... jeżeli ktoś zna sposób na zamontowanie chłodzenia które pasuję pod socket 775 na socket 1155 to dobrze by było gdyby się tym sposobem podzielił (jakieś zestawy montażowe dostępne w sklepach czy coś), bo jestem posiadaczem chłodzenia Scythe Ninja 2 i fajnie by było to chłodzenie zamontować w tym zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień płytę główną na Asrock B75 Pro 3. Jest prawie 2x tańsza i ma możliwość zamontowania twojego chłodzenia s775. Jeżeli będziesz chciał podkręcać to ta sama płyta w wersji Z77.

 

Zasilacz przestarzały. Do tej obudowy nie ma sensu właściwie kupować modularnego, więc polecę ci standardowo XFX CORE 550W

 

Grafikę zmieniłbym na MSI bo jest tańsza, a ma dłuższą gwarancje.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podanej przez Ciebie @Humanoidal mobo ... mógłbyś napisać w czym ten asrock podany przez Ciebie jest lepszy od tej płyty, którą posiadasz? (mam na myśli twoją sygnaturę - ogólnie brałem jeszcze pod uwagę płyty: MSI Z77A-G45 / Thunderbolt oraz Asrock Z77 Extreme 3)

 

Dodatkowo teraz zauwazyłem jakąś nową płytę od Gigabyte z oznaczeniem HD3 i HD4. Ktoś wie coś na ten temat?

 

[+]

 

Dzięki za linka Klaus - zabieram się za czytanie.

Edytowane przez ultimat3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też jestem w stanie narazie przez jakiś czas na chlodzeniu boxowym być. Nie chcę kupować gorszej płyty głównej ze względu na chłodzenie ... to chłodzenie mogę później spróbować sprzedać.

 

[+]

 

Czyli mam rozumieć, że na moim miejscu wybrałbyś płytę główną od MSI?

Edytowane przez ultimat3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wytłumaczyć dlaczego stawiasz mobo wyżej, niż kartę graficzną?

 

A co ci da ta "lepsza" płyta główna? Na pewno ani jednego % wydajności więcej. Da ci lepsze możliwości podkręcania (których z tym procesorem i tak nie wykorzystasz) i możliwość wstawienia 2 kart graficznych (chyba też nie masz zamiar z tego korzystać?). Port thunderbolt? A masz ten dysk czy planujesz kupić? http://allegro.pl/wd-my-book-thunderbolt-duo-6tb-od-karen-i2941720106.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... nie do końca zgadzam się z twoim stwierdzeniem, ale w tym pułapie cenowym możesz mieć rację ... tak czy siak w kwestii karty graficznej to raczej nie zamierzam dopłacać do tego interesu (chcoiaż chętnie bym sobie kupił radeona 7850, ale cena +200 zł jest dla mnie niezbyt dobra)

 

Czy jeszcze ktoś ma jakieś pomysły na zmianę jakiegoś komponentu? Do wtorku chciałbym już nabyć nowy sprzęt ... (I oczywiście dziękuję za posty powyżej)

 

[+]

 

Czemu się pytasz o dysk twardy? Co do thunderbolta miałem na myśli wersję płyty głównej od MSI z dopiskiem Thunderbolt, ale wykluczylem tą opcję już.

 

[+]

 

Jedno pytanie co do Twojej płyty głównej @humanoidal... czy miałeś może jakieś problemy z RAMem na niej?

Edytowane przez ultimat3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do thunderbolta miałem na myśli wersję płyty głównej od MSI z dopiskiem Thunderbolt

Bo ta płyta różni się od zwykłej G45 tylko tym, że ma port thunderbolt... do którego nie ma kompletnie czego podłączyć, a płyta jest przez to droższa o prawie 100zł. To nie jest tak, że droższe płyty są jakoś lepiej wykonane czy bardziej bezawaryjne. Mają tylko więcej, zwykle zbędnych bajerów.

 

U siebie nie miałem żadnych problemów z ramem ani z niczym innym. Mam 2 kostki Kingstona HyperX po 4GB (ale nie z jednego zestawu) i wszystko działa pięknie od początku. Musiałem tylko poprawić timingi, bo płyta z automatu ustawiła im CL11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...