Skocz do zawartości
Sn1PeReK

Problem z czarnymi paskami po boku ekranu podczas grania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem ,gdy gram w grę Far Cry 3 po boku ekranu pokazują mi się czarne paski jest to udręką dla mnie i nie umiem sobie z tym poradzić proszę o pomoc.

 

Karta Graficzna: Asus GTS 450 (ma ok 6 miesięcy)

Monitor: PHILIPS 220WS 22 cale

Jak co to mam Windowsa XP

 

 

Nie wiem czego to jest wina proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówiłeś i problem nie ustąpił a i ten pasek to nie jest taki że jego cały czas widać tylko on wyskakuje co jakiś czas i tak mryga.

Czy mogę zrobić tak że od monitora będzie przejściówka DVI taka http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-dvi-hdmi-gold-dual-link-2013-i2907129062.html ,następnie kabel HDMI i do karty graficznej znowu przejściówka ?

I jeszcze jedno pytanie czy to może być wina sterownika graficznego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kombinować z dwoma przejściówkami i hdmi. DVI można na allegro kupić pewnie za parę zł. Nie wiem jednak czy nie masz uszkodzonego monitora. Możesz nagrać jakiś filmik prezentujący to miganie? Może to być też wina uszkodzonego przewodu.

Masz możliwość podłączenia monitora do innego kompa, nawet laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus nie mam za bardzo możliwości nagrania filmiku ale mogę monitor do komputera podłączyć ale nie wiem czy w innej grze będzie widoczny czarny pasek mogę podesłać inny filmik jak ktoś ma podobny problem do mnie w tej samej grze.

Leon166 ma wejście hdmi.

Przepraszam pomyliłem się jednak nie nadeśle tego podobnego filmu ale mogę sam nakręcić telefonem myślę że będzie dobra jakość.

 

Jutro wstawię filmik z tym czarnym paskiem ...

Edytowane przez Sn1PeReK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zmień kabel - obojętnie, czy hdmi-DVI, czy DVI-DVI - musi być połączenie cyfrowe, ustaw też koniecznie na pulpicie w każdej możliwej grze rozdzielczość natywną dla monitora czyli 1680x1050 (przy innych monitor interpoluje obraz, co pogarsza ostrość i ogólną jakość obrazu - szkoda wzroku).

 

Przy analogu zdarzają się błędy, sam pamiętam u siebie, jak całkowicie potrafił mi zanikać obraz, gdy łączyłem kartę poprzez przejściówkę DVI-D-Sub.

 

Jak po tych zmianach nie będzie poprawy, to być może wina sprzętu. Czy któreś z tych sprzętów działało wcześniej dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sn1PeReK, nie odpowiedziałeś na b. istotne pytanie:

Czy któreś z tych sprzętów działało wcześniej dobrze?

 

Problem występuje od zawsze? Pojawił się po zmianie karty pół roku temu, po przenoszeniu, czyszczeniu komputera, czy może tydzień temu i nie kojarzysz tego z niczym?

 

Jeśli oczekujesz pomocy a masz zamiar współpracować w taki sposób, że będziesz wybierał sobie pytania na które odpowiadasz - kwalifikuję temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo że nie odpowiedziałem na to pytanie problem nastąpił może miesiąc temu tak naprawdę znikąd zaczął mrugać ten czarny pasek podczas grania myślałem że to wina sterownika więc zaktualizowałem do najnowszej wersji zmieniłem rozdzielczość w grze i na pulpicie na 1280 x 1024 co nic nie pomogło zainstalowałem sterownik z płyty co też nie przyniosło żadnego rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś podłączyć monitor do innego komputera, inny komp do innego monitora. Masz w domu inny komp? Sąsiad? kolega?

 

Rozumiem, że problem występuje wyłącznie w grach? W windowsie, filmach jest ok? Czy problem w grach występuje od uruchomienia gry czy pojawia, nasila się po czasie grania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro spróbuję podłączyć monitor do innego komputera.Tak mam w domu inne komputery.

Tak problem występuje wyłącznie w grach.W Windowsie,filmach jest ok.Problem pojawia się podczas grania.

Filmik mogę wysłać na skype albo wrzucić na youtube.

Edytowane przez Sn1PeReK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie na YT.

 

Jeśli problem pojawia się po kilku minutach gry, może grafika się przegrzewa.

Podaj pełną konfigurację komputera łącze z zasilaczem (moc i marka, model), obudowa, system chłodzenia, wentylacja (możesz wrzucić zdjęcie - wskazane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film się już przesyła na YT jak będzie to wyśle linka.Zdjęcia podeślę za chwilę i podam specyfikacje komputera.

 

Specyfikacja komputera :

Procesor: Intel Core2 Quad Q6600 @ 2.40GHz

Płyta Główna: GIGABYTE GA-G31M-S2L

Pamięć RAM: 2024 MB DDR2 667 MHZ

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce Asus GTS 450 (temperatura 27 stopni)

Zasilacz: OCZ Core X Stream 500W

Temp.bmp

post-197651-0-99822600-1359222931_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak problem pojawia się gdy włączę grę i zacznę grać, obudowę mam cały czas otwartą a temp. karty graficznej jest ok może przeczyszczę cooler od procesora i wymienię pastę termo przewodzącą bo pasta nie była dawno wymieniana myślę że komputer się nie przegrzewa.

P.S

Filmik się przesyła jeszcze 100 min Dołączona grafika

 

Klaus widziałeś zrzut temperatur na zdjęciu 2 ?

Edytowane przez Sn1PeReK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...