Skocz do zawartości
Daniel1209

Płyta główna pod AMD 965BE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam płyty głównej dla mojego znajomego. Aktualna płyta wysiadła. Budżet to 250zł. Da radę znaleźć coś stabilnego i niezawodnego? Płyta pod taki zestaw:

Procesor: AMD PHENOM II Black Edition x4 965 3.4 GHzPamięci 8GB DDR3 1333Mhz (4x2GB)Dysk Twardy: 500GB Samsung F3 Karta Graficzna: Sapphire DIRT 3 EDITION Radeon HD 6950 2 GB DDR5Zasilacz: 500W Tacens Supero

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało opinii mamy o dostępnych obecnie płytach AM3. Przeglądałem ofertę i wpadła mi w oko http://www.net-s.pl/...I-CROSSFIRE&w=s Chłodzona sekcja zasilania cpu, 36 m-cy gwarancji.

Może wypowie się ktoś, kto miał doświadczenie z obecnymi płytami z tym przedziale cenowym.

 

luk1999 polecał tu kilka płyt, niestety droższe już.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak radiatora na sekcji zasilania nie wyklucza OC na tej płycie ?

Zasilanie procesora jest tylko przez 1 wtyczkę 4 pin, jak się to ma do zasilacza który jest wyposażony w 4 linie zasilania ? Czy 1 wtyczka w zasilaczu nie jest np z 12v1 a druga z 12v2 ?

Radiator chipsetu nie powinien przeszkadzać w montażu mugena 2 ?

Edytowane przez Daniel1209

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak radiatora nie wyklucza OC, ale na pewno je trochę ogranicza.

Przykład OC na tej płycie: http://valid.canardp....php?id=2538275

edit: mój błąd, to inna płyta

Z wtyczką nie ma problemu.

Radiator na chipsecie może być problemem dla mugena, trudno to ocenić tylko z obrazków.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia z AM3 może być problem jeśli sekcja nie jest dobrze chłodzona - te procki lubią prąd. Osobiście miałem słabszego Asusa M4A785TD-V z sekcją niby 8+2 i radiatorkiem, ale co z tego - pod ciągłym obciążeniem (LinX, render w 3dStudio) gdy sekcja się rozgrzała płytka sama sobie obniża mnożnik CPU. W grach oczywiście jest OK, nie ma ciągłego obciążenia na 100% więc jakoś daje radę. Doświadczyłem tego na dwóch CPU - 955 i 1055T

To tak żebyś był świadom ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia z AM3 może być problem jeśli sekcja nie jest dobrze chłodzona - te procki lubią prąd. Osobiście miałem słabszego Asusa M4A785TD-V z sekcją niby 8+2 i radiatorkiem, ale co z tego - pod ciągłym obciążeniem (LinX, render w 3dStudio) gdy sekcja się rozgrzała płytka sama sobie obniża mnożnik CPU. W grach oczywiście jest OK, nie ma ciągłego obciążenia na 100% więc jakoś daje radę. Doświadczyłem tego na dwóch CPU - 955 i 1055T

To tak żebyś był świadom Dołączona grafika

 

To samo jest na asrocku 970 extreme3 i fx8120 dopiero giguś 970a-ud3 dał radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...