Skocz do zawartości
Gość romet100

Laptop czy tablet ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość romet100

Witam,

od razu się przyznam - w sprawach komputerowych jestem zielony :) dlatego chciałbym się Was koledzy poradzić .

Otóż szukam urządzenia, za którego pomocą będę mógł korzystać z internetu. Do niczego innego mi nie będzie potrzebny. I tu pytanie. Czy kupić sobie taniego laptopa czy może tablet. Nie znam się na tych rzeczach więc może mi poradzicie.

 

Mój nastoletni syn mówi mi, abym kupił tablet Mistral Traveler II. Nie jest drogi a podobno dobry.

Co sądzicie na ten temat? Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tablet to ekran dotykowy , jak sobie nie radzisz z obsługą komórek z dużym ekranem ( 3 i więcej cali ) dotykowym to z tabletem możesz też mieć problemy ( lub nie ) .

 

Lapek to jednak klasyczna klawiatura i mysz , w kwestii wygody jak i samej szybkości surfowania może być lepszy , do tego z reguły duży ekran pracujący z wysoką rozdzielczością ( 1024x768 i wyżej ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można połączyć jedno z drugim.. np. Asus Transformer TF300+stacja dokująca... ale to już robi się koszt.. czasem na allegro można takie coś wyrwać za ok 1000zł.. jedno i drugie ma swoje zalety..

 

 

Lapek to jednak klasyczna klawiatura i mysz , w kwestii wygody jak i samej szybkości surfowania może być lepszy , do tego z reguły duży ekran pracujący z wysoką rozdzielczością ( 1024x768 i wyżej ) .

 

Przecież obecne tablety mają już rozdzielczość 1280x800 nawet na 7", a nawet 1920x1200 na 10".. Edytowane przez xbora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość romet100

no mój budżet to około 600-700 zł . Głównie będzie on sluzyl do czytania newsow, sprawdzania pozcta, ogladania zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to MUSISZ się zastanowić jaki rozmiar chcesz tabletu, dla jednych 7" to zaleta bo super trzyma się to w ręce dla innych wada bo ekran jest za mały (nie pisze tu rozdzielczości!) i wolą 10".. Moja rada podjedz gdzieś do sklepu i zdecyduj się na rozmiar, który bardziej Ci odpowiada, potem można się zastanawiać który tablet kupić..

 

Jeśli chodzi o 7"

 

Nexus to bardzo fajny sprzęt i jest super, do tego będzie przed długi czas miał najnowsze aktualizacje Androida ale ma swoje wady m.in. brak możliwości rozbudowy pamięci, cenę itp.

 

Bardzo Ciekawy był Ainol Novo Fire/Flame z uwagi na obudowę i złącza, ale bywają z nim problemy które po części eliminuje najnowszy soft..

 

Teraz pojawił się nowy Ainol Venus - procek 4 rdzeniowy.. mniejsze wyposarzenie niż Flame ale jest tańsze od nexusa..

 

Można jeszcze czekać na Flame/Fire II..

 

 

10"

 

To tak jak powiedział kolega

Ainol Novo 10 HERO ale procek dwurdzeniowy..

 

Ostatnio zaczynają się pojawiać na allegro Ainol Hero II.. 4 rdzenie w ok 700-800zł wg mnie dosyć ciekawa propozycja..

 

Jeśli nie przeszkadza Ci jakość wykonania i chodzi o wydajność to do rozważenia są jeszcze Shiru Shogun Power 4rdzenie 2GB RAM do wyrwania za ok 970zł..

 

 

Musisz tez brać po uwagę gwarancje... Chińczyki mają niestety zwykle 12mis gwary, podczas gdy taki Nexus/Asus 24.. niekiedy sklepy oferują rozszerzenie gwarancji..

Edytowane przez xbora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to powiem coś z własnego doświadczenia. Sam kupiłem sobie z około pół roku temu tableta. Mówiłem sobie, że będę przeglądał sam internet na tym sprzęcie. Na samym początku byłem ucieszony tym wiadomo dotyk, android coś nowego. Jednak obecnie mnie to już denerwowało jak dla mnie komfort siedząc na tablecie jest marny. Niewygodne przeglądanie stron, wyłączenie reklam, które pojawiają się na środku ekranu są masakryczne nie dam rady wcisnąć na przycisk X paluchem. Wciskanie klawiszy dotykowo mi się już bardzo znudziło, znacznie przyjemniejsze jest na laptopie. Miałem problemy z odtworzeniem na stronach flash playera najnowszego. Wg mnie najlepszym wyborem będzie laptop z windowsem, tam niczego Ci nie zabraknie. Nie będziesz miał problemów ze znalezieniem programamów. Co będziesz chciał to będziesz miał na pasku zadań na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak siedzi się na stronach pokroju WP gdzie jest flash na flashu i nie wpadnie się na wyłączenie wtyczek to tak...

A73 do przeglądania portali gdzie poziom reklam jest stosunkowo niewielki ( czyli serwisy o sprzęcie itp. ) daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość romet100

no więc...kupiłem sobie tablet Mistrala jednak : http://mistral-rtv.pl/mistral-traveler-ii-8gb-z-gps-i-dvb-t-p68.html. uzywam go glownie jako nawigacje samochodowa bo do tego glownie byl mi potrzebny :) na razie uzywam go od poltora miesiaca i jestem bardzo zadowolony jak na razie. nie zaplacilem duzo, a tablecik smiga az milo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wyboru tableta lub laptopa to pwoiem tak: bardziej praktyczny będzie laptop,ponieważ to dosyć uniwersalne urządzenie. Tablet jest mniejszy i wg mnie mobilny,coś co czesto zabierasz w podróż. Zdecydowałbym się na laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...