Skocz do zawartości
Frasier

Czy wersja 32 bitowa GeForce 210 jest dużo gorsza od 64 bitowej?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Mam upatrzone kilka kart do starego komputera rodziców, który zresztą opisywałem w innych wątkach. CPU to podkręcony do prawie 2GHz Sempron 64 2800+, RAM 1GB itd. Korzystają ze zintegrowanej w płycie GA-K8N51GMF GeForce 6100. W zasadzie im wystarcza do prostych gier, jednakże zmianę motywuje potencjalną akceleracją flash/wideo, oraz portem DVI (trochę ostrzejszy obraz).

 

Czytałem wieeeeele testów (anadtechy, tomshardwary, pclaby itd.) i porównań, ciągle mając na uwadze nędzny PSU (Feel 300W z czarnej listy), a zatem niski pobór energii. Tu najgorzej wypadał GeForce 210, choć to różnice góra 2-5W i to zależy od testu.

 

Zdecydowałem się na HD 5450. Wydaje się być lepszy od GF 210 i to dość mocno. Niestety, ostatecznie go sobie chyba daruję, bo jest na PCIE 2.1 i jest sporo infomracji o kłopotach z kompatybilnością płyt 1.0 pomimo aktualnego BIOS.

Pozostał mi chyba wybór tylko z:

 

GeForce 210

HD 4350

HD 4550 - teoretycznie wydajność taka sama jak 5450, też UVD 2 itd.)

 

Skłaniam się ku 210, bo chyba ma lepsze wsparcie akceleracji flash i do tego chyba można dostać taniej.

Niestety, wszystkie wersje jakie widziałem testów, testują wersję 64 bitową.

 

Na Alledrogo są i były dostępne głównie wersje 32 bit.

Moim zdaniem nie ma drastycznej różnicy w przewidzianych zastosowaniach pomiędzy nimi, czy może się mylę?

 

Ewentualnie co byście polecili to tak leciwej konstrukcji (tak, wiem, że np. HD 2000 Intela może być porównywalna, a HD 2500 ze wsparciem wideo lepsza, ale nie mam $$$ na zmianę platformy).

Edytowane przez Frasier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.ne...1/#product_list

Do wyboru do koloru, a zasilacz weż ten

http://www.morele.net/zasilacz-aerocool-aeropgsvp-450-359408/

ale moim zdaniem nie warto inwestować w tego kompa. Lepiej zbierać na nowego, już za 1000 zł

można złożyć kilka razy wydajniejszego od twojego obecnego.

Edytowane przez misiek345345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się... Budżet _do_ 80 zł (z przesyłkką), dlatego rozpatruje karty używane.

Ceneo potrafię obsługiwać i dostać nowy GF 210 / HD 5450 nawet taniej niż w Morele to nie problem ale to przekracza mój budżet. Zasilacz powinien wytrzymać (te karty nie biorą więcej niż 20W po masakrze w Furmarku) , jak nie, to mam jeszcze inny.

Edytowane przez Frasier
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, poszukam jeszcze pod tym kątem. Szkoda mi tego HD 5450 (tym bardziej, ze jest kilka fajnych aukcji), wydawał się być idealny. W zastosowaniach 2D chyba nie powinno być aż takiej różnicy.

 

Jakby ktoś miał coś do dodania - zapraszam, na teraz przekonałem się do GF 210 32, ale i tak odkładam dla nich na coś lepszego. Może jak Haswelle wejdą i się spopularyzują s. 1155 jeszcze stanieje, albo HDD wrócą do starych fajnych cen :-). Starego sprzętu raczej nie sprzedam, jak już to dokupię im monitor i będą mogli sobie grać na obu. Przy okazji, jak ktoś szuka gier dla starszej generacji: Alawar, głównie dopasuj 3 i logiczne. Moim się podobają.

 

Sprawa zamknięta. Przeglądając Allegro zauważyłem świeżo wystawioną (<10 wyświetleń) pasywną HD 4350 za 50 zł z przesyłką. Sprzedawca wyglądał na poważnego. Zawsze dopytuję się o szczegóły, ale tym razem nie chciałem, zeby mnei ktoś ubiegł. Przeważył mniejszy apetyt na Watty, cena, oraz mimo wszystko lepszy osiągi, choć czy klepsze w akceleracji to nie jest powiedziane... No i szyna 64 bit.

 

http://pl.asus.com/Graphics_Cards/AMD_Series/EAH4350_SILENTDI512MD2LP/

 

Jeden z przykładowych testów porównań 4350/210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...