Skocz do zawartości
pijosz

Spadki FPS na Xboxie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Gra GTA IV na moim Xboxie mi się bardzo przycina przy dużej liczbie obiektów albo po prostu jakiś wybuchów itd..;. Oczyściłem dysk twardy tzn. chache odświeżyłem, pousuwałem stare konta(śmieci), różne sejwy, logi z gier oraz same gry co niektóre. Jednak to nic nie pomogło. Spadki w tej grze są bardo duże. Kiedy tylko wyjadę na jakieś skrzyżowanie gdzie jest dużo ludzi, samochodów itp. to FPS tak spada że w ogóle nie da się grać. Naprawde nie idzie grać. Takie sytuacje występują cały czas bo o dużo obiektów do wyświetlenia w GTA nie trudno. Nie chodzi tylko o duża ilość obiektów. Jak wybucha np. samochód to FPS też spada i nie da się grać. Na multiplayer to o płynnej rozgrywce nie ma w ogóle mowy, bo lagi potęgowane są jeszcze przez dodatkowe algorytmy multi...;. Ostatnio zauważyłem też, że w BF3 mam lagi. Jakoś nie przeszkadza to może bo gra jest grywalna, ale strasznie to irytuje. Np. wychodzę z tunelu na otwartą przestrzeń i FPS spada. Wiem, może to normalne, ale czy wy też tak Macie? Ba, dodam że nawet czasami jak jest w centrum akcji, gdzie jest dużo wybuchów np. rozwalające się budynki, kilka wraków pojazdów, pełno typa to FPS potrafi tak spaść, że nie da się grać! Czy to jest możliwe? Z "natury" może to być normalne, ale nie zdaje mi się, żeby gra zoptymalizowana pod konsole[ (nie ważne, czy przeniesiona z PC to i tak jakaś Optymalizcja musi być!) cieła się. Producenci gry musieli dobrze dobrać ustawienia, a tu cóż gra się tnie przy naprawdę dużych akcjach, co jest irytujące ponieważ gra ogólnie działa dobrze.

 

Reasumując. GTA IV ma straszne spadki FPS na moim Xboxie. Oczyściłem konsole ze śmieci takich jak sejwy, gry, demówki, śmieciowe konta graczy, różne logi i odznaki z gier a GTA IV nadal się tnie. Oczyściłem również cache dysku co nie pomogło. Tnie się z płyty i z dysku. Dodatkowo zauważyłem spadki FPS w battlefieldzie 3. Co o tym sądzicie?

 

Może żeby wam dokładniej rozjaśnić o co mi chodzi, wrzucę filmik na youtuba i wam tu prześlę? Mógłbym to zrobić najwcześniej jutro. Teraz tylko proszę o wasze sugestie co mogę jeszcze popróbować zrobić. Moja konsola to Xbox 360 Elite 120GB z płytką jasper. Jest nieprzerabiana, wszystko oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na konsolach. Zaproponuję jednak sprawdzenie czy konsola się nie przegrzewa. Może wtedy włączać się zabezpieczenie i spadać wydajność.

Czyściłeś ją z kurzu? Słychać, że wentylator w niej pracuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuje jeszcze "przedmuchać" narazie czekam na wiecej sugesti. Grać się nie da po prostu. Ciężko jest wycelować bo przy "spadku" steruje się jak walcem. Normalnie widze z 40FPS. JAk są te "spadki" to nagle mam w najgorszych przypadkach z 15..;.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra na konsoli ma fps limter na 30fps więc nie wiem jakim cudem widzisz 40fps. Sredni fps w tej grze to ok 25fps ze spadkami <20. Mam gta4 na X'a i podczas dużej akcji (wybuchy, pościgi, dużo pojazdów na ekranie) jest po prostu tragedia. Zrób filmik i wrzuć na YT, być może procesor albo GPU się przegrzewa i włącza sie throttling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=-m5snKD3NGc o to jest wideo przedstawiające ten lag... w adnotacjach wszystko jest dokładnie opisane dlatego nie wyłączajcie ich . bardzo proszę o pomoc

 

zresztą mam podobne lagi jak ten gościu o.o. tez jak tam wjadę w te ławki mam ten sam efekt - straaaszne lagi. tymbardziej jest to dziwne że koleszka z video ma ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj lagow jakiś niezwykłych nie widzę, gry na konsolach tak działają z racji tego że ich bebechy są z przed 7 lat i płynność jest niska. Jak chcesz wyższa płynność to kup dobry komputer, a nie konsole za 500zl i wymagaj od niej cudów.

 

Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze konsoli za 500 zł nie kupiłem. Rozumiem, bebechy sprzed 7 lat ale jak patrze na coniektóre video to myśle se że mam pecha jakiegoś. jutro zaplouduje kolejne video z momentu z "ławkami" oraz multiplayer.

 

o co niektóre* :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=GIf2fLQQbFk i gościu ma pewnie jeszcze GPU i CPU 90nm, a ja mam japsera 65nm CPU i GPU i klapa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram z hdd. nadal nie mogę sie pogodzić z tym że kolega w materiale wideo gra sobie płynnie a mi rwie cały czas. dziś wieczorem zaplouduje vid z multiplayera i będziecie widzieć więcej lagów...

 

Ja tam na materiale wideo nigdzie płynności nie widzę... Nie wiem czy to wina konsoli czy sprzętu użytego do nagrywania, ale jakbym miał grać w takich warunkach to oczy by mi wypłynęły :D

 

Ps. Może nie na temat, ale na PS3 też tak chodzi ten cud optymalizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ta gra ma srednio 20-28fps zarowno na xboxie jak i ps3. Do tego video bylo nagrywane w 25fpsach wiec wrazenie plynnosci jest jeszcze gorsze. Nagraj gameplay czyms normalnym bo jedynie co widac to male doczytki a fps plywa mniej wiecej "normalnie". Z tego co pamietam to gta4 lepiej chodzilo z plytki, z hdd bylo doczytywanie tekstur i spadki animacji. Usun gre z dysku i sprawdz z samej plytki

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...