Skocz do zawartości
Huberek

Jakie chipsety umożliwiają symboliczne O/C i5-2500 "bez K" ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo,

 

a więc jak w temacie - wiadomo, że H61 i B75 nie, jednak trafiłem na chipset H77 - cenowo między B75 a Z77, jak z nim? Jest też Z75.

 

Trochę wypadłem z obiegu, a że okazyjnie kupiłem i5-2500 to zastanawiam się, czy kupić coś taniego na B75 czy dołożyć te ok. 100 złotych do Z77. Płyty na H77 są niewiele droższe od tych na B75 - warto dołożyć?

 

Trafiłem też na info, że jeśli procek ma turbo to nie zaleca się B75 - o co chodzi?

 

A może nie ma sensu nawet do B75 dopłacać i lepiej kupić coś na H61? Zależy mi jedynie na USB 3.0, dźwięk nieistotny - mam X-FI Fatal1ty. Nie będę robił żadnego SLI czy CF :)

 

Dzięki z góry i pozdro Dołączona grafika

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipsety do OC to - P67 , Z68 , Z77 .

 

H6x , H7x i B75 OC nie umożliwiają , choć to zależy od płyty - czasami jest opcja regulacji BCLK .

 

Z75 to nie wiem .

 

I5 2500 non-K możesz podkręcić do jakiś 4 Ghz , jedynie co robisz to zmieniasz BCLK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do B75 zdecydowanie warto dopłacić, zwłaszcza, ze dopłata jest symboliczna jeśli porównamy do płyta H61 z usb3.0 i sata 3. B75 obsługuje te ficzery sam w sobie a nie osobnymi układami.

 

I5 2500 non-K możesz podkręcić do jakiś 4 Ghz , jedynie co robisz to zmieniasz BCLK .

 

Że jak? BCLK 121MHz? (121MHz x 33 = ok. 4GHz. Życzę powodzenia.

Trafiłem też na info, że jeśli procek ma turbo to nie zaleca się B75 - o co chodzi?

 

Chodzi o to, że nawet w procesorach bez "K" można podnieść na sztywno mnożnik do poziomu turbo i mieć w dalszym ciągu działające turbo. Aby to zrobić, wypada najlepiej mieć płytą na Z77.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...