Skocz do zawartości
zmazik

Komputer Grafika - Najlepszy RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

W roku 2010 złożyłem komputer, którego przeznaczeniem jest praca z grafiką, głównie w oparciu o cały pakiet Adobe Master Collection CS6. Programy które najczęściej używam to Photoshop, Illustrator, InDesign.

Zdarza się że robię naprawdę duże billboardy lub grafiki w bardzo wysokich rozdzielczościach.

Często samo zapisywanie i uruchamianie pliku trwa bardzo długo.

Miedzy innymi przez to planuję lekką modernizację sprzętu.

 

Oprócz rozbudowy o dysk SSD 520 Intela, planowałem dokupić drugi zestaw Corsair GT 3x2GB 1600MHz CL7 i tym samym zająć wszystkie sloty w MOBO i dojść do 12GB RAM, jednak nigdzie nie mogę znaleźć już tych pamięci. Najwyraźniej będę musiał sprzedać obecne kości i zainwestować w coś nowego.

 

Czy mogli byście doradzić mi jakiś ciekawy ram pod specyfikę mojej pracy i parametry komputera?

Najważniejsza jest dla mnie stabilność. Na drugim miejscu szybkość/wygoda. Cena jest mniej istotna.

Interesuje mnie albo 16 albo od razu 24GB. Szczerze mówiąc, chyba najbardziej opłaca się kupić od razu maks. Najprawdopodobniej ów komputer będzie mi musiał służyć do pracy przez kolejne 3 lata.

 

Specyfikacja komputera:

System: Windows 7 Home 64bit OEM

Cooler: Noctua NH-D14

Pasta: Coollaboratory Liquid Pro

CPU: Intel Core i7 930 2,8GHZ

RAM: Corsair GT 3x2GB 1600MHz CL7

MOBO: Gibabyte GA-X58A-UD7

GPU: Radeon HD 5850

HDD: 3x WD Black 1TB Sata 3 64mb

Zasilacz: OCZ Z-Series 1000W Modular SLI GOLD 80+

Buda: Cooler Master ATCS 840

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum ludzie proponują mi 2x Kingston HyperX DDR3 12GB (3x4GB).

Średnio lubię Kingsona ale ten model jest na oficjalnej liście kompatybilności umieszczonej przez Gigabyte`a.

 

Radzą również żebym szukał Triple Chanel do 1600MHz bo więcej UD7 nie pociągnie bez kręcenia.

Ja sam słabo znam się na takich rzeczach, overclocking jest dla mnie czarną magią.

 

Znalazłem też takie kostki:

http://www.ceneo.pl/8461384#tab=spec

http://www.ceneo.pl/9940301#tab=spec

Ale ich nie ma na liście i chyba nie są lepsze od tych Kingstona zatem nie ma sensu ryzykować.

 

Jeśli gdzieś się mylę proszę mnie poprawić.

Wszystkie uwagi, propozycje mile widziane. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pracuje z grafiką. Daruj sobie dual, triple channel bo zysk je marny z tych konfiguracji. Kup sobie 2 lub 3x 8GB Kingston HyperX 1600MHz CL9. Jak wypełnisz banki identycznymi kośćmi to i tak uruchomiom się w dualu czy triple. Ja też właśnie rozbudowuje kompa o kolejną kość - mam jedną 8GB KHX16C10B1R/8 i jest stabilna jak beton. Za rok możesz stwierdzić że te 12GB to za mało więc lepiej celuj w duże kości. Do grafiki ramu nigdy za wiele. Lepiej mieć dużo w wolniejszych kościach niż mało w szybkich bo i tak jak zacznie system stronicować pamięć na HDD to najszybsze kości Ci nie pomogą. Jak możesz kupić 24GB to na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał.

Edytowane przez majster-bieda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...