Skocz do zawartości
TeLe

Płyta główna + procesor + ram = +/- 700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Mój obecny blaszak zaczyna się rozpadać, szczególnie płyta główna, więc postanowiłem krok po kroku wymieniać części na nowe.

Tak jak w tytule, póki co 3 podstawowe elementy (zasilacz nowy markowy 450W), grafike dokupię w marcu.

Płyta nie musi być z bajerami, podstawa ilość usb, stabilna sekcja zasilania i w miare możliwości oc. Tutaj najbardziej zależy mi na procesorze - koniecznie intel (i3/i5? - jak to wygląda z oc ?). Pamięci ram wystarczy 4gb w jednej kostce.

 

Dzięki za każde pomysły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie E4300@2,7 - odczuje duży skok wydajności po zmianie na i3 ? Głownie chodzi mi o działanie wielu elementów na raz( football manager, chrome, odtwarzacz filmów czy jakis stream) bo obecnie jest problem z płynnością. Mimo wszystko chyba zdecyduje się na podany przez Ciebie zestaw. Wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I3 3220 potrafi być szybszy niż Q6600@stock - zależy od softu , to fizycznie 2 rdzenie , choć wspomagane HT .

 

Na pewno jest szybszy niż PII X4 955/965 .

 

Kwestia OC - przy 700 zł nie złożysz sprzętu do OC , na to potrzeba ~1200 zł ( CPU+Płyta+RAM ) .

 

Zasilacz - proponuję XFX Core 450W .

 

I3 3220 potrafi być szybszy niż Q6600@stock - zależy od softu , to fizycznie 2 rdzenie , choć wspomagane HT .

 

Na pewno jest szybszy niż PII X4 955/965 .

 

Kwestia OC - przy 700 zł nie złożysz sprzętu do OC , na to potrzeba ~1200 zł ( CPU+Płyta+RAM ) .

 

Zasilacz - proponuję XFX Core 450W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I3 3220 potrafi być szybszy niż Q6600@stock - zależy od softu , to fizycznie 2 rdzenie , choć wspomagane HT .

W stocku tak, po oc q6600 niekoniecznie.

 

Na pewno jest szybszy niż PII X4 955/965

na stock może minimalnie, po oc phenom wyprzedza i3 (okolice 4Ghz, pozatym 4 fizyczne rdzenie)

 

Kwestia OC - przy 700 zł nie złożysz sprzętu do OC , na to potrzeba ~1200 zł ( CPU+Płyta+RAM ) .

Złożysz spokojnie, AMD.

Edytowane przez Kuba83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...