Skocz do zawartości
tomaszb

[karta graficzna] granie w 1280x1024 - jaka karta, sens dopłaty do hd7770

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jednak ostanę się w dłuższej perspektywie z moim Benq FP93GP. Rozdziałka 1280x1024.

 

Nie mam wielkiej ilości czasu do grania, gry na jakich mi przede wszystkim zależy, to fallout 3 i new vegas (+ 4 jak wyjdzie), civilization V, stracraft 2. Jakieś nowości też pewnie wpadną, ale wątpię żebym grywał w jakiegoś battlefielda czy crysisy.

 

Zastanawiam się, czy dla grania w takiej rozdzielczości jest większy sens dokładania z 80-90 zł do radka 7770? Wstępnie planowałem hd7750 + delikatne oc.

 

Jak uważacie?

 

Procesor to i5 3570.

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

floppek, popatrz: http://www.amd.com/pl/products/desktop/graphics/7000/7770/Pages/radeon-7770.aspx#2 oraz http://www.amd.com/pl/products/desktop/graphics/7000/7750/Pages/radeon-7750.aspx#2

Widzisz jeszcze dodatkowe różnice?

 

tomaszb, ja brałbym 7770. Pamiętaj, że tańsze 7750 są na ddr3 a nie ddr5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7770 zapewni Ci grę w najwyższych ustawieniach właściwie we wszystkich tytułach. Najtańsza 7770 na Morele to koszt 411 zł, 7750 z DDR5 345 zł - różnica 66 zł którą naprawdę warto dopłacić. Możesz również poczekać kilka tygodni na serię 8xxx Radeonów i wtedy następca 7750 może mieć wydajność na poziomie obecnego 7770 za mniejsze pieniądze. Wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7730m to dokladnie ta sama karta co 7750 tylko z troche mniejszymi taktami i na ddr3. Przejzyj testy na notebookcheck dzie wiekszosc robiona jest mniej wiecej w takiej rozdzielczosci jak cie interesuje i dodaj ze 30% procent do wynikow to bedziesz widzial czy wydajnosc ci odpowiada.

Edytowane przez dw10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dzięki za zwrócenie uwagi.

to zobaczę jak z dostępnością, bo w sklepach, w których zamierzałem kupić mają tylko rev 2.0.

 

Ewentualnie zostaje taki Sapphire.

 

EDIT:

 

Jeszcze taka myśl, by tanim kosztem kupić hd4850 + ewentualnie chłodzenie do niego. Co myślicie? Chodzi mi oczywiście o vertexa: http://www.skapiec.pl/site/cat/14/filtr/_0_16804_0_0_0_0_0_0_0_0

Za rok sprzedać i kupić coś wydajnego.

Edytowane przez tomaszb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4850 + chlodzenie to 350zł a za tyle masz cichego i energoszczednego 7750 o podobnej wydajności. Warto dołożyć te 100zł i wziąć od razu 7770, który pozwoli Ci na gre w wysokich detalach (1280x1024).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, to nie kombinuję już więcej Dołączona grafika Trzeba będzie zacisnąć trochę mocniej pasa w tym miesiącu ;p

 

Warto szukać wersji, gdzie rdzeń taktowany jest 1100MHz, zamiast standardowego 1000?

 

W sumie jest nawet Vertex3D z rdzeniem na 1150 (chyba tylko w 1 sklepie dostępny,VX7770 1GBD5-2DHX), boję się tylko głośnego chłodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, gdyż można samemu podkręcić. Poza tym nie bez powodu Gigabyte wydał nową rewizję HD7770 z niższymi taktowaniami - podejrzewam że dużo egzemplarzy było zwracane ze względu na niestabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...