Skocz do zawartości
kurczakin

Dobieranie pamięci na miarę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu zastanawiam się nad zmianą całego kompa, ale zanim to nastąpi chciałem zmienić płytę główną pod moim obecnym procesorem, bo wiem, że jest źle dopasowana (i prawie pół procesora śpi).

 

Chciałem rozważyć zagadnienie teoretycznie.

Dajmy na to fsb procesora to 333x4 a moja obecna płyta ma tylko jeden kanał ddr2 800 (gf7100) czyli przepustowość procesora jest przycięta do prędkości pamięci. Wiem byłem młody i głupi jak top składałem.

 

Dajmy na to do tego procka na zestaw nie oc potrzeba by pamięci o przepustowości szyny fsb, czyli 666 w dualu.

 

Czy jest jakiś sens w pakowaniu tam ddr2 800 w dualu na kiepskich timingach, czy może lepiej będzie te kiepskie 800ki jakie mam ściąć do 666 i zmniejszyć timingi do najniższych możliwych?

 

Wiem, że takie rozwiązanie działało na moim starym p3 z ddrami (i działa do dzisiaj)

 

Komp nie służy do grania więc myślałem o jakiejś taniej płytce , tak tylko, żeby mi się procesor nie marnował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie, jeżeli nie grasz albo nie działasz na zaawansowanych programach wymagających dużej przepustowości RAM to nie odczujesz różnicy.

Nie ma sensu ładować kasy w tą platformę, zbieraj spokojnie kasę na nową , takie dokładanie do niczego dobrego nie prowadzi, jak wszystkie półśrodki: stosunkowo drogie jak na otrzymany efekt i krótkoterminowe.

Poza tym procek nie "śpi"- dwa kanały RAM są potrzebne raczej do specyficznych zadań i różnica jeden kanał/dwa kanały zazwyczaj nie przekracza 10% wydajności. Lekiem na brak przepustowości przy jednym kanale jest szybka pamięć, ew jej OC.

Jak coś podaj podzespoły bo tak w ciemno to można gdybać sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie grasz to na pewno nie odczujesz różnicy. Dual channel daje max 10% i to w zasadzie tylko w pewnych konkretnych przypadkach. Nie warto tak jak piszę kolega wyżej sprzedaj to i kup sobie coś mocniejszego. Szkoda $.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie posiadam plytę asrock p4i45e zworka od fsb ustawiona na normal nie na 800mhz

ram 1x ddr 512mb 400mhz pc 3200 w biosie pokazje 266mhz i teraz pytanie czy taki ram DDR 1GB PC3200 400MHz będzie pasował do tej kości którą już mam (chciał bym żeby było 1,5gb) w manualu płyty głównej jest cos takiego MEMORY 2 DDR slots: DDR1 i DDR2

PC2100 (DDR266),Max. 2GB

PC2700 (DDR333)/PC3200 (DDR 400) at oveclocing mode, Max. 1GB bardzo proszę o pomoc z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaka to dokładnie jest pamięć ale mam coś podobnego, moje mają profil xmp który należy wczytać i chodzą na 1600 1,65v, można też manualnie ustawić. Zobacz w cpuz czy nie masz tak jak ja.. Do czego potrzebujesz kompa że bierzesz

 

 

 

 

Edytowane przez gilroy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...