Skocz do zawartości
kurczakin

Tania przesiadka dla e8400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się obecnie nad zakupem nowej płyty głównej dla mojego wychuchanego e8400. Wiem, że to już nie nowość a raczej dinozaur ale na obecnej płycie to się dusi jak pentium dual core z zawyżonym mnożnikiem.

Jednokanałowy kontroler ddr2 to jednak nie jest nic fajnego. Tak więc zastanawiałem się nad zakupem dosyć dziwnej płytki asroka mianowicie ASROCK 4CORE1333-FULLHD. Cena jest fajna, pasują mi wszystkie moje sprawy związane z obudową i zasilaczem no i grafika jest nieco lepsza niż mój zintegrowany gf7100 i gdzieś w okolicach dołożonego do skrzynki gf6600 << ten rzęch budzi mnie po nocach.

 

W sumie wszystko było by cacy. Dwukanałowy kontroler pamięci, zintegrowana grafa (cicha i chyba lepsza od intela 31/35)

rozmiar, ułożenia slotów, ale obsługa fsb 1333 tylko w trybie oc i to mi trochę bruździ. Poza tym sprzedawca jeszcze nie podał mi rewizji płyty, a wolfdaty z kilkoma nie chodziły.

 

Tak więc pytanie do Was

Czy ta płyta jest warta swojej ceny? Czy jeśli rewizja laminatu będzie wspierać wolfdaty to warto wydać na to 140zl z przesyłką licząc? Dodam, że muszę jeszcze kupić drugą kość pamięci do pary, najlepiej 800kę cl5 2g od goodrama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że płyta jest słaba (by nie powiedzieć dziadowska). Wiem, że zabrzmi to dziwnie, ale w twoim wypadku taniej(a przede wszystkim rozsądniej) niż kupić RAM i płytę jest zmienić całą platformę.

Jakaś płyta z B75 koszt ~200zł -czyli to co masz z grubsza na ramy i mobo aktualnie

Intel G550 ~150zł -mniej więcej tyle powinno się udać dostać ze sprzedaży tego proca co masz, a grafa już jest w procku

Goodram 4GB DDR3 1333MHz ~70zł -jak sprzedasz ram to niewiele dopłacisz

 

Wszystkie produkty są nowe z gwarancją.

 

Jedyny problem jest jeżeli posiadasz dyski/napędy, które chcesz zostawić na ATA. Nowe płyty mają tylko i wyłącznie SATA.

 

Jeżeli chcesz koniecznie zostać na starej platformie to tylko i wyłącznie chipsety od Intela. W zasadzie jedyne nie sprawiające problemów. Wszystkie inne to proszenie się o kłopoty.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taki wynalazek jest bardzo podejrzany?

http://allegro.pl/no...2977874272.html

Chodzi mi o to, że acer/intel 45 i ddr3 w jednym. Pamięci i tak musiał bym zmienić ale koszt takowej operacji byłby prawie zerowy 2gb@800 sprzedać kupić 4gb@1333 a pojęcia nie mam czy lub za ile udało by mi się sprzedać ten procesor.

Edytowane przez kurczakin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym jest problem. Dyski ATA bardzo często u mnie goszczą na "zapełnienie" a mali znajomi z internatu w którym pracuje nie zamierzają zmieniać platwormy. Komputer i tak w marcu-kwietniu idzie na zapasowy odtwarzacz filmów. A w zamian zamierzam złożyć sobie jakiegoś micropc z obecnej generacji za 1,5-2k zł pewnie na stacjonarnej wersji trinity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer muci mieć format micro atx. musi mieć dwa sloty pci i kontroler ATA

Niestety karty pomiarowe też musze tam wsadzić, zapomniałem o tym wspomnieć. A przesiadka z pci na pcie kosztowała by tyle co nowy komputer. (za jedną kartę, są dwie)

Edytowane przez kurczakin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ich7 nie wspiera AHCI. będziesz chciał podłączyć SSD i będzie mały klops. dla znajomych możesz kupić to:http://allegro.pl/hd...2977200572.html lub to http://allegro.pl/adapter-usb-ata-hdd-ide-3-5-i2991255666.html i też im nagrasz co nieco. stary dysk ide też możesz podłączyć do sata przez to: http://allegro.pl/pr...2983211936.html

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla dysków ata kup sobie przelotke ATA->USB Dołączona grafika ~30zł

nie dość że będziesz mógł podłączać dyski na "Hot-Swap" bez wyłączania komputera to jeszcze będziesz miał nowocześniejszy i energooszczędny PC Dołączona grafika

 

platforme 775 opłaca się sprzedać bo jest w cenie ;)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...