Skocz do zawartości
Abdul102

Jaka powina byc temperatura karty graficznej AMD RADEON 7770?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy Dołączona grafika

Mój sprzęt:

Karta Graficzna: AMD RADEON HD 7770 [1GB]

Procesor: Intel Core i5 3330

Ram: 8Gb [chyba king ston]

Płyta Główna: Gigabyte b75m-d3v

Zasilacz: Logic 510W

 

No i teraz moje pytanie:

Gdy PC chodzi na luzie mam temperature karty graficznej 34-40 Stopni

a jak gram w NFS CARBON mam ponad 80 stopni.Karta osiąga temperature ponad 100 stopni gdy gram w bardziej wymagające gry np. EURO TRACK SIMULATOR2 Lub AC3. Czy ta temperatura nie jest za duza???

Z góry dzieki za odpowiedź ]Dołączona grafika

 

Jak gralem w ets2 robił mi sie wykres temp. Karty graficznej oto on post-197738-0-84463300-1359818372_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jaka dokładnie karta (producent, model)

2. Sprawdź temperaturę w sterownikach (Catalyst Control Center)

3. Jak wygląda wentylacja obudowy? <- to tutaj upatrywałbym się problemu, sugerując się tym jaki posiadasz zasilacz mam szansę podejrzewać jakiej klasy masz obudowę

4. Twój zasilacz jest do wymiany niezależnie od temperatury, no chyba, że lubisz "gorące pożegnania"

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jaka dokładnie karta (producent, model)

2. Sprawdź temperaturę w sterownikach (Catalyst Control Center)

3. Jak wygląda wentylacja obudowy? <- to tutaj upatrywałbym się problemu, sugerując się tym jaki posiadasz zasilacz mam szansę podejrzewać jakiej klasy masz obudowę

4. Twój zasilacz jest do wymiany niezależnie od temperatury, no chyba, że lubisz "gorące pożegnania"

 

Pozdrawiam

 

 

 

1.Powercolor Radeon HD 7770 1GB DDR5 [7700 series]

2.To samo

3MODECOM HARRY 2 MINI http://www.modecom.pl/harry_2_mini/mini/obudowy/obudowy_i_akcesoria/produkty/

4.Podobno on jest z czarnej listy. Zdecydowanie go musze wymienic. Polecicz jakis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno on jest z czarnej listy. Zdecydowanie go musze wymienic. Polecicz jakis?

 

Np. ten polecany z zestawów:

http://www.morele.net/zasilacz-fortron-fsp400-60apn-85-285639/

 

Co do wentylacji - jakie dodatkowe wentylatory masz zamontowane?

Powinieneś mieć jeden z przodu obudowy, a drugi z tyłu.

 

Sądząc po temperaturach brakuje Ci co najmniej tego z przodu, bo w stressie powinny być o jakieś ~30stopni niższe.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. ten polecany z zestawów:

http://www.morele.ne...0apn-85-285639/

 

Co do wentylacji - jakie dodatkowe wentylatory masz zamontowane?

Powinieneś mieć jeden z przodu obudowy, a drugi z tyłu.

 

Sądząc po temperaturach brakuje Ci co najmniej tego z przodu, bo w stressie powinny być o jakieś ~30stopni niższe.

 

Pozdrawiam

 

Nie mam Dołączona grafika

 

Rozumiem ze jak niezmienie zasilacza to sie podsespoly spala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja PC mam od 2 miesiecy watpie czy to byla by pasta

a z tmi sterownikami juz prubowalem i nic :/

 

Zerknij tu.

Może nie od razu tak rygorystycznie, może najpierw czyszczenie starych sterowników i instalacja nowych.

 

Pc od 2 miesiecy mam watpie czy to wina pasty

A z sterownikami prubowalem i nic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Dołączona grafika

 

Rozumiem ze jak niezmienie zasilacza to sie podsespoly spala?

 

Ogólnie wygląda to tak jak siedzenie na dynamicie. Ciężko przewidzieć, może będzie chodził przez dziesięć lat, może spali się jutro sam, a może pojutrze wraz z resztą podzespołów.

 

Markowe zasilacze mają "parę" zalet w stosunku do tych z czarnej listy(nie bez powodu taka nazwa...):

- wyższą sprawność

- lepsze zabezpieczenia, więc nawet jakby były jakieś problemy np. przepięcie w sieci to zasilacz odfrunie do krainy wiecznych gigawatów i sprawności 100% ale nie weźmie ze sobą reszty podzespołów

- są lepiej wykonane, więc rzadziej "same z siebie"(bez jakiś niesprzyjających czynników zewnętrznych) się psują, a nawet jeżeli to nie biorą ze sobą innych podzespołów

- dużo lepiej znoszą wyższe obciążenia - markowe zasilacze 450W często są w stanie przez krótki okres czasu "wydawać" nawet 500W

- stabilne napięcia bez względu na obciążenie (znam Codegena, która dawał na linii 12V od 10 do 13V w zależności od obciążenia)

 

Oczywiście możesz zaryzykować życie z tym Logiciem. Dość często te zasilacze nawet dają radę(szczególnie, że obciążenie nie jest jakieś kosmiczne), ale tak jak wyżej napisałem - jak mu się "odwidzi" to nic go nie powstrzyma przed zabraniem ze sobą np. płyty głównej i dysku twardego.

 

A wentylatory na przód i tył musisz zakupić. Przeszukaj na forum jakie są polecane, żeby nie przepłacić, a kupić coś dobrego, cichego i w miarę taniego. Na tył powinien wejść 92x92mm (z opisu tak wynika ;)), a z przodu sądząc po zdjęciach spokojnie wejdzie 12cmx12cm, ale dla pewności możesz pomierzyć ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wygląda to tak jak siedzenie na dynamicie. Ciężko przewidzieć, może będzie chodził przez dziesięć lat, może spali się jutro sam, a może pojutrze z resztą podzespołów.

 

Markowe zasilacze mają "parę" zalet w stosunku do tych z czarnej listy(nie bez powodu taka nazwa...):

- wyższą sprawność

- lepsze zabezpieczenia, więc nawet jakby były jakieś problemy np. przepięcie w sieci to zasilacz odfrunie do krainy wiecznych gigawatów i sprawności 100% ale nie weźmie ze sobą reszty podzespołów

- są lepiej wykonane więc rzadziej "same z siebie"(bez jakiś niesprzyjających czynników zewnętrznych) się psują, a nawet jeżeli to nie biorą ze sobą innych podzespołów

- dużo lepiej znoszą wyższe obciążenia markowe zasilacze 450W często są w stanie przez krótki okres czasu "wydawać" 500W

- stabilne napięcia bez względu na obciążenie (znam Codegena, która dawał na linii 12V od 10 do 13V w zależności od obciążenia)

 

Oczywiście możesz ryzykować życie z tym Logiciem. Dość często te zasilacze nawet dają radę(szczególnie, że obciążenie nie jest jakieś kosmiczne), ale tak jak wyżej napisałem - jak mu się "odwidzi" to nic go nie powstrzyma przed zabraniem ze sobą np. płyty głównej i dysku twardego.

 

A wentylatory na przód i tył musisz zakupić. Przeszukaj na forum jakie są polecane, żeby nie przepłacić, a kupić coś dobrego, cichego i w miarę taniego. Na tył powinien wejść 92x92mm (z opisu tak wynika Dołączona grafika), a z przodu sądząc po zdjęciach spokojnie wejdzie 12cmx12cm, a le dla pewności możesz pomierzyć Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

 

Wielkie Dzieki!!

Pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gralem przez chwile w ETS2 i skoczylo do 67 stopni Dołączona grafika

 

A czy czasem nie masz obudowy zamkniętej w jakiejś szafce lub przyłożonej do jakiegoś źródła ciepła np. grzejnika?

 

Pc stoi w biurku jest tam miejsce ale za PC ida rulki z grzejnika [kaloreyfera] :

 

Gram chwilke i temp. karty 90 stopni a procka 57. Wyciagne pc z biurka i zobacze czy sie cos zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powercolor należy raczej do dość gorących, ale to chyba i tak przesada, coś jest nie tak, może radiator nie dociśnięty odpowiednio. Jak z wentylatorem, może nie włącza się na wyższe obroty, słychać go, wtedy to kwestia sterowników lub ustawień.

Edytowane przez mrwhoope

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powercolor należy raczej do dość gorących, ale to chyba i tak przesada, coś jest nie tak, może radiator nie dociśnięty odpowiednio. Jak z wentylatorem, może nie włącza się na wyższe obroty, słychać go, wtedy to kwestia sterowników lub ustawień.

 

Dalem w ustawieniach predkosc wentylatora na 100% i temperatura spadla o jakies 5-10 stopni. Gdy wlaczylem gre temperatura skoczylo o jakies 15stopni.

Przeinstalowalem stery (pc chodzil na luzie tylko na necie siedzialem) temperatura zaczla rosnac o 1 stopien co 30 sekund doszlo do 85 i zaczely zjezdzac mi pasy z gory na dol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...