Skocz do zawartości
juniper

Dell recovery a truecrypt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Mam pytanie odnośnie szyfrowania, czy jeśli zaszyfruję sobie partycję systemową lub cały dysk to nie będzie miało to wpływu na rozruch partycji recovery ? Dokładnie chodzi mi o to czy będzie możliwość przywrócenia systemu z tej partycji, ewentualnie czy jeśli bym cały dysk "wyczyścił" ze wszystkich partycji to przywrócę system z płyt które wcześniej wypaliłem w sofcie della?

 

Dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz szyfrowac. Recovery ja przywroci. Jezeli zaszyfrujesz caly dysk to juz moze to nie za dzialac....znaczy zadziala ale bedziesz musial sie troche nagimnastykowac (MBR, decrypt, boot order...). Ja jednak szyfruje tylko jedna partycje niesystemowa i w razie awari jest ok, pozatym laptop dziala troche szybcieja nizeli na zaszyrowanej systemowej partycji.

Jezeli zrobiles Backup na plyty wg softu della to recovery zrobisz wchodza w boot menu della (recovery) i podazajac za wskazowkami (Jezeli system sie wlacza to zrobisz to z poziomu systemu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chodzi mi dokładnie o zaszyfrowanie partycji systemowej tak żeby pytał o hasło przed zabotowaniem. W takim razie jeśli nie będzie problemu z recovery po zaszyfrowaniu tylko partycji systemowej to się za to wezmę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...