Skocz do zawartości
mazur30

Modernizacja komputera z phenom II x3.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po kilku latach postanowiłem zmodernizować komputer.Komputer słuszy mi przedewszystkim do grania.Chciałbym stopniowa wymieniać cześci.Obecna konfiguracja to:

Prosesor phenom II x3 710( chłodzony mugenem nie krecony nie znam sie na tym)

Płyta główna asrock 780gxh

Pamieci 2x2gb goodram

Karta garficzna radeon HD4850

Zasilasz Corsair CMPSU-400CXEU - 400W

Dysk twardy samsung 500gb

 

Na początku chciałbym zmienić płytę i pamięci i procesor.Chciałbym pozostać przy prockach z rodziny amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to ze części chcę wymieniać stopniowo nie wszystko na raz a przejscie na intele mi to uniemożliwia.Wstępnie mam do wydania 1000zł

Edytowane przez mazur30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem test ale myślałem żeby kupić jakaś lepsze mobo na am3+ zostawić moze tego procka a kupić jakaś lepsza karte kraficzna a pozniej zmienić procka na lepszego.Chciałbym spróbować podkręcić tego procka co mam ale kompletnie się na tym nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to ma sens? Na lepsze mobo wywali 400zł a nic na tym nie zyskasz. Poza tym jeśli chcesz kręcić to kręć, jak nie masaz takiego zamiaru, bierz i5 3470 + B75.

 

Twoja płyta umożliwia zarówno OC jak i ewentualne odblokowanie czwartego rdzenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po kilku latach postanowiłem zmodernizować komputer.Komputer słuszy mi przedewszystkim do grania.Chciałbym stopniowa wymieniać cześci.Obecna konfiguracja to:

Prosesor phenom II x3 710( chłodzony mugenem nie krecony nie znam sie na tym)

Płyta główna asrock 780gxh

Pamieci 2x2gb goodram

Karta garficzna radeon HD4850

Zasilasz Corsair CMPSU-400CXEU - 400W

Dysk twardy samsung 500gb

 

Na początku chciałbym zmienić płytę i pamięci i procesor.Chciałbym pozostać przy prockach z rodziny amd.

Przecież to jest dobra płyta, nawet z oc nie ma problemuDołączona grafika

 

Ja bym na Twoim miejscu kupił np. phenoma x4 965 be 3.4ghz i podkręcił (3 rdzenie to już trochę za mało do dzisiejszych gier, robiłem z ciekawości test poprzez wyłączenie jednego rdzenia w swoim procesorze i puszczałem re5 benchmark edition, na 3 rdzeniach 54fps, na 4 85,5, wydajność systemu)

 

Masz już chłodzenie więc ta kwestia odpada, 4ghz w zasięgu ręki lub więcej.

 

Do tego karta graficzna hd7770 lub gtx 650ti lub hd7850 i masz bardzo fajny sprzęt, jeśli na moim wszystko śmiga to co będzie na tym:)

 

 

Ewentualnie jeśli ma być po kosztach to tylko oc obecnego x3 ile się da i jakaś karta typu hd6850, hd7770.

Edytowane przez Kuba83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować odblokować czwarty rdzeń w tym co masz, ja tak zrobiłem, wszystko śmiga kilka lat bez żadnego zająknięcia. Dorzuciłem minimalne OC i ciut lepszą kartę (6850) Większość gier działa ok (gram w 1280x1024). Ew. dorzuć trochę ramu w ramach tych pieniędzy, które chcesz przeznaczyć na modernizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...