Skocz do zawartości
robotek

amd-ek dwustronny handel :D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

troche średnio na temat ale :D

chcę sprzedać znajomemu:

Asus M4A78lt

proca amd athlon x2 280

4gb ramu 1333

za 300zł

 

pytania są dwa

czy mi się to opłaca :D

i czy jemu się to opłaca.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tobie się to opłaca - sprawdź na allegro po ile idą takie klocki.

 

Nabywcy się nie opłaca. Za nie całą stówkę więcej może mieć nowe g550/g1610 & mobo na H61 z trzyletnią gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że toto nie ma już pewnie gwarancji, nie ma też zintegrowanej grafiki. Duże szanse, że potencjalny nabywca nie ma karty na pci-e lub ma o wydajności celeronowego iGPU. Jeśli ma coś lepszego, w każdej chili może to paść i zostanie z ręką w nocniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus, nie zrozumiałeś mnie :-). Mi chodziło o to, że NOWE Celeron+tania płyta na H61 może mieć za ok. 300 zł, a z ta właśnie "stówką" dopłaty jeszcze 4GB RAM. Wymiana oczywiście się nie opłaca, a na miejscu pytającego sprzedawałbym przez Allegro i to chyba oddzielnie (lepsza cena).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież uzyskałeś odpowiedź:

nowe g550/g1610 + mobo na H61 + 4 GB RAM za ~350zł

http://www.morele.net/inventory/info/Ai12d/

Sprzęt nowy, na gwarancji, wydajniejszy od tego AII, pobiera mniej prądu. Można dopłacić ze 40zł do najtanszej płyty na b75, która posiada USB 3.0 oraz SATA III (jeśli planuje kiedyś ssd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ale... ja zoobowiązałem się na handel z ręki do ręki. mogę mu załatwić wszystko pod sockety 775, am2, am3 bo mam tego w domu całe szafy. dlatego zapytałem z tą propozycją. lub ew. coś co można gdzieś obok mnie (gdynia, rumia, gdańsk, wejherowo) odebrać. by nie zajeło to więcej niż dzień.

wiem tyle że kolega który sprzęt zamienia. ma przyjść w środę a w czwartek o 18 musi mieć gotowy sprzęt. w środę dostaję jego kase, a sam w to inwestować nie chcę (nie mam obecnie nawet z czego). dlatego potrzebuje nie okacji cenowych a czegoś co będzie równowagą ceny do jakości. coś co jest normą. wiem że gra on w Lola, do tego starcza grafa nawet 6600 lub x1600 ew. x1300

tyle że mu się obecnie all wysypuje

 

może ja wypiszę co mam. u siebie, coś co uważam za lepsze a wy dacie opinie?

1.

AMD Athlon II 280 (2,8x2)

DDR3 4GB ramu 1333

zintegrowana HD3000 1gb

 

2.

Msi p4m900m2

Intel celeron 3,4Ghz 2mb cache

ddr2 dożucę do tego jego 1gb jeszcze z 2-3 gb

 

3.

AMD Athlon 64 x2 5000

ASUS M2N68-LA

4gb ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub ew. coś co można gdzieś obok mnie (gdynia, rumia, gdańsk, wejherowo) odebrać. by nie zajeło to więcej niż dzień.

morele.net

Odbierz osobiście: Białystok, Gdańsk, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Łódź

Rozumiem, że chcesz sie pozbyć gratów i zbić na nim interes skoro za 100zł więcej może mieć NOWY sprzęt w dodatku wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz koniecznie się pozbyć tego co masz to "zestaw" nr. 1 .

 

W drugim masz masę błędów - nie było Celerona 3,4 Ghz z 2 mb cache L2 , chyba że chodzi ci o P4 .

 

Choć oba procki to tragedia .

 

Jednak najlepsze wyjście to dołożyć te 100 zł i kupić G550/G1610 i mieć spokój - procki sporo wydajniejsze i do tego chłodniejsze oraz mające gwarancję , sensowna platforma z opcją rozbudowy w przyszłości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dostaniesz jak dostaniesz -__- Potrafisz czytać ? Kup g550+h61 i pożycz mu kość ddr3, którą od Ciebie odkupi lub kupi gdzie indziej. Jak już tak bardzo chcesz mu coś wcisnąć to 1 opcja

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przejdź się po sklepach stacjonarnych w swojej okolicy , zresztą wysyłka kurierem to 1 dzień chyba .

 

Jak zamówienie złożysz do godz. 11 , to sklep wyśle w kolejnym dniu , kurier dotrze do 24 h .

 

Więc jak w poniedziałek rano złożysz zamówienie do się wyrobisz do środy , zresztą możesz odebrać osobiście , z reguły dzień po złożeniu zamówienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że ja nie mam kasy... mówiłem ja płace od dołu. czyli to co mi da do ręki ja mogę oddać.

nie chce ryzykować przesyłką. bo jak zrezygnuje do środy? wole na twardym stać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miastach które wymieniłeś masz net-s.pl, esc.pl i jeszcze kilka większych sklepów.

Nie rżnij więc głupach, chcesz zarobić a on jest tak wymagający, że nie może czytać to wepchnij mu tego Pentium 4 i sprawa załatwiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie zalezy mi by to sprzedać bo po to założyłem konto na allegro

2. nie zauważyłem gdzie są punkty odbioru na morele.net, gdyz nigdy z tej strony nie zamawiałem

 

można prosić o zestaw do 300 zł max? z moreli , ja chciałem złozyć coś na amd/moim zdaniem stabilna platforma

wiec czekam na propozycję.

 

Ps. koleżanka sprzedaje pentiuma 4 ht 3.0 1gb ramu i gf 6600 gt 512 mb + hdd 250 gb

opłacało by mi się to odkupić i sprzedać na cześci ? (cena jaką chce to 150zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chciałem złozyć coś na amd/moim zdaniem stabilna platforma

wiec czekam na propozycję.

Intel to jest niestabilna platforma ? Dostałeś propozycje co do sprzętu, nic tańszego (nawet na AMD) nie znajdziesz. Chyba, że z używek bez gwarancji. g550+h61 to jest najtańsza możliwa NOWA platforma jaką możesz kupić.

Ps. koleżanka sprzedaje pentiuma 4 ht 3.0 1gb ramu i gf 6600 gt 512 mb + hdd 250 gb

opłacało by mi się to odkupić i sprzedać na cześci ? (cena jaką chce to 150zł)

Jak chce Ci sie bawić w sprzedaż szrotu na allegro dla 20zł zysku to pewnie, że sie opłaca. Kupuj, przynajmniej koleżanka nie będzie się męczyć ze znalezieniem kogoś kto to kupi Dołączona grafika Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...