Skocz do zawartości
Sharimsejn

Problem z dyskiem Seagate 500Gb Sata III - instalacja WIN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam płyte główną MSI G43.

 

Przy instalacji Win7 64 bit Ultimate dziele przestrzen na partycje. Ustawiony jest tryb AHCI. Utworzylem 60gb na system i przestaje wykrywac dysk. No to urochomilem ponownie, i partycja jest, tak zrobilem z dwoma kolenymi partycjami 150gb i 200 coś.Za kazdym razem to samo. Wyswietla, ze 60 gb systemowa ale nie moge sformatowac ani zainstalowac wina. Zminilem tryb na IDE ale to nic nie daje. Przy formacie wyskakuje jakis blad x0b cos tam, a przy probie instalacji wyskakuje prosba o sterownik bo moj sprzet moze nie obslugiwac danego dysku itp. Nie mam pojecia co jest grane.

Nie mam takiego biosa jak w starszych wersjach tylko ten MSI. Nie dość,że jest po Polsku to ma szatę graficzną i nie wygląda to jak w tych innych wersjach biosa. W ustawieniach "zaawansowane" mam coś takiego jak konfiguracja SATA, a w tym takie opcje jak tryb SATA. Tutaj mogę wybrać tryb Disable,tryb IDE,tryb AHCI, RAID mode. Oprócz trybu SATA w konfiguracji mam jeszcze od SATA1 do SATA6 z opisem wtyczka pod napięciem i tutaj do wyboru włącz albo wyłącz. Wszystkie porty SATA są włączone.Gdy wybiorę tryb IDE znika mi ta lista i nic więcej nie ma pod spodem. Tyle że w zakładce stan systemu,gdzie sa wymienione wszystkie porty SATA czyta tylko pod 6 napęd. Jeszcze tylko dodam,że w zakładce 'zaawansowane'wybrałem podzakładkę "zintegrowane urządzenia peryferyjne" i tam dopiero miałem konfigurację SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest nowy dysk czy jakiś stary przeniesiony do nowego komputera, działał wcześniej? Jaki to model.

 

BIOS w nowym wydaniu nazywa się UEFI, innego już nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...