Skocz do zawartości
Kacper___

Kilka pytan odnosnie nowego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam foxconn P35A, Q6600+ZALMAN CNPS10X PERFORMA, chieftec S8 500w, radeon hd4850 1GB, 4x1GB ramu, hdd, padl mi procesor lub plyta glowna,( nie mam mozliwosci sprawdzenia), i nie ma sensu juz inwestowac w stara platforme bo ceny uzywanych plyt i procesorow sa bardzo wysokie, poczytalem troche i planuje kupic Intel Core i3-3220 i do tego plyte glowna z mysla o pozniejszej zamianie procka jak troche z tanieje na np. i5-3570K z mysla OC, wiec czy warto dolozyc do MSI Z77A-G45 czy wystarczy MSI Z77A-G43, sli mnie generalnie nie interesuje, bedzie mnie interesowalo OC. Kolejne pytanie czy wystarczy mi moj zasilacz i czy do starej obudowy normalnie zmiesci sie ta plyta glowna? Chlodzenie procka mi nie bedzie potrzebne bo i3-3220 sie nie kreci, a czy wystarczy pozniej do i5-3570k czy lepiej je sprzedac i pozniej kupic nowe? Mile widziene inne warte przemyslenia sugestie ;) z gory dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet?

 

PSU powinno wystarczyć. Płyta główna pewnie wejdzie, ale łatwiej by mi było stwierdzić jakbyś napisał jaka to obudowa.

 

Co do chłodzenia na CPU - Performa 10X dalej jest w cenie, pytanie czy masz zapinki do LGA 1155.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o usterkę to raczej płyta,procesory rzadziej ulegają usterką.

Natomiast do płyty MSI Z77A-G45 osobiście bym nie dopłacał.Zobacz testy tej płyty,nie są szczególnie ciekawe.Na G43 też podkręcisz procka.

Zasilacz wystarczy,natomiast jeśli obudowa jest w standarcie ATX to nie ma potrzeby zmieniać.Chyba że masz jakąś lichą obudowę.Chłodzenie również bym zostawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam jaki to model obudowy, najwyzej jak nie wejdzie to bede sie martwil. Budzet nie stanowi jakiegos problemu, wszystko w granicach rozsadku i oplacalnosci, wole raz na jakis czas cos dokupic niz od razu wydac kupe kasy.

Obudowa oczywiscie w standardzie ATX. Chlodzenie kupilem 2 lata temu, nie wiem czy dawali wtedy zapinki do 1155 i nie wiem jak wygladaja.

Edytowane przez Kacper___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymyslilem teraz inna opcje z procesorem, i3-3220 i tak mialbyc przejsciowo przed i5-3570K, wiec jezeli brac procesor przejsciowy to moze wystarczy mi G2020, w testach nie jest wiele gorszy od i3-3220, a polowe tanszy!! Wystarczy do pogrania w nowe gierki z HD4850 1GB ?? Na q6600 wszystko smigalo pieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zawiedziony tym sprzętem, wszystko dużo lepiej działało na q6600 i foxconn P35A, mysłałem, ze będzie chociaz podobnie, ale ogólnie sporo różnica na nie, w windowsie nie widac różnic, ale jak odpaliłem ghost recon future to ciężko z płynną grą, zostają tylko najniższe detale, wcześniej było bez porównania lepiej, nie wiem czy ktoś jeszcze testuje 3dmarkami, ale w 3dmark03 G2020 zrobił taki sam wynik jak stary podkręcony E2160!! do q6600 spora strata. Także jeżeli ktoś zamierza grać w gierki to nie polecam G2020. Szybko będę musiał myśleć nad zakupem i5-3570k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie ciekawie :( PDC nawet po oc powinien być znacznie słabszy od G2020. Bios masz najnowszy? Procesor trzyma pełne taktowanie?

Jaką masz k. graficzną? Na jaką płytę się zdecydowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz Płyta MSI Z77A-G43, wgrany najnowszy bios v28, wszystkie najnowsze stery, 8 GB Goodram CL9, G2020, Hd4850 1GB, a wczesniej był foxconn P35A, 2x1GB patriot, E2160 nie pamietam na ile podkrecony, pozniej Q6600 podkrecony na 3.2 GHz i 4x1GB patriot, grafa cały czas ta sama i wyniki:

kolejność E2160/G2020/Q6600, 3dmark03 40655 / 40865 / 43625, 3dmark06 11435 / 11777 / 14067

Także totalnie niezadowolony jestem !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system oczywiście postawiłeś na nowo ?

 

ja po przejściu z e5200 @3.6Ghz na G530 2.4 straciłem tak z 400pkt w 3dmark Ventage.

Jednak w grach miałem średnio 5FPS więcej, GTA4 na PDC rwał jak cholera - teraz chodzi idealnie płynnie - do tego ogólna responsywność systemu Dołączona grafika

 

ps: testowanie czymkolwiek starszym niż 3dm2006 mija się z celem - nie bez powodu nikt już tego nie robi.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się klatki w grze - sale smarki ventage/11 też się przewijają.

Ogólnie w testach procesora q6600 będzie wypadał najlepiej - co 4ry wątki to nie dwa, te testy potrafią je ładnie wykorzystac. Ale PDC i to jeszcze e2160 nie ma szans być lepszy nawet na 4Ghz ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od E2160 to sie domyslam, ze G2020 napewno jest lepszy, zaskoczyly mnie tylko wyniki bardzo porownywalne w 3dmarkach, ale od q6600 jest sporo wolniejszy, takze szybko bede kombinowal i5-3570K, myslalem ze na jesien po wakacjach na spokojnie kupie, ale chyba tak dlugo nie wytrzymam na G2020 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...