Skocz do zawartości
zmazik

OC Spec - WWA Centrum

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję speca od chłodzenia CPU na terenie Warszawy.

 

Poszukuję kogoś z doświadczeniem kto pomoże mi odczepić i zamocować z powrotem cooler z użyciem pasty z ciekłego metalu.

 

Zrobiłem dosyć mocny wywiad na wielu forach jak odczepić Noctua NH-D14 od Intel Core i7 930 gdy była użyta pasta Coollaboratory Liquid Pro na MOBO Gigabyte GA-X58A-UD7. Dostałem masę odpowiedzi i różnorakich rozwiązań, jednak mimo wszystko obawiam się że przez mój totalny brak doświadczenia w składaniu komputerów zniszczę CPU lub MOBO.

Dodatkowo jeśli był by ktoś chętny było by do zrobienia przy komputerze jeszcze parę mniejszych rzeczy. Między innymi gruntowne czyszczenie, wymiana paru podzespołów, testy temperatur. Tak czy siak najważniejsza jest zabawa z coolerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że podstawa Noctuy została uszkodzona przez CLP , z tego co widzę na zdjęciach to D-14 ma podstawę alu a CLP jest odradzane do alu .

 

Sprawdź czy rozgrzanie cepa w OCCT czy LynX pomoże .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam użycie suszarki na radiatorze przy wyłączonym kompie i przy odczepionym mocowaniu Noctuy.

 

A to, że CLP jest odradzane do podstawek alu powinno być Ci wiadome. Nie zdziw się, jak będziesz musiał szlifować Noctuę, bo cała podstawka będzie wyżarta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem masę odpowiedzi i różnorakich rozwiązań, jednak mimo wszystko obawiam się że przez mój totalny brak doświadczenia w składaniu komputerów zniszczę CPU lub MOBO.

 

Wiedzę masz już bardzo rozległą. Bierz się do roboty, nabierzesz doświadczenia.

Osobiście nie wiem nie mam doświadczenia z tą pastą. Nie podjąłbym się jednak takiego zadania z prostego powodu. Co będzie jak tan ktoś zniszczy cpu lub mobo? Powiesz, nic się nie stało?

Gdy biorę się za taką robotą u siebie, na szali z jednej strony jest jakieś tam ryzyko zniszczenia, uszkodzenia. Na drugiej sali są korzyści które chcę osiągnąć.

Tu wydaje mi się, ty masz osiągnąć korzyści, ktoś ma wziąć na siebie ewentualne ryzyko. Tak to odbieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...