Skocz do zawartości
Kacimiierz

Zakup nowego sprzętu za ~2tyś.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po raz kolejny przychodzi pora na zakup czegoś nowego jako, że obecny sprzęt co raz słabiej daje sobie radę nawet z na pozór mało wymagającymi tytułami.

Jednak żeby nie zanudzać przejdę do sedna.

Tak jak widać w temacie interesuje mnie zestaw za koło 2000zł. Mam jednak kilka pytań bo generalnie u mnie jest tak, że w gratach komputerowych nie siedzę i średnio mnie to interesuje do momentu potrzeb zakupowych. ;)

Pierwsze co rzuca się w oczy to dwie możliwości - AMD lub INTEL i tutaj mam dylemat. Jako, że z tym komputerem pewnie znowu zwiąże się na jakieś 4 lata co jest w tym wypadku lepszym rozwiązaniem? Żeby nie było - moje umiejętności OC kończą się na znalezieniu taktowania, przy którym mój leciwy e2160 dawał jeszcze radę wstawać i pracować w miarę stabilnie - do dziś chodzi na 2.9GHz.

Druga sprawa to dysk, obecnie posiadam Samsunga F3 500 GB (dokładnego oznaczenia nie pamiętam), czy podany zestaw przyjmie ten dysk z otwartymi ramionami? Wiadomo, nie chodzi mi o podpięcie bo to sata2, chodzi mi bardziej o to czy nie będzie on jakąś kulą u nogi dla reszt maneli.

Również mam zamiar przełożyć napęd dvd choć jest on u mnie tak rzadko używany, że i bez niego bym się obszedł.

 

Dla formalności mój obecny komputer to Abit IP35, E2160@2.9GHz, 4GB ram, wspomniany wcześniej HDD Samsunga no i HD4850 512MB, całość zasilana przez Modecom MC 400W (to niby ten z lepsiejszej serii, dzielnie daje radę).

 

Co wy na to towarzysze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk twardy jest w porządku. Będzie bez problemu działał.

 

Co do reszty zestawu, za 2k można złożyć całkiem fajną jednostkę na Intelu. AMD w tej chwili się praktycznie nie liczy jeśli chodzi o CPU.

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyVjkEOwiAQRe8y68ZMKVTwDqZLF8YFoSxIa2ugjVHj3WUqTYgbdTEM8$8fHg!4!LGduwl2RxCMIxTUeGyYipcqHwWrBLUKFZkct2tOyDLLfa9TAa4fgyE0bebbn$fc$5ti7KAJwmp8fzl$XOZTLehkuDhiVeXvtEQM8zkSoVQL0etJN523gSSWhL2zwVlzH5agZBtVRefa9bo99DoMtygjPF!46VNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dwie sprawy, rozumiem, że podany zasilacz jest porządnej firmy bo niewiele mi ona mówi.

Zastanawiam się też jakie są teraz w miarę pewne sklepy internetowe, które nie robią przekrętów przy wysyłkach i problemów przy reklamacjach tak jak to bywało kiedyś. Czy podany pcprojekt jest godny polecenia?

Przysiągł bym, że kiedyś był tu lub gdzieś w innym dziale temat o sklepach internetowych ale nie mogę go znaleźć. :V

W każdym razie Alucard69 dzięki za poradę. Dołączona grafika

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sklepów to sprawdź ceny i dostępność w Proline i Techplanet. Pierwszy ma oddziały w Gliwicach, Bytomiu, Katowicach, drugi siedzibę w Katowicach. Zamawiasz na stronie, wskazujesz odbiór osobisty. Gdy towar jest skompletowany jedziesz i odbierasz.

Chyba ze nie chcesz się pałętać po sklepach to wysyłkowo. Masz wtedy większy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom jest na "czarnej liście": http://forum.pclab.p...-polecanych-v2/ - przez pewien czas jednak powinien pociągnąć - to zależy jaką grafę kupisz (sprostowanie: seria MC do niej się nie zalicza ... ups)

 

Ja za 2 tys. kupiłem teraz taki sprzęt:(1-4 pozycje w sklepie internetowym Saturion, SSD w Morele, obudowa od firmy na Allegro)

 

1. AMD Phenom II X4 965 Black Edition do ewentualnego podkręcenia do 4 GHz (nowy FX-6100 z 3 fizycznymi rdzeniami nie będzie szybszy w grach)

2. płyta Gigabyte GA-970A-UD3 (można dodać 60 zł i ma się GA-990XA-UD3 jeżeli myślisz w przyszłości o SLI/Crossfire - bo tylko tym się generalnie różnia) Obydwie płyty obsługują nowe Bulldozery.

3. grafa: Gigabyte Radeon HD 7770 OC 1MB (najlepsza do 400 zł i mało prądu żre)

4. 2 x 4 GB 1600 Mhz 9 CL G-skill (Phenom II X4 obsługuje tylko 1333 Mhz, ale nowe FX obsługują już 1600 Mhz w Dualu, 1866 w singlu). Ja na razie puszczę je na 1333 ale z CL 8.

5. dysk 128MB SSD Plextor M5S za 380 zł

6. obudowa Antec 902 V3 kupiona na Allegro za 300 zł nowa - SKLEP4YOUCOM (w sklepach internetowych 500 zł) - ludzie polecają SilentPC polskie robione w PRC, ale niektórzy przebąkują o nie takiej dobrej jakości). Jeżeli chcesz tańszą to starszy model Antec 300 za 150 zł na Allegro, albo najnowszy 302 za 270 zł w sklepach)

 

Ja akurat mam Modecoma za starszego sprzętu - Premium 500 .... nie wiedziałem, że to złom

Edytowane przez Gtr672XR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhem ...

<HistoryNote>

Modecom serii MC to wręcz legendarna seria zasilaczy nie do ubicia (polecana od wielu lat - wygoogluj modecom MC350/MC400 ) - acz już bardzo przestarzałych technologicznie z niskim poziomem sprawności (~60%) i PasywnymPFC. Jak dobrze pamiętam siedziały w nich bebechy od fortrona PNF, te same co i w równie mocno polecanym Amacrox warrior 400/450. Z ciekawostek - wersja 350W wypadała lepiej w kwestiach stabilności i obciążalności od 400W ^^, była mocniejsza.

</HistoryNote>

Twój Premium to już złom dodawany do obudowy za 80zł Dołączona grafika

 

co do tego co kupiłeś - ujdzie, aczkolwiek platforma intela byłaby bardziej energooszczędna i chłodniejsza.

 

@up spoko Dołączona grafika

@down - pewnie - ale na przyszłość nie wtranżalaj całego swojego konfiga do czyjegoś tematu ^^ a zasilacz Polecam wymienić - z tym że już taki HLN350 za 50zł może być niewystarczający do podkręconego AMD - do intela byłby w sam raz)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiłkowałem się: http://www.benchmark...king-procesorow za 345 zł chyba nic wydajniejszego nie kupię i co można łatwo przetaktować mnożnikiem. Po OC pewnie przegonię w wydajności tego intel-a Core i5 2300 za 740 zł

 

Do tej pory używam Sempron 2500+ 1400 Mhz (1925 po OC)/Geforce 6600, więc dla mnie to będzie kolosalna zmiana jeśli chodzi o gry. Bo do normalnej pracy dalej mi to w zupełności starcza.

 

Jeśli chodzi o energooszczędność nowego procesora to zamierzam zrobić OC w dół do pracy biurowej. Obudowa Anteca ma 4 wiatraki, więc da radę z zapasem wszystko schłodzić.

 

ps. to są tylko moje przemyślenia mając kalkulator w ręku i wiedzę po 3 tygodniach czytania informacji na ten temat. Więc się mogę mylić.

 

@UP - ok - rozumiem. Chciałem tylko pomóc w zakupie kompa.

Edytowane przez Gtr672XR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że potrafisz bronić swoich argumentów. Ten i5 2300 za 740zł jest bardzo na miejscu, gdy poniżej 700zł mamy i i5 3470.

Powodzenia w OC i gonieniu tego i5...

OC w dół to jak cofanie do przodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez oc PII moze konkurowac z i3. Po oc moze wyjsc lekko na prowadzenie. Nie masz co myslec o dogonieniu nawet najtanszego i5. Mam obydwie platformy wiec mialem okazje sie o tym przekonac

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...