Skocz do zawartości
lupkam12

PC za około 6000zł granie/grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Składam komputer za około 6000zł - głownie hardcorowe granie, oprócz tego renderowanie grafiki.

 

Wstępnie (korzystając z róznych porad) zaplanowałem taki zestaw : http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=70170&s=69456&s=72611&s=73637&s=73104&s=67056&s=34505&s=62490&s=67555&s=65140&s=71055

 

Brakuje mi w nim monitora - nie mam pojęcia jaki wybrać.

 

Co sądzicie o takim zestawie ? Co dobre, co byście zmienili i dlaczego.

Z góry dzięki za rady :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena zestawu to juz 5420 pln wiec na monitorek zostalo jakies 600. Nie napisales jakiej wielkosci monitor cie interesuje a takze jaka rozdzielczosc ( zakladam ze najodpowiednieszy bedzie standardowy jak na dzisiejsze czasy 23 lub 24 cale i full HD).

Do 500 zl masz monitory na matrycy tn ktorego bys nie wybral bedzie to samo wiec nie ma sensu o tym rozpisywac, aczkolwiek zajmujesz sie grafika wiec lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> monitor na matrycy ktora bedzie miala zarowno lepsze katy widzenia jak i kolory czyli IPS/PLS albo VA. Do tysiaca złotych w zasadzie jest kilka monitorow ktorymi mogłbys sie zainteresować sa to : LG IPS 237L badz tanszy odpowiednik IPS 234V, Benq GW2460HM (model z tego roku ze stycznia dostepny juz w europie), Dell U2412M (czesto polecany na tym forum i bardzo dobry monitor) oraz aoc i2367fh (matryce ma od LG a moim zdaniem wyglada lepiej - o ile dobrze pamietam ;D)

 

Ja osobiscie kupilem w styczniu benq gw2460hm i jestem zadowolony(aczkolwiek moge porwnac go tylko do plazmy panasonica i nie jestem zawiedziony z zakupu).

 

Jak bedziesz chcial cos jeszcze drozszego to zostaja monitory Eizo i Nec. Szczegolnie czesto polecany Eizo fortis FS2331 (na VA) badz nowszy eizo fortis fs2333 (na ips/pls).

 

W zasadzie tylko do grania nadaja sie monitory takie jak :120 HZ monitor Benq badz 144HZ monitor asusa(szczegolnie jak grasz w FPSy) - niestety kosztuja po 1400 pln - nie polecal bym ich osobie ktora lubi ogladac filmy i zajmuje sie grafika poniewaz to nadal matryca TN ze słabymi kolorami (chociaz sa pewnie niebo lepsze niz te na TN za 500 zl Dołączona grafika)

 

Osobiscie jakbym byl na twoim miejscu to wzialbym eizo fs2333 aczkolwiek to wydatek 1300-1500 pln i chyba nie miesci sie w budzecie.

 

//edit

 

zapomnialem sie wypowiedziec o zestawie xD - wyglada solidnie tylko pozazdroscic (ja mam nedzne i5 3570k i hd7870)

Edytowane przez potteralien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uściślając ja zajmuje się prawem - ukochana moja grafiką. Ja gram w wolnych chwilach a ona renderuje grafike (czasami te rendery trwaja po 24 h.. masakra jakaś) Moja praca-praca opiera się na zabawach z WORDem i adobe readerem ;)

 

Monitor pod jej kątem jednak bym wolał wybrać i matryca TN odpada.

 

Potteralien powiedzmy, że monitor do 700-750 zł. Co byś wybrał w tej kwocie jakbyś miał kupować dla siebie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 700 pln to bym bral tego Benq GW2460HM na matrycy VA (jak juz wspomnialem jestem z niego zadowolony - czern jest czarna i to sie chwali nawet pod katem duzym). IPSy maja Fioletawa czerń , do tego matryce LG lubia miec nierównomierne podświetlenie LED. Moj benq jest od tych wad wolny i ma minimalnie mniejszy czas reakcji GTG.

 

Generalnie nie jestem specjalista od monitorkow aczkolwiek ostatni miesiac sie mocno nimi interesowalem - byc moze znajdzie sie ktos lepszy w tej dziedzinie i ci da lepszy wariant niz ja Dołączona grafika

Edytowane przez potteralien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, poczekam jeszcze do jutra. Może ktoś zaprezentuje nam lepszy pomysł, jeśli nie to pewnie złożę zamówienie na tego Benq.

 

Zastanawiam się czy zlecać złożenie zestawu sklepowi ? Czy lepiej, żeby wysłali wszystko w pudełkach i bawić się samemu lub prosić kogoś o pomoc ?

Obawiam się trochę, że mogę zostać oszukany i ktoś podłoży mi używany towar jak zamówię usługę składania..

 

Ma ktoś może jakieś doświadczenia również w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś z tydzień temu odebrałem komputer złożony w morele.Net nie było najmniejszych problemów. Do sprzętu dostajesz wszystkie oryginalne pudełka wraz z nie uzytymi kablami, instrukcjami itp.

Rozumiem że OC będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ostateczna wersja jest taka

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=64689&s=73969&s=73707&s=70170&s=69456&s=72611&s=73637&s=73104&s=67056&s=34505&s=62490&s=67555&s=65140&s=71055

 

Muszę z niej tylko jeden monitor wywalić, któryś trzeba wybrać i skłaniam się ku Benq.

 

Bardzo proszę o ostatnie rzucenie okiem na całość zestawu pod kątem kompatybilności podzespołow, wydajności, kwestii czy się zmieści w obudowie wszystko itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uściślając ja zajmuje się prawem - ukochana moja grafiką. Ja gram w wolnych chwilach a ona renderuje grafike (czasami te rendery trwaja po 24 h.. masakra jakaś) Moja praca-praca opiera się na zabawach z WORDem i adobe readerem Dołączona grafika

 

Monitor pod jej kątem jednak bym wolał wybrać i matryca TN odpada.

 

Potteralien powiedzmy, że monitor do 700-750 zł. Co byś wybrał w tej kwocie jakbyś miał kupować dla siebie ? Dołączona grafika

 

jaki soft używacie do renderingu?

bo może lepiej brać nvidia i wykorzystać możliwości cuda przy renderingu

Edytowane przez JanekMazowiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie na cyferki bym nie patrzyl. Jezeli interesuje cie lepsza czern i troszke lepszy czas reakcji matrycy to wez benq. Natomiast jak chce miec lepsze kolory to wez Della.

Dodam tylko ze Dell jest juz starym modelem niedługo bedzie nowy u2413m - zatem jak bys nie musial brac monitorka to bym poczekal do tego nowego modelu della (chociaz nie znalazlem dokladne daty premiery ;D).

Generalnie ktorego bys nie wzial to i tak bedzie zadowolony (jesli wczesniej miales matryce TN).

Oba monitory nie smuza , laga takze nie odczujesz.

Ja wybralem Benq ze wzgledu na czern wlasnie , bo w tym sa o wiele lepsze VA niz IPSY (juz nie moglem patrzyc na monitor TN w lapku ,w porownaniu do plazmy panasonica).

Na razie nie ma zadnej recezji tego benq natomiast jest w sieci sporo recek tego della. IPSy mogą (lecz nie muszą - nie wiem jak z tym dellem bo go nie widzialem) mocno swiecic.

 

ps. a jak nie wiesz ktory wziaść wez ten ktory ci sie bardziej podoba Dołączona grafika

Edytowane przez potteralien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...