Skocz do zawartości
KolbaS

Wymiana kilku komponentów na nowsze. Na start - 2000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym się dowiedzieć czy też poznać opinię na temat tego co wybrałem oraz wszelakie propozycje jak i poprawki będą mile widziane. Szukałem i czytałem sporo tematów o tym co wybrałem jednakże zawsze będą wątpliwości dlatego wierze że spotkam się tutaj z wypowiedziami osób które mają lub miały doczynienia z ów komponentami.

 

Wybrałem podzespoły które można powiedzieć są polecane ale pytanie bardziej nasuwa się czy jest różnica w graniu bardzo widoczna czy też jest tak minimalna że wręcz nie odczuwalna. Jeżeli chodzi o koszta jakie jestem w stanie przeznaczyć to na start powiem - 2000 PLN.

 

AMD

 

Procesor: AMD Phenom II Black Edition 965

Płyta Główna:Gigabyte GA-990XA-UD3

Grafika: ASUS Radeon HD 7770 http://morele.net/ka...-1gd5v2-466298/

RAM: Kingstone ( 2x4GB ) HyperX Blue CL9 1600 MHz

Zasilacz: XFX Core 550W

 

Intel

 

Procesor: Intel i5-3470

Płyta Główna: MSI B75A-G43

Grafika: ASUS Radeon HD 7770 http://morele.net/ka...-1gd5v2-466298/

RAM: Kingstone ( 2x4GB ) HyperX Blue CL9 1600 MHz

Zasilacz: XFX Core 550W

 

Jeżeli chodzi o to do czego będzie ów " puszka " używana między innymi przeglądanie sieci, oglądanie filmów, bawienie się GIMP'em i oczywiście tytuły te nowsze jak i te starsze. Co do O/C być może ale przeważnie każdy sprzęt dogadzał fabrycznymi ustawieniami. Tak to chyba wszystko co powinno Wam pomóc w odpowiedzi jeżeli nie to pytajcie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z I5 dużo lepszy , procek sporo szybszy od PII 965 .

 

Konkurencja dla 965 jest I3 3220 .

 

Ew. brać I3 3220 i MSI B75MA-E33 i dołożyć do HD7850 .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca sie brac i5 3470 i 7770, bo nie najlepszym wyborem jest brac lepszego procka i gorsza kartę. Najlepiej i3 3220 i 7850 lub dopłacić do 7850 i i5, mozna przyciac na zasilaczu (ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> deusa 500w) i na ramie (goodram 2x 4gb jakies 100/120zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...