Jump to content
Sign in to follow this  
KolbaS

Wymiana kilku komponentów na nowsze. Na start - 2000 PLN

Recommended Posts

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy też poznać opinię na temat tego co wybrałem oraz wszelakie propozycje jak i poprawki będą mile widziane. Szukałem i czytałem sporo tematów o tym co wybrałem jednakże zawsze będą wątpliwości dlatego wierze że spotkam się tutaj z wypowiedziami osób które mają lub miały doczynienia z ów komponentami.

Wybrałem podzespoły które można powiedzieć są polecane ale pytanie bardziej nasuwa się czy jest różnica w graniu bardzo widoczna czy też jest tak minimalna że wręcz nie odczuwalna. Jeżeli chodzi o koszta jakie jestem w stanie przeznaczyć to na start powiem - 2000 PLN.

AMD

Procesor: AMD Phenom II Black Edition 965

Płyta Główna:Gigabyte GA-990XA-UD3

Grafika: ASUS Radeon HD 7770 http://morele.net/ka...-1gd5v2-466298/

RAM: Kingstone ( 2x4GB ) HyperX Blue CL9 1600 MHz

Zasilacz: XFX Core 550W

Intel

Procesor: Intel i5-3470

Płyta Główna: MSI B75A-G43

Grafika: ASUS Radeon HD 7770 http://morele.net/ka...-1gd5v2-466298/

RAM: Kingstone ( 2x4GB ) HyperX Blue CL9 1600 MHz

Zasilacz: XFX Core 550W

Jeżeli chodzi o to do czego będzie ów " puszka " używana między innymi przeglądanie sieci, oglądanie filmów, bawienie się GIMP'em i oczywiście tytuły te nowsze jak i te starsze. Co do O/C być może ale przeważnie każdy sprzęt dogadzał fabrycznymi ustawieniami. Tak to chyba wszystko co powinno Wam pomóc w odpowiedzi jeżeli nie to pytajcie.

Pozdrawiam

Zestaw z I5 dużo lepszy , procek sporo szybszy od PII 965 .

Konkurencja dla 965 jest I3 3220 .

Ew. brać I3 3220 i MSI B75MA-E33 i dołożyć do HD7850 .

Edited by reyden

Nie opłaca sie brac i5 3470 i 7770, bo nie najlepszym wyborem jest brac lepszego procka i gorsza kartę. Najlepiej i3 3220 i 7850 lub dopłacić do 7850 i i5, mozna przyciac na zasilaczu (ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> deusa 500w) i na ramie (goodram 2x 4gb jakies 100/120zł).