Skocz do zawartości
napinaczmichal

nie włacza się , nowy złożony zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z komputerem ;< mój zestaw to

mobo f2a85x g65 msi

cpu a10 5800k

Zasilacz silentiumpc deus G1 500W

1x4gb corsair 4GB 1600MHz CL9 Vengeance

 

Problem polega na tym, ze po podlączeniu wszystkiego i właczeniu wszystkiego monitor pozostaje czarny, a wiatraki i reszta chodzi wyjmowałem baterie i nic wyjmowalem ram i rowniez nie bylo zadnego dzwieku tyle ze nie jestem pewien czy speaker jest sprawny :/ byl podlaczony sam cpu i mobo i rowniez nic ktos ma jakies pomysly ? I mam pytanie czy jak korzystam z apu i z zintegrowanej grafy to powinno wszystko dzialas ? Czy powinienem na poczatek jakies sterowniki zainstalowac do tego apu ? Jest mozliwosc ze to wina ramu ? Sprawdzalem i nie ma mojego ramu na liscie kompatybilnych na stronie msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko podlaczone, sprawdzalem z 5 razy :) kurde nigdy tej listy nie bralem na powaznie to juz 2 komputer ktory skladam i wczesniej tez nie bylo ramu na liscie :/ zreszta czy to jest roznica bo na liscie jest ten ram tylko ze w wersji 16gb 4x4gb a ja mam 1x4 gb i roznia sie wlasnie jedna cyfra w nazwie zamiast 16 jest 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta pszyszla tydzien temu z gwarancji a dzisiaj doszedl zasilacz nowy :) nadal sie nie uporalem, poniewaz wszystkie prawdopodobne przyczyny niedzialajacego sprzetu ktore dostalem na tym forum i innym zostaly wyeliminowane a nadal nie dziala :/ system jest na starym dysku z starego kompa znajduje tam sie win 7 32 bit ale nawet jesli system zle zainstalowany to powinno chociaz bios pokazac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak system na starym dysku, to się raczej nie uruchomi bo ma w pamięci starą konfigurację, radzę przeinstalować system, ale jeśli bios się nie uruchamia to raczej oznacza że płytka padnięta. Chyba że żle podłaczyłeś monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego próbowałeś, czego nie.

- podpiąć na pająka (poza obudową) aby wykluczyć jakieś zwarcie.

- na początek dajesz tylko mobo, cpu, ram i zasilacz.

- sprawdzić ram na innym kompie.

- z jakim coolerem sprawdzasz? Boxem?

- nie wpychasz w gniazdo zasilania cpu jakimś cudem wtyczki pci-e?

 

PODAJ PRAWIDŁOWO MODEL PŁYTY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ta plyta jaka podrzucil kolega :) nie wpycham pcie poniewaz mam pcie 6+2 piny i do cpu mam 4+4 wiec mozna odroznic :) jutro bede ram. Inny wiec sprawdze a jest mozliwosc ze grafika na procesorze wysiadla a procek dziala normalnie ?

 

Tak cooler to box a jest w ogole taka mozliwosc ze jest zwarcie i wszystko dziala na plycie tzn wiatraki itp a ekran czarny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem i nadal nic :/ plyta nie wydaje zadnych dzwiekow jesli zostawie sam cpu i mobo a speaker sprawdzalem na starym zestawie i dziala jezeli wyjme ram zostawie wszystko to nadal zadnych dzwiekow czyli co to moze byc cpu czy mobo ? Jakie sa objawy niesprawnego cpu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i sprawdzilem cpu i wszystkie nozki sa proste nie ma zadnych odpryskow, skontaktowalem sie ze sklepem i mam odeslac plyte i jezeli bedzie niesprawna otrzymam zwrot pieniedzy a jezeli sprawna to pokrywam koszty transportu dlatego chce sie upewnic czy to mobo ale chyba tak, nic innego do glowy mi nie przychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź chociaż czy podzespoły Ci się nagrzewają, proc,grafa i ram.Też nie dawno miałem coś podobnego, jakieś zwarcie miałem w elektronice dysku(dysk uwalony) po czym odpalam kompa i non stop czarny ekran.Żadne resety cmosu itp. nie pomogły .Odłączyłem wszystko i podłączałem po kolei wpierw płyta+proc+zasilacz, później doszła grafa, a na sam koniec ram i zadnych pisków biosu tez nie miałem podczas tej operacji....Ale komp wstał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odeslali mi plyte wraz z jakas kartka o wymianie czesci

 

Pokusilem sie o rozpakowanie i zrobilem tak jak radzil Seba66 jednak komputer nie wstal wiec odsylam dzisiaj plyte :) i mam pytanie, jezeli dostane zwrot kasy to ktore mobo byloby lepsze asrock fm2a85x extreme 6 czy fm2a85x extreme 4 ? Roznia sie one jedynie sekcja zasilania extreme 6 ma sekcje 8+2 a extreme 4 ma sekcje 4+2 wiec ktora wybrac ? Chce dodac ze bede podkrecal proca roznica w cenie to jakies 70 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...