Skocz do zawartości
JacekK74

Modernizacja komputera C2D E8200

Rekomendowane odpowiedzi

Obecna konfiguracja:

- płyta: Foxconn P35A-S,

- procesor: Intel C2D E8200 BOX,

- pamięć: 4x 1GB G.Skill F2-8500CL5-1GBPK,

- grafika: MSI N460GTX Cyclone 1GD5/OC,

- dyski: 2x Samsung HD322HJ (spięte w RAID0 i RAID1 - przez Intel Raid),

- dźwięk: Asus Xonar D1 (PCI)

- dvd/cd: Asus DRW-20B1LT (SATA),

- obudowa: CoolerMaster Centurion 590 i 5 wiatraków 120

- zasilacz: Bequiet Dark Power Pro P7 550W.

 

Planuję postawić system (WIN7 64BIT HP) na Plextor PX-256M5P, a obecne Samsungi spiąć w RAID1 i wykorzystać jako przechowalnię plików i backup.

Procesor zapewne polecany i5-3570K (jescze nie wiem czy będę bawił się w podkręcanie, przypuśćmy że tak) Chłodzenie - nie mam pojęcia.

Płyta główna MUSI mieć minimum jedno złącze PCI - proszę o pomoc w wyborze. Ja zastanawiam się nad MSI Z77A-G43 lub Asrock Z77 Pro4, na bank nie interesuje mnie w tej kategorii Gigabyte.

Pamięci - tu to już kompletnie się nie orientuję. Ale myślę, że 2x 8GB byłoby ok.

Czy po tych zmianach zasilacz da radę?

 

Grafikę chciałbym na razie zostawić bez zmian.

Edytowane przez Jacekk44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ci 16GB ramu ?

 

Do gier wystarczy spokojnie 4-8GB , standardowo 1 333 mhz CL9 , nie ma sensu brać 1 600 mhz ani szybszych ramów bo ich nie wykorzystasz .

 

Płyta to może być MSI Z77A-G43 , lepiej wyposażona (m.in. PCI ) i dłuższa gwarancja niż Asrock Z77 Pro4 .

 

Zasilacz spokojnie da radę .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak skończyło się na płycie Asrocka - Z77 Extreme4. Mam nadzieję, że nie będę żałował. Czy udźwignie ona polecane chłodzenie (Thermalright Macho 120)? Czy lepsze będzie lżejsze Thermalright True Spirit 120M?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...