Skocz do zawartości
Tom Ha

The Witcher 3: Wild Hunt

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno potwierdzenie tego co napisałem odnoście grafiki (3 i 4 strona):

http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1132

 

 

Przy okazji Wiedźmina 3 niewiele mówiliście o sprawach technicznych. Zacytuję twoją wypowiedź dla Game Industry z marca 2013: „PC pozwala na więcej w tym momencie, ale next-geny go doganiają, w przyszłości będzie łatwiej zunifikować wymagania”. Uważasz, że ta przyszłość już nadeszła?

Myślę, że tak. Nie da się wyprodukować gry na trzy platformy, która będzie korzystała z wszystkich wspaniałych nowinek i usprawnień unikalnych dla poszczególnych urządzeń. To jest fakt techniczny. Tworzenie tytułu ekskluzywnego pozwala na wyciśnięcie znacznie więcej z danej maszyny.

Wiedźmin 3 jest bogatą produkcją, mamy mnóstwo nieszablonowych postaci, kilka tysięcy głów, dodajmy do tego zamki, dwa duże miasta oraz ogrom świata, który trzeba wypełnić. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby gra wyglądała rewelacyjnie. I to nie jest zależne od platformy... Na PC moglibyśmy podnieść rozdzielczość, bo sprzęt jest mocniejszy, ale nie byłoby nas stać w tym czasie na zrobienie czegoś nowego, np. na przepisanie silnika renderującego, który byłby w stanie wyświetlić tak dużą ilość trójkątów. Może gra wyglądałaby bardziej gładko, gdybyśmy mieli lightmapy wnętrz, ale nie dalibyśmy rady jednocześnie zrobić dynamicznego oświetlenia w otwartym świecie. Zjedlibyśmy całą pamięć, nawet na pecetach.

Unifikacja platform istnieje – mamy jeden build, który jest dystrybuowany na każdą z nich, gra jest dokładnie taka sama, zasięgi rysowania traw są wszędzie identyczne. Różnice wynikają z tego, że np. GPU jest inaczej sparametryzowane na poszczególnych konsolach, co może powodować różnice np. w temperaturze barw.

A jak pecetowe ultra będzie się miało do konsol?

Będzie można znaleźć pewne małe różnice, np. we włosach Nvidii, ale one są bardzo wymagające graficznie, więc trzeba mieć mocną maszynę. To trochę niepolityczne, co powiem, ale w przyszłości będzie można włączyć tryb ubersamplingu, który przy premierze Wiedźmina 2 zabijał ten tytuł i teraz też zabije, więc nie chcemy tego na razie odblokowywać. Gra wygląda lepiej, ale ma absurdalne wymagania.

A wszystkie modele i tekstury są takie same?

Tak, jest tylko jedna wersja, bez tego nie bylibyśmy w stanie stworzyć gry na czas. Musielibyśmy ją rozebrać, budować i testować osobno na trzech platformach, co jest niewykonalne. Więc robimy to na jednej bazie, a potem dystrybuujemy ją na wszystkie urządzenia.

Na platformach, na których jest mniej pamięci inaczej nią zarządzamy. Ładują się mniej złożone modele, wszystko zależy od tego, co dzieje się na ekranie w danym momencie. Reasumując, jest niewiele różnic pomiędzy PC, PlayStation 4 a Xboksem One, raczej rozwiązują pewne błędy niż zmieniają konfigurację.

(...)

Natomiast sprawą subiektywną pozostaje jakość oświetlenia i doświetlenie tego zwiastuna. Popełniliśmy błąd polegający na tym, że część ujęć była wyrenderowana w barwach ciemnych i szaroburych. Po prostu taka opcja została wylosowana przez silnik. Myślę, że znajdą się miejsca, które będą wyglądać oszałamiająco dobrze i nikt nam nie zarzuci, że różnią się one od tych z pierwszego trailera. Niestety będą też fragmenty, gdzie gra będzie wyglądała gorzej. Tak też jest w GTA – jak przyjdzie szkwał i jest szaro, szczególnie w lesie, grafika wyda się z pewnością gorsza od tej z żyjącego miasta rozświetlonego neonami.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym wywiadzie wychodzi, ze CDP rezygnuje z PC jako tej najbardziej liczacej sie platformy i zaczyna wszystkie platformy zrownywac w celu maksymalizacji zyskow. Oby nie zapedzili sie za jakis czas za bardzo tak jak zrobil to Ubisoft/EA :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć.

Poczekam na premierę i pierwsze porównanie PC/PS4/X0. 

Jako że wieśka dostanę od szwagra za flaszkę (kod do 970 dorwał) wspomogłem Redów kupując przedpremierówkę w MM (steel case+ koszulka) za 60zł

Jeśli jednak downgrade będzie aż tak wielki to mnie nerwica strzeli

2504401-6535952199-ip9VU.gif

cWf3DID.png

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się nie znasz, nie w celu "maksymalizacji zysków" tylko w celu "zunifikowania wymagań" prosssze cie..

:wink2:

Wypowiedz wyzej zamieszczona ewidentnie wskazuje na to, ze mieli 1 build na wszystkie platformy = ciecie kosztow, bo brak tworzenia obiektow pod PC a pozniej tworzenie pod konsolowy-shit ich okrojonych wersji i ponowne testowanie testowania jak sie prezentuja. I jesli sie okaze, ze grafika na PC bedzie okrojona jak na porownaniu w poprzednim poscie to pozostanie spory niesmak :/ I przede wszystkim mam nadzieje, ze na pc nie pierdzielna przesyconych kolorow jak na konsolach...

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie będzie wyglądać jak screen poniżej. :Ludzie gameplay z PC jest w tonach na YT, gdzie jutuberzy grali na ustawieniach Ultra często tylko w wyłączonym hairworks. Więc już od paru tygodni możecie zobaczyć jak się gra prezentuje.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest rozczarowanie, ale od momentu kiedy ogłosili konsole widać byłe ze idzie downgrade generation. 

 

https://www.youtube.com/watch?t=69&v=hF18DBWIVew

 

Grafika ma znaczenie, choć niższe niż fabuła, postaci itp. w rpgach, ale tu jest ona dobra, a to ciągle wersja ps4. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany to Saturny organizują przedsprzedaż w poniedziałek od 21.00 do 23.00 ale dręczy mnie przeczucie, że mogłaby się powtórzyć sytuacja jak z Diablo, 3 lata temu.

Poza tym, mając w pamięci premierę W2 to chyba poczekam kilka dni, żeby sie nieco uspokoiło, może nawet nowe stery zdąży amd wypuścić (i oby to jakoś pełzało na radkach, nie chciałbym powtórki z dying light, gdzie dopiero 4 czy 5-ty patch usprawnił działanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć.

Poczekam na premierę i pierwsze porównanie PC/PS4/X0. 

Jako że wieśka dostanę od szwagra za flaszkę (kod do 970 dorwał) wspomogłem Redów kupując przedpremierówkę w MM (steel case+ koszulka) za 60zł

Jeśli jednak downgrade będzie aż tak wielki to mnie nerwica strzeli

 

 

2504401-6535952199-ip9VU.gif

cWf3DID.png

 

 

OMG toż to lewel watch dogs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się miodność i smaczki. Ile wy macie lat by jarać się tylko grafiką?

 

Ej, jak długo będziemy sobie mydlić oczy mantrą "to fabuła ma znaczenie, a nie grafika"? Mamy rok 2015 i oczekuję grafiki jak w 2015, a nie w 2005. Gra z dobrą fabułą już nie może dobrze wyglądać?

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej bez kitu. Jeczycie jak dziewczyny z gimnazjum. Grafa nadal miazdzy, a z komentarzy mozna wnioskowac jakby zaliczyla downgrade mniej wiecej do czegos takiego:

ingame_4x3.jpg

BTW. Ktos tam pisal o lapku za 1500 ziko.

http://www.x-kom.pl/p/225270-notebook-laptop-15-6-lenovo-g510-i3-4000m-4gb-1000-dvd-rw-r5-m230-dos.html

i3, R5 m230, 4GB pamiéci - idz i odpal na tym W3 w FHD, ustaw wszystko na high i wrzuc filmik na YT. Rozumiem, ze gameplay nie bedzie sie roznic od tego co streamuja z PS4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazm panie sarkazm.

Co nie zmienia faktu że rdzenie amd jaguar które są w ps4 i x1 miały być przeznaczone do energooszczędnych nettopów i laptopów ;)

 

 

 

Ej, jak długo będziemy sobie mydlić oczy mantrą "to fabuła ma znaczenie, a nie grafika"? Mamy rok 2015 i oczekuję grafiki jak w 2015, a nie w 2005. Gra z dobrą fabułą już nie może dobrze wyglądać?

Dokładnie, w dodatku nie po to mamy kilka razy lepsze komputery żeby grać na takiej samej grafice co na ps4.

 

Tapatapatap Note 2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze ktoś tu nie załapał żartu ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=1-l29HlKkXU

 

Dobre.

 

a tu wersja 1,4 gb bez kompresji. 

http://www.gamersyde.com/hqstream_the_witcher_3_wild_hunt_a_night_to_remember-34647_en.html

 

Hiperbolizujecie problem z grafą moim zdaniem. 

Edytowane przez DarthStan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro konsolki są oparte na pctowych cześciach to gra na pc powinna chodzić jak dziki reks a tu tego jakoś nie widzimy [więc gdzie jest problem? przecież to nie jest powerpc co pseudo programiści mieli się go uczyc i konwertować na pc]

 

a ten filmik u góry to co to niby ma byc?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Launch trailer. 

 

Skąd wiesz jak gra działa na PC? 

a jak to się ma do gameplaya ;) 

nie wiem ale na szczescie nic mnie to nie bedzie kosztować ;) [ale nie chciałbym się rozczarować mimo że darmowa]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ma budować atmosferę na premiere gry

 

Masz grę za darmo? desismileys_1121.gif ?

no atmosferę buduja tylko żeby po tym smód nie został

oczywiście że za darmo a przede wszystkim legalnie bo widzę  że masz jakieś dziwne skojarzenia [lezy już na dysku od wczoraj] 

 

tak dorzucali do graf 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...