Skocz do zawartości
Tom Ha

The Witcher 3: Wild Hunt

Rekomendowane odpowiedzi

W manualu jest taki zapis o imporcie zapisów z 2 części:

 
Importowanie zapisów gry
Istnieje możliwość importowania zapisu gry z Wiedźmina® 2: Zabójcy Królów. Spowoduje to
uwzględnienie wyborów zarejestrowanych w tym zapisie w Wiedźminie 3. Aby importować
zapis gry, kliknij na „Importuj zapis gry z Wiedźmina 2” poniżej opcji „Nowa Gra” w Menu
Głównym.
 
UWAGA! Ta opcja jest dostępna tylko wtedy, jeśli w katalogu:
%SystemDrive%\Users\%USERNAME%\Dokumenty\Witcher 2\gamesaves znajdują się zapisy
gry z Wiedźmina 2: Zabójcy Królów.
 
Każdy zapis gry z Wiedźmina 2 obecny w tym katalogu może być importowany do
Wiedźmina 3: Dziki Gon. Polecamy jednak użycie ostatniego automatycznego zapisy gry
z Aktu 3 Wiedźmina 2, ponieważ wcześniejsze zapisy gry nie będą zawierały wyborów
dokonanych na późniejszym etapie gry. Dla wszystkich niezaimportowanych wyborów
zostaną użyte ustawienia domyślne.
 
Jestem w pracy i nie mogę sprawdzić, czy to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zapisy gry w chmurze, bo wieśka 2 mam na steam i co teraz? :>

W katalogu Steam jest podkatalog userdata. Dalej poszukaj katalogu o nr 20920 i już znajdziesz.

 

Niemniej jednak skopiowanie do katalogu w Dokumentach sprawia, że przy tworzeniu nowej gry savy z W2 są wykrywane i można wybrać, ale od razu wyskakuje błąd, że się nie da zaimportować.

http://gamegpu.ru/rpg/rollevye/the-witcher-3-wild-hunt-test-gpu.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blee i tak nie mam zainstalowanej teraz 2ki także raczej nie chce mi się w to bawić. Szkoda, że nie poszli po rozum do głowy i zapisy nie zasysają się bezpośrednio z chmury, skoro obydwie części mam na steam. Nie ma co tracić czasu, wracam do gry. Na r9 290 chodzi elegancko, na drugim kompie z gtx770 już gorzej, trzeba trochę pozjeżdżać z detalami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wiecej zamowien "przedpremierowych" w neo24 - status paczki: Nadawca poinformował nas, że przygotował paczkę do nadania. Podróż paczki jeszcze się nie rozpoczęła.

 

A druga smutna sprawa- te kilka testow wydajnosci ktore pojawily sie w necie nie uwzględniają karty R9 270X - a patrzac na wyniki lepszych kart podejrzewam ze jednak ustawienia HIGH mogą byc dla niej zbyt wymagajace :( czy ktos na takiej karcie juz uruchamial?

Edytowane przez cochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz jak ostatnio przechodziłem z ssd na raida ssd to wolałem postawić swieży system niż bawić się w klony. Mam tak mało programów, że całość zamyka się w granicach godziny, tragedii nie ma. Poza tym czy savy to podstawowe katalogi? Mam w zasadzie wszystkie gry na steam a tam jest chmura także się tym nie przejmuję. :> No i jak pisałem jest to kwestia ponownego zainstalowania w2 ze steam tylko nie chce mi się w to bawić.


Radier - przy łączu, gdzie ściągam 50gb/h serio nie chce mi się już bawić w jakieś kopiowanie katalogów.  :wink2:


Bardziej chodzi mi o fakt, że gra nie może sobie zassać savów z chmury tylko potrzebuje je mieć fizycznie na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj odpaliłem na chwilę, żeby ogarnąć ustawienia graficzne i wychodzi na to, że lepiej jak mam vsync + lock na 30fps, niż niezalokowane +40 fps. Płynniej to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj odpaliłem na chwilę, żeby ogarnąć ustawienia graficzne i wychodzi na to, że lepiej jak mam vsync + lock na 30fps, niż niezalokowane +40 fps. Płynniej to działa.

Gra jest płynna na tych 30 fps?

Sam nie wiem, czy lepiej opcje high i 60 klatek, czy uber + włosy i 30 klatek. Siedzę w robocie i nie mam jak przetestować, a gra wzywa i wzywa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest płynna na tych 30 fps?

Sam nie wiem, czy lepiej opcje high i 60 klatek, czy uber + włosy i 30 klatek. Siedzę w robocie i nie mam jak przetestować, a gra wzywa i wzywa :)

 

Gra chodzi na 30 klatkach jak to na 30 klatkach, ale z vsync, wygląda to płynniej niż na 40-50 klatkach bo tu występuje jakiś stuttering.

 

Więc mam wybór, jechać z detalami i próbować zalockować 60fps, albo wymaksić i mieć 30, mi wystarcza to drugie.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wiesiek chodzi znacznie lepiej na serii 7XX po wylaczeniu teselacji, ktos to moze testowal?

 

Jak to wyłączyć?

W ustawieniach jest tylko ten hairworks.

 

Tutaj 960 > 780 :)

 

http://www.pcgameshardware.de/The-Witcher-3-PC-237266/Specials/Grafikkarten-Benchmarks-1159196/

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, ustawiłem suwaki na high, ssao i hw off, aby mieć 60fps na 970gtx tak jak w teście na ppc. Dalej miałem wrażenie, że nie jest 60fps, dopiero wyłączenie VSync zmieniło diametralnie percepcje płynności. Mam wrażenie, że nawet z włączonym VSync obraz rwie... Spróbujcie wyłączyć imho różnica ogromna. Spróbuje w sterach wymusić adaptive.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wyłączyć?

W ustawieniach jest tylko ten hairworks.

 

Tutaj 960 > 780 :)

 

http://www.pcgameshardware.de/The-Witcher-3-PC-237266/Specials/Grafikkarten-Benchmarks-1159196/

 

Nie znalazłem nigdzie opisu jak to wylaczyc, z artykulu nvidii mozna wywnioskowac ze teselacja wystepuje w hairworks, jakosci terenu i jakosci wody, wiec zakladam ze wylaczenie hairworks i ustawienie tych opcji na medium/high(?) powinno wylaczyc teselacje. Najlepiej byloby wiedziec ktore ustawienia w pliku rendering.ini sa bezposrednio powiazane z teselacja.

Edytowane przez Pwael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem nigdzie opisu jak to wylaczyc, z artykulu nvidii mozna wywnioskowac ze teselacja wystepuje w hairworks, jakosci terenu i jakosci wody, wiec zakladam ze wylaczenie hairworks i ustawienie tych opcji na medium/high(?) powinno wylaczyc teselacje. Najlepiej byloby wiedziec ktore ustawienia w pliku rendering.ini sa bezposrednio powiazane z teselacja.

 

a tutaj patrzyłeś http://www.geforce.com/whats-new/guides/the-witcher-3-wild-hunt-graphics-performance-and-tweaking-guide

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i co do powyższego tweaking guide, to zrobiłem większość tego tweakingu i w tutorialu w zależności jak obracałem kamerę, to pojawiała się i znikała roślinność, głównie kwiaty. Więc chyba wycofam zmiany dla roślinności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle strasznie obciąża gpu ta gra, ciągle praktycznie max load z vsync. Widać ledwo daje radę na takich ustawieniach u mnie 780 (1250 rdzeń).

Cpu się nudzi, przynajmniej na początku gry, pewnie w tym mieście będzie większe zużycie.

 

Generalnie optymalizacja przynajmniej pod keplera kiepsko. Biorąc pod uwagę jak gra działa vs jak wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to wina sterowników a nie gry. nv ma w [gluteus maximus] keplera teraz liczy się tylko maxwell. wyjdzie nowe będą mieli w [gluteus maximus] obecne karty i tak w kółko żeby tylko chajc od ciebie wyciągnąć. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wyglada na to, ze musze sie zaopatrzyc w ps4... bo upgrade kompa jest bez sensu - laptop daje rade w 100%

 

chyba w pasjansie. laptop żeby mieć przyzwoitą kartę graficzną i procka np 980M do tego jakiegoś tam 4860hq musisz wydać 7,5k. taka sama skrzynka to koszt 2k i to na używkach z allegro. i gdzie tu sprawiedliwość - w cenę nie wliczam monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...