Skocz do zawartości
Tom Ha

The Witcher 3: Wild Hunt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ja zagram dopiero po południu, siedzę i mnie skręca.

Niestety wygląda na to że optymalizacyjnie qpa.

Ale te futerka wyglądają socznie. Włosy w nowym TR mnie wgniatały i musiałem z tym grać (nie wiem może jakiś fetysz hehe)

Jest opcja na 970 by w FHD zagrać w ustawieniach HIGH bez AA, za to z tym HairWorks?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale 30fps mnie nie reajcuje.

A tyle na ultra z HW ON  na 970 bym wycisnął.

No chyba że na padzie gra będzie płynna

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 utrzymasz, tylko na high zmniejszyć, lekka optymalizacja.

 

U mnie na 780, na high, hairworks off (a wydajność z tym na keplerze kwiczy), mam stałe 60 klatek, czasem spada tam do 55~ jak dużo akcji. I no grafa obciążona na max.

Z 970 będzie wyraźnie lepiej, patrząc na testy. Także spokojnie zagrasz na 60fps imo. Oczywiście ustawiając z głową nie wszystko max na ślepo.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie instalacji wywaliło mi błąd odczytu z 2giej płyty. Super instalator kur#o :/

EDIT:
Wysłałem zgłoszenie i ściągam pliki ze strony. Ewidentnie nośnik jest uszkodzony (powierzchnia nie jest jednolita, widać jakby zacieki) i w pewnym momencie przestaje odczytywać. Nawet skopiować tych plików nie mogę.

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od tego że w NEONET jest wiesiek po 119zł

Zainstalowałem. Miałem spore lęki bo odpalałem na i5 750 i Grafie 6950 1G ale w 1680x1050 odpaliła ;)

Ustawienia ogólnie średnie, jest płynnie choć na granicy ale jak narazie gra się komfortowo choć za mną dopiero godzina gry a planue wejść we wszystkie zakątki jakie tylko gra udostępni. Możliwe że jak sie zacznie więcej dziać to spadki będą już zauważalne.

Ważne że na takim konfigu da się grać bo niestety to nie czas na zmiany kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heathen, na 970 większość ustawień na uber (prócz shadow i dystansu rysowania roślin), HBAO+, HW niestety off, vsync off i jest miodnie tzn 60fps. Zaznaczam, że jestem we wstępnym etapie gry więc nie wiem jak dalej będzie.

 

Próbowałem adaptive vsync wymusić ale nie działa i dalej rwie obraz. Z włączonym w grze też rwie i do tego spadek "płynności" jest imho zawuażalny.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4770@3,9ghz i gtx770 - rewelacji nie ma, wszystko na medium, wszystko z zakładki postprocesy wyłączone i dalej nie trzyma 60 fps, oscyluje w granicach 45-50 klatek. Po locku na 30fps można już większość rzeczy dać na max ale moje oczy nie przyjmują już takiej ilości klatek. Później sprawdzę dokładniej na drugim pc, 4790k i r9 290, bo rano tylko na jakieś 15 minut odpalałem.

Ogólnie wymagania są słuszne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw

Grę mam z kuponu do 970, tak jak wspominałem by wspomóc REDów kupiłem przedpremierówkę w MM (koszulka+steel case+ 35zł zniżki)

Jak ktoś będzie kupował w MM to wbijać na PW oddam tą zniżkę 35zl:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo wpisów o "rwaniu" obrazu przy vsync na on, mimo że nie ma spadków fps.. Tylko jak damy vsync na on, to są skoki, np. 40-60 fps, "falowanie" obrazu i to też nie jest przyjemne.

Można jeszcze wymusić limit fps programowo, choćby przez MSI Afterburner, np. na 45 klatek. Może to coś poprawi odczucie płynności gry. 

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się zastanawiał, GTX 560 daje radę niestety w 1920x1080 płynnie nie da rady, poniżej jednak jest płynnie, większość ustawień na Medium/Low, teksutry Ultra.

 

GTA 5 działa o niebo lepiej no ale przynajmniej da się pograć.

 

Co do samej gry, strasznie nie podoba mi się sposób w jaki postać się porusza, jakoś tak nieprecyzyjnie w porównaniu do innych gier free roam. Nawet sposób w jaki skacze jest jakiś taki dziwny no ale to chyba nie jest jakiś wielki problem. Co do otwartego świata wygląda znośnie, jakoś specjalnie nie powala przynajmniej ta pierwsza lokacja.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos z Keplerem (7xx) probowal zdowngradeować sterowniki do starszej wersji i porownac fps'y?

Przeciez to jest nierealne zeby 960 bil na glowe 780'ki, Nvidia chyba poleciala w kulki z 352.86.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo wpisów o "rwaniu" obrazu przy vsync na on, mimo że nie ma spadków fps.. Tylko jak damy vsync na on, to są skoki, np. 40-60 fps, "falowanie" obrazu i to też nie jest przyjemne.

Można jeszcze wymusić limit fps programowo, choćby przez MSI Afterburner, np. na 45 klatek. Może to coś poprawi odczucie płynności gry. 

Ustawić Vsync ON (albo adaptive jak ktoś ma) i odświeżanie monitora na 50Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się poważnie martwić o płynność i rozsądne detale. Chyba nie obejdzie się od przetestowania "dema przed zakupem". Jak będzie kiepsko to biorę za miesiąc GTX 970 z Wieśkiem 3...

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka tez jest bardzo niedopracowana, imo wypada gorzej niż w 2ce. ;/

Czyli cały czas najlepszy system to ten z części pierwszej oparty na rytmice i animacjach z trzema postawami do walki.

A czy Wiedźmin nie zapomniał jak się blokuje, jak w dwójce na początku, idiotyzm totalny.

Ciekawe czy też będą tutaj jedyne słuszne "buildy" jak z dwójki. Tam mogłeś w trzecim akcie obudzić się z ręka w nocniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli cały czas najlepszy system to ten z części pierwszej oparty na rytmice i animacjach z trzema postawami do walki.

 

 

To już lepszy był ten z dwójki. W jedynce nie było w ogóle wyzwania, klikanie w odpowiednim momencie, a Geralt sam walczył, no zajebisty sytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grając w "oknie bez ramek" i z wyłączonym vsynciem żadnego rwania nie uświadczyłem. Co do systemu walki to mnie się właśnie podoba, ten z dwójki był strasznie ociężały. Geralt reagował z opóźnieniem i w ogóle było kiepsko dla mnie. Tutaj jakoś tak lżej, przyjemniej i te uniki też są fajne. Na razie biegam po wsi i kwiatki zbieram, nie ma co gra wciąga a po trailerach i zapowiedziach jakoś się specjalnie nie nakręcałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gierkę odstawiam na później ze względu na grafikę. Zobaczymy co pokaże nowy Radeon, bo na 980 Ti raczej nie liczę ze względu na cenę (pewnie gdzieś w zakresie 3k-3,5k).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż niebyłbym sobą gdybym nie sprawdził czego się spodziewać. I sprawdziłem.Na GTX 770 da się grać w przyzwoitych detalach. Aczkolwiek bez HairWorks.

 

Na uber bez HW:

 

średnio 30 klatek na seknudę. Więc jak będzie "gęściej" to pewnie spadek do 20. Gra raczej niegrywalna.

 

Za to przy high już mam ok 40-45 klatek na sekundę. Z  HW ok 35-37. 

 

Cóż grę mogę mieć jeszcze jutro za 120 zł. lub odczekać ten czas i wziąć z GTX 970 darmówkę dołączoną. Sam nie wiem. To tylko jedna gra, ale z drugiej strony wymiana karty jest potrzeba. Teraz jest dobry okres by sprzedać GTX 770 bo jak widać karta jeszcze daję radę, i na high  bez wodotrysków typu hairworks jest całkiem przyjemnie. Przymyślę to. Z GTA V czekałem jak wyszło na PS3, to i z miesiąc poczekam. 

 

p.s Grafika bardzo ładna..

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się poważnie martwić o płynność i rozsądne detale. Chyba nie obejdzie się od przetestowania "dema przed zakupem". Jak będzie kiepsko to biorę za miesiąc GTX 970 z Wieśkiem 3...

Promo z darmowym Wiedźminem chyba jest tylko do końca maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie instalacji wywaliło mi błąd odczytu z 2giej płyty. Super instalator kur#o :/

 

EDIT:

Wysłałem zgłoszenie i ściągam pliki ze strony. Ewidentnie nośnik jest uszkodzony (powierzchnia nie jest jednolita, widać jakby zacieki) i w pewnym momencie przestaje odczytywać. Nawet skopiować tych plików nie mogę.

 

też mam to samo. masz tego linka do ściągnięcia plików?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten gameplay jest 'clunky', chodzmi mi o mechanikę zarówno walki jak i systemu kolizji... to woła normalnie o pomstę do nieba, ktoś już tutaj pisał o koniu.... Może już jestem za stary, może wymagam zbyt wiele, ale wydaje mi się, że to są takie fundamentalne sprawy, że nie sposób przejść obok tego obojętnie. To powinien być priorytet numer 1 jak się grę robi, później dopiero cała reszta. Ch... mnie strzela naprawdę, wolałbym obejrzeć film i poznać fabułę, niż taką męczarnie interaktywną mieć.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...