Skocz do zawartości
Tom Ha

The Witcher 3: Wild Hunt

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma skalowania jeśli chodzi o levele także możesz znaleźć coś potężnego w miarę wcześnie i tak samo trafić na wroga, którego będziesz mógł pokonać dopiero będąc nieco silniejszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było w jaskini niedźwiedzia, który miał poziom 6, i nie był jakiś specjalnie trudny do pokonania.

 

Aż przypomniał mi się niedźwiadek na początku Pillars of Eternity... Do dzisiaj nie lubię ciemnych jaskiń bo tam może być coś na 1hit i po grze [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączcie NVIDIA Streamer Service w usługach windowsa jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, dobre 10 klatek za darmo.

u mnie w usługach jest tylko sam sterownik ;)

 

ktoś wie czy w3 lubi wiecej niż 8GB ramu? bo w testach jeszcze nie znalazłem

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowalem troche wieska i na podstawowych ustawieniach z hbao+ w 1900x1200 mam 40-50 fps i gra jest daleka od plynnej, sterowanie nawet po wlaczenu hardware cursora jest lekko ospałe. Zaskoczylo mnie natomiast wykorzystanie procka na poziomie 16%, procesor ledwo przekracza 2ghz w trakcie gry. Bez wzgledu na ustawienia graficzne.

Co do ramu to nie widzialem zeby sam proces bral wiecej niz 3gb, ale gralem krotko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Gra jest ekstra i wciąga jak bagno. narazie bujam się po pierwszej wiosce więc z wszystkim na maxa trzyma te 60klatek. gra umnie działa lepiej z włączonym Vsynch, na adaptiv mam spadki na 57-60 i to powoduje szarpanie. włączenie vsynch rozwiązuje problem.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

 

Dziś pograłem z 6 godzin, wciąga, jeszcze pewnie połowy prologu nie skończyłem, gram na trudnym i czasem ciężko jest. Widoczki miejscami są bajeczne. Oj, będzie się grało przez najbliższe tygodnie.

 

W końcu ustawiłem TV na 50Hz + vsync, zjechałem z cieniami do medium, obniżyłem o klik zasięg rysowania zielska, bez AA, ale za to HBAO+ i HairWorks, i trzyma te 50fps, tylko jak jest zbliżenie na Geralta to potrafi spadać, ale to rzadko się zdarza i nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z łucznikiem, zabiłem go a jego łuk wisiał w powietrzu. To by było na tyle jeśli chodzi o system kolizji i mechanikę poruszania się.... AI ludków i stworków też jest mega. Albo stoją plecami i czekają aż je walniesz, albo biją konia... Jeżeli mają kamyczek, lub jakąkolwiek inną "przeszkodę" na drodze to maszerują w miejscu i nie mogą przejść. Dawno tak słabych tych aspektów nie widziałem a to przecież baza bez której gra nie ma racji bytu.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia z gry są oczywiście mocno pozytywne i mimo że gram w średnich detalach to jestem zachwycony ale... :)

Freezy psują przyjemność z gry. Człowiek wsiąka w gre i nagle wyrywa go z niej taki babol. Oby szybko sie z tym uporali.

Kilka innych baboli widziałem ale to nieistotne, gra się świetnie więc nie skupiam się na nich. :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnerwia mnie to wywalanie gry do pulpitu, podczas przeskakiwania okienek w menu: dziennik, mapa, ekwipunek i nagle zawiecha. Wczoraj chyba 5 razy. Czy grafa podkręcona, czy nie, dzieje się to samo. Może to efekt tego, że w menu mamy ok. 500 klatek, a w grze dużo mniej. Może trzeba wymusić vsync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jakiegoś buga z AI miałem, grupa bandytów znacznie wyższy poziom niż ja, mogłem ich wystrzelać z kuszy, nie atakowali mnie, tylko się cofali.. walka typu 50 strzałów na przeciwnika, zabiłem tak z 6 nie tracąc w ogóle życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnerwia mnie to wywalanie gry do pulpitu, podczas przeskakiwania okienek w menu: dziennik, mapa, ekwipunek i nagle zawiecha. Wczoraj chyba 5 razy. Czy grafa podkręcona, czy nie, dzieje się to samo. Może to efekt tego, że w menu mamy ok. 500 klatek, a w grze dużo mniej. Może trzeba wymusić vsync.

 

Spróbuj ustawić tryb wyświetlania ne tryb okienkowy bez ramek. 

Ja wczoraj 6h grania, sprzęt wykręcony jak w podpisie, zero crashy, freezów i zwisów.

 

 

EDIT:

To co na razie mnie irytuje w grze to kiepski movement (ale do przeżycia) i to że jak jadę konikiem to kamera po chwili celuje w dół (gram na padzie).

 

 

EDIT2:

Aby wyłączyć denerwującą informację o urządzeniu sterującym:

 

Go to your Witcher 3 folder location and go into this folder:

 

"...\The Witcher 3\bin\config\base"

 

Open up "hidden.ini" with notepad.

 

Change "LockControlScheme=0" to "LockControlScheme=2"

 

This will get rid of the annoying message box and will always show the controls for the controller. You still can switch to your KB/M whenever you want, but it won't display the KB/M controls on the hud.

Edytowane przez thuGG
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma "płynięcie" rozgrywki, tj. wydaność ( fps ) jest zadowalająca, obracanie kamery działa perfekcyjnie, ale podczas ruchu postaci jest tak jakby dławienie siękarty graficznej, co kilka sekund jest spowolnienie, rwanie?

Podobny objaw miałem w Battlefield 4, ale wyłączenie/włączenie funkcji vsync załatwiło sprawę.

Niestety w Wiedźminie to nie pomaga. Obajw ten jest widoczny na wszystkich możliwych ustawieniach grafiki.

 

i4670k @ 4100,  msi r9 290 gaming 4g, 8gb ram 1866, win 8.1 x64

Edytowane przez dukee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu gra która wyciska siódme soki z moich kart. obie przekroczyły po raz pierwszy 70C zaliczając odpowiednio 75 i 70C. do tej pory było średnio 4C mniej i to tylko chwilowo średnio było jeszcze mniej, natomiast teraz trzyma tą temperaturę cały czas. tak wiem dobrze wykorzystywane są oba gpu podczas grania pokazuje średnio powyżej 95%

 

sterownik niestety jest bardzo niestabilny bo nawet na chromie potrafi się wywalić. przez to raz mi się gra sypnęła i to w momencie wyboru dialogu :P

 

jedyny moment kiedy faktycznie zwolniło i to poniżej 50 fps to jak tutaj ktoś to wcześniej opisał gdy kamera zjedzie blisko głowy geralda, a tak poza tym to 60fps trzyma.  jestem ciekaw jak będzie w mieście pewnie będę musiał AA wyłączyć jak i nie coś jeszcze :P

 

 

zapomniałem dodać co mi się nie podoba po 3h grania - to wygląd włosów w cutscenkach. porażka. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bugów trochę jest.

Mnie rozwalił jak z koniem utknąłem pod dachem ze słomy.

Wsiadłem na konia i już wyjechać się nie dało. Na szczęście Geralt teleportował się z konia jakoś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery 352.86 nie dzialaja poprawnie z w10 - skaczace cienie, powoduja efekt dyskoteki. Natomiast 352.84 powoduja szarpanie obrazu nawet na low.

 

Teraz po probie zonglowania sterami zaden sie juz nie instaluje.... Chyba bedzie trzeba wrocic na w8 :/

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, ale ciiiiisza.

 

To dzwoń;) Generalnie walcz o swoje, jak obiecali to niech dają.

 

 

U mnie x-kom zachował się bardzo w porządku, kupilem grafikę u nich w dniu kiedy nvidia zapowiedziała dodawanie Batmana, tyle że oni nie mieli jeszcze tej oferty. Dodali ją po ok tygodniu, zapytałem czy się załapię na kodzik i dostałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupił GTX z kodem z moreli w okolicy 27.04?

Macie kod?

Mi leci 4 tydzień od zakupu i ciągle czekam. ;/

Z morelami to sobie powalczysz o te kody, już to przerabiałem. Ja przy wcześniejszej promocji AMD czekałem na kody ponad miesiąc i dostałem je po kilkunastu mailach i sporych przepychankach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z morelami to sobie powalczysz o te kody, już to przerabiałem. Ja przy wcześniejszej promocji AMD czekałem na kody ponad miesiąc i dostałem je po kilkunastu mailach i sporych przepychankach.

 

Ja kupiłem GTX 11.05 i w poniedziałek dostałem kod. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem GTX 11.05 i w poniedziałek dostałem kod. 

 

Cos mi sie nie chce wierzyc, przeciez do 2 tygodni mozna zwrocic sprzet. Przed uplywem 2 tygodni raczej nikomu nie wysylali, bo ludzie brali by karty, aktywowali gre i oddawali grafike przed uplywem 2 tyg.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...