Skocz do zawartości
Tom Ha

The Witcher 3: Wild Hunt

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na pad od X0 do PC [; Na razie wciąga jak bagno i aż pcha człowieka w krzaki a nie na główny wątek.

 

Tylko wiesz, że do xone póki co nie ma odbiornika radiowego i będziesz na smyczy działał? :> Ma być jakoś pod koniec roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz, że do xone póki co nie ma odbiornika radiowego i będziesz na smyczy działał? :> Ma być jakoś pod koniec roku.

No myślałem tylko o wireless. Na kablu to mam myszkę co by skilla nadrabiać ;-)

 

Patelnia E975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać. Ależ miałem cholerne przycięcia (shuttering? ) podczas intra... Oo Chyba czeka mnie pare godzin grzebania w *.ini. Ktoś ma gotowce fajne? AA HairWorks na 2 punkty zamiast 8 tak? Coś jeszcze? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać. Ależ miałem cholerne przycięcia (shuttering? ) podczas intra... Oo Chyba czeka mnie pare godzin grzebania w *.ini. Ktoś ma gotowce fajne? AA HairWorks na 2 punkty zamiast 8 tak? Coś jeszcze? :)

 

IMHO męczenie się w złoty środek z ustawieniami pod zabawki typu nv HairWorks czy amd TressFX można zostawić na drugie/trzecie podejście. Tj. jak pójdzie się za ciosem i postawi kolejną kreskę na ścianie z nagłówkiem "nie będę wymieniać grafiki pod nowe gry" a później spojrzy na fakturę za następne GPU.

Edytowane przez Orgiusz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie też do tego doszedłem, przegrzebałem opcje, kilka wpisów na necie i w sumie...to nie widzę o co tu walczyć. Po wyłączeniu HW mam 40-60FPS na wysokich w pierwszym etapie. Zobaczym jak będzie dalej w las, ale raczej nie ma co się z koniem bić przez całą noc o 5fpsów więcej czy odrobinę ładniejszą grafikę bo szczerze? Jest pięknie jak dla mnie.

Wróćmy do gry. Rozmowy z NPCami! WOW! Tyle. Ta filmowa realizacja zachwyca jak na razie. Cała gra smakowita zapewne. Ale przysiądę chyba porządniej za tydzień dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie taż - jedyne co przycina jak na razie to wstawki filmowe ... tak to z Vsync przy 20-35fps można na takiej zabawce jak HD7770 pograć ;>

żadnego restartu gry na razie nie miałem, poza tym że nie szło jej w ogóle odpalić przy 256MB pliku wymiany ... po zmianie na 4GB działa.

 

ja gram na zwykłym chińskim padzie ala sixaxis PS3, w trybie emulacji pada Xbox360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frapsem nabiłem 2,5k skrinów, sporo z tego to śmieć, ale perełki tez znajde, jutro sobie przejrzę folder. 

 

Gram juz z dobre 20h, a dopiero dzis pierwszy raz bylem w Novigradzie i to na chwilkę tylko przejechałem i punkt szybkiej podróży nabiłem. Staram sie robić wszystko i jechać do każdego "?" na mapie. Ba mozna spotkać eventy bez znaczka. 100h będzie czuje mało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie ja do kurki wodnej znajde kowala w velen ? bo narazie robiac misje poboczne, troche watku glownego i misje poboczne  znalazlem tylko tych od armora a potrzebuje sobie bron uklepac. 

 

Co do gry to wciaga jak bagno :D po najnowszym patchu wydaje mi sie, ze jest lepsza reakcja na padzie albo juz sie ogralem ;) Zona na razie nic nie mowi ale nie cieszyla sie zbytnio na info o nabyciu Wiedzmina ;P a jutro po pracy chyba polece dalej ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

gram na xbox one od pierwszego dnia premiery. Poza tym, że jestem umiarkowanie entuzjastyczny w ocenach (wieje mi skyrimem jak cholera) to mam pytanie:

- czy Wam też się wczytuje po respawn ponad minutę? doprowadza mnie to do szału. WTF jest z tą konsolą? Czy to trzeba jakoś zgrać na dysk czy o co chodzi by działo normalnie? Kumplowi z PC wczytuje się kilka sekund.

Dziękuję za wskazówki.

 

acha, i jeszcze coś:

- czy da się zwiększyć czcionkę w menu i napisy? na TV 37" nic nie widzę :)

 

@thuGG

zgadzam się z Twoim zdaniem w 100%! + dodam, że zacinających się przeciwników na kamieniach albo niereagujących na moją postać widziałem mnóstwo. A zaraz po odpaleniu gierki przy wspólnej przejażdżce z Vesemirem on wpadł z koniem w tekstury i aż do miasteczka rozmawiałem z duchem, którego tylko głowa wystawała ponad ścieżkę - zabawne ale jednocześnie rozczarowywujące.

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

gram na xbox one od pierwszego dnia premiery. Poza tym, że jestem umiarkowanie entuzjastyczny w ocenach (wieje mi skyrimem jak cholera) to mam pytanie:

- czy Wam też się wczytuje po respawn ponad minutę? doprowadza mnie to do szału. WTF jest z tą konsolą? Czy to trzeba jakoś zgrać na dysk czy o co chodzi by działo normalnie? Kumplowi z PC wczytuje się kilka sekund.

Dziękuję za wskazówki.

 

acha, i jeszcze coś:

- czy da się zwiększyć czcionkę w menu i napisy? na TV 37" nic nie widzę :)

 

@thuGG

zgadzam się z Twoim zdaniem w 100%! + dodam, że zacinających się przeciwników na kamieniach albo niereagujących na moją postać widziałem mnóstwo. A zaraz po odpaleniu gierki przy wspólnej przejażdżce z Vesemirem on wpadł z koniem w tekstury i aż do miasteczka rozmawiałem z duchem, którego tylko głowa wystawała ponad ścieżkę - zabawne ale jednocześnie rozczarowywujące.

 

Koło Skyrima to to nie leżało, jakościowo różnica jest ogromna.

EDIT: widzę, że minusują, oczywiście chodziło mi na korzyść Wiedźmina, kołki! ;)

 

- Na PS4 też się ludziom długo ładuje, wiec to nie problem twojego Xa;)

- Nie, dużo ludzi na to narzeka, musisz czekać na patche. EDIT: Pracują nad tym: https://twitter.com/Marcin360/status/601345976335491072

 

 

EDIT2:

W ogóle W3 pokazuje, jak ch***ym developerem stał się Bioware, DAI przy W to taki shit, że to aż pojęcie przechodzi.

Edytowane przez thuGG
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

W symulacji wyborów z Wiesia 2 wybrałem odczarowanie smoka. Teraz zastanawiam się czy to był dobry wybór bo przez to w wiedzminie 3 czarodzieje są prześladowani i paleni na stosach i muszą się ukrywać. Niech ktoś mi powie jak to wygląda gdy wybierze się w symulacji ratowanie triss i loża powstaje?

Wkurza mnie palenie na stosie czarodziejów - lubię ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DigitalFoundry wrzuciło na YT porównanie płynności rozgrywki PS4 i i3/750ti czyli zestawie za około 2000 zł przy podobnym poziomie grafiki.

 

V-Sync: On
Resolution: 1920x1080
Nvidia Hairworks: Off
Number of Background Characters: Low (console actually seems lower than this)
Shadow Quality: Medium
Terrain Quality: Medium
Water Quality: High
Grass Density: Medium
Texture Quality: Ultra
Foliage Visibility Range: Medium
Detail Level: Medium
Ambient Occlusion: SSAO
All post effects on except vignetting.

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podobnym poziomie grafiki ?

 

Ten mały GPU 750Ti ma piękny obraz i sporo lepszy komfort rozgrywki.

 

GPU wielkości paznokcia małego palca, potrafi wygenerować 30+ FPS w tak wymagającej grze i to przy I3 ?

 

Nie źle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zasiadam do Wieśka 3. Na szczęście instalacja z płyt przebiegła pomyślnie (Szczęście mam przy tylu problemach ze źle wytłoczonymi nośnikami) i będzie można potestować dzisiaj w nocy. Analizując filmy na youtubie, na różnych konfigach z włączonym licznikiem fps, doszedłem do wniosku, że na moim SLI zagram w 1600-900 z ultra detalami i zaryzykuję włączenie pełnego Hairworks. Ponadto nie mam zamiaru instalować dedykowanych do Wiedźmina sterów od nvidii bo ponoć zabijają wydajność Keplerów. Jak osiągne zadowalające mnie 40-60 klatek to będzie sukces. Jeśli nie to trzeba będzie pogrzebać w pliku ini bo podobno hairworks wymusza wysoką teselację każdego włosa co zabija wydajność.

Edytowane przez Gooralesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki niby komfort rozrywki na pc  :D  ?

 

Jak jaki ?

 

Grasz w ogóle w Wieśka3, czy mnie pytasz, bo nuda w domu ? XD

 

Wolisz brzydką grafikę na PS4, czy o wiele ładniejszą i szybszą animację na malutkim PC ?

 

I3 + 750Ti to malutki PC tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowane gronu fanów gry wiedźmin 3 ^^ mam taki dziwny problem który jest dosyć irytujący i nie wiem z czego on wynika, mianowicie rwanie szarpanie obrazu podczas ruchu kamerą w różnych momentach. Jak stanę sobie na polu i obrócę kamera dookoła postaci to ten ruch jest płynny normalny można powiedzieć, ale jak już jadę na koniu lub podczas jakiejś walki albo w wiosce i obracam kamerą to już pojawią się takie przeskakiwanie obrazu czasami ma się wrażenie że po po prostu gra się zacina. Ale nie bo mam odpalonego frapsa cały czas i np pokazuje 35 fps albo 40 i mimo tego pojawią się to szarpanie, dodam że gram na padzie od xbox-a 360, kiedyś pamiętam był podobny problem w far cry 4 tam się coś zmieniało w pliku i ten ruch kamerą był ultra płynny, macie jakieś rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jaki ?

 

Grasz w ogóle w Wieśka3, czy mnie pytasz, bo nuda w domu ? XD

 

Wolisz brzydką grafikę na PS4, czy o wiele ładniejszą i szybszą animację na malutkim PC ?

 

I3 + 750Ti to malutki PC tak ?

Po prostu nie widzę tego komfortu z gry jaki na siłe #pcmasterrace stara się wmówić.

I powiem szczerze, że nie widzę brzydkiej grafiki na PS4 być może dlatego, ze sam gram :) a nie oglądam na ekranie komputera, 30-50cm od monitora. No ale tego się nie zmieni nigdy na forach komputerowych :) bo zawsze będzie hejt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowane gronu fanów gry wiedźmin 3 ^^ mam taki dziwny problem który jest dosyć irytujący i nie wiem z czego on wynika, mianowicie rwanie szarpanie obrazu podczas ruchu kamerą w różnych momentach. Jak stanę sobie na polu i obrócę kamera dookoła postaci to ten ruch jest płynny normalny można powiedzieć, ale jak już jadę na koniu lub podczas jakiejś walki albo w wiosce i obracam kamerą to już pojawią się takie przeskakiwanie obrazu czasami ma się wrażenie że po po prostu gra się zacina. Ale nie bo mam odpalonego frapsa cały czas i np pokazuje 35 fps albo 40 i mimo tego pojawią się to szarpanie, dodam że gram na padzie od xbox-a 360, kiedyś pamiętam był podobny problem w far cry 4 tam się coś zmieniało w pliku i ten ruch kamerą był ultra płynny, macie jakieś rady ?

Pobaw sie ustawieniami vsync. Sproboj tez usunac wszelkie sterowniki, w tym z windows driver store i zainstaluj najnowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 30h gry za mną.

Faktycznie bagno, ale raczej dzięki pobocznym zadaniom, bo main jakoś mnie nie wciąga.

1.03 poprawił problem wywalania gry. Wczoraj chyba z 5h i nic nie wysypał.

Przy 2 podejściu sprawdzę na czysto, bo sporo naleciałości przez save'a z Wieśka 2 mam.

 

Brak skalowania trochę mnie wnerwia. Kilka razy trafiłem spoko itemy, ale na mały lvl, albo za wysoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przegranej walce i wczytaniu ostatniego savea odrodziłem się martwy. wtf?! Leżę na trawie i mogę się tylko rozglądać. 0,5 godz. rozgrywki w plecy :mur: Poza tym nic nie wysypuje, elegancko chodzi po ostatnim patchu.

 

Crafting trochę przekombinowany. Narobili w ciul składników moim zdaniem niepotrzebnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziękuje redom za brak skalowania. Nareszcie rzeczywistość to przypomina... Skalowanie świata do lvl postaci dla mnie wyklucza miłe granie. Mam ochotę na coś prostego robię zadanie na niski lvl mam ochotę na masakrę i łzy robię zadanie o kilka lvl wyżej. Cały strój kota skompletowałem na lvl 8 a na 14 założyć dopiero można :) To trochę słabe jest bo dlaczego nie mogę założyć rękawic dajmy na to. Ręce muszą mi urosnąć czy co ?

Kolejna sprawa to niuans w fabule. Powiedzcie czy

wybierając opcję że w W2 uratowało się Triss (Rada czarodziejów powstaje) to w W3 w Nowigradzie są oni prześladowani i paleni na stosach? Bo wybrałem odczarowanie smoka (czyli rada nie powstała w W2 i doszło do rzezi czarodziejów) no i teraz nawet Triss Merigold się po kanałach ukrywa... Niech ktoś się wypowie czy w przypadku wybrania opcji ratowanie triss w w2 nie ma tej masakry? jest inna?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

W W2 nie walczyłem z Letho. Jaka mina moja była jak już w W3 się z nim spotkałem. Przy zadaniu pobocznym. Miałem oczy jak pięciozłotówki... Oczywiście znowu trzeba było decydować czy mu pomagamy czy nie. Ostatecznie udało mi się go namówić do wyjazdu i ukrycia się w Kaer Morhen :) Tak samo namówiłem na to Keirę Metz wcześniej odbierając jej wyniki tajnych badań i dając się wykorzystać w sposób czysto seksualny :)

Pewnie wybranie ratowania triss spowoduje że smok gdzieś oszalały będzie pod kontrolą filippy... Może na skelige tam jeszcze nie trafiłem rąbię poboczne wątki i 13 lvl pyknął.

 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to widzieliście?

 

 

2013

nwqnoy.gif

2014

boevir3vu4urr.png

2015

cwf3didhej8b.png

 

 

Czy ten ostatni obraz to jest gra na max na PC? Nie gram w wieska ale w sieci jest glosno o downgrade i te screeny wszedzie sie pojawiaja. W3 trafia do jednego wora z Watch Dogs i Colonial Marines, az przykro patrzeć że tak pocieli a gra dalej slabo dziala :/ Juz nawet nie wspominam o zwykłym oszukiwaniu. Od razu wiadomo czemu nie było recenzji wersji PC tylko same konsole gdzie wiadomo ze grafika bedzie po wuju.

 

To sa screeny linkowane w artykule na glownej stronie Eurogamer.net, obojetnie czy prawdziwe czy nie internet znalazl sobie kolejna ofiare.

Edytowane przez ZlyDzien
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...