Skocz do zawartości
Tom Ha

The Witcher 3: Wild Hunt

Rekomendowane odpowiedzi

Lol, w wiesku nie ma por dnia? Haha... Naturalny klimat w skyrim? Nie zartuj. Po za tym myslisz, ze jak bylo we wczesnym sredniowieczu? Puste lasy? Zero zwierzyny? Wilki, lisy i inne byly w tamtych czasach co jakis czas tempione. Wiec to jest bardzo naturalne. Czy spuszczam sie nad wieskiem? Nie. Gra jest bdb. i wciaga jak bagno ale ma sporo niedopracowac, przede wszystkim system walki wymagalby nieco wiecej dopracowania - czesto wiedzmin macha mieczem nie tam gdzie bysmy chcieli, czy np. po wczytaniu gry przez kilka sekund nie mozna wejsc w zadne menu itp. W skyrim z kazdym pogadasz? Tez nie zartuj, w miescie sa przechodnie i jakos z nimi nie ma zadnej gadki, wiec daruj sobie taki argument. Po za tym, wiesz ile zajeloby i kosztowalo stworzenie jakiegokolwiek dialogu dla kazdej postaci? I nie mow ze w realu z kazdym od razu zaczynasz 30min wywody.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, w wiesku nie ma por dnia? Haha... Naturalny klimat w skyrim? Nie zartuj. Po za tym myslisz, ze jak bylo we wczesnym sredniowieczu? Puste lasy? Zero zwierzyny? Wilki, lisy i inne byly w tamtych czasach co jakis czas tempione. Wiec to jest bardzo naturalne. Czy spuszczam sie nad wieskiem? Nie. Gra jest bdb. i wciaga jak bagno ale ma sporo niedopracowac, przede wszystkim system walki wymagalby nieco wiecej dopracowania - czesto wiedzmin macha mieczem nie tam gdzie bysmy chcieli, czy np. po wczytaniu gry przez kilka sekund nie mozna wejsc w zadne menu itp. W skyrim z kazdym pogadasz? Tez nie zartuj, w miescie sa przechodnie i jakos z nimi nie ma zadnej gadki, wiec daruj sobie taki argument. Po za tym, wiesz ile zajeloby i kosztowalo stworzenie jakiegokolwiek dialogu dla kazdej postaci? I nie mow ze w realu z kazdym od razu zaczynasz 30min wywody.

 

sam sobie przeczysz, najpierw piszesz że nie ma gadki, potem że mogłaby być ale dialog kosztuje, a potem, że za długo nie ma sensu gadać ...

i popraw te rażące błędy, You think grammar Is a motherfucking game ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pisalem na komorce, po drugie czytaj wasc ze zrozumieniem. Napisalem, ze w Skyrimie tez nie kazdy NPC posiada opcje dialogu. Napisalem tez, ze devowie mogliby dac taka opcje, ale:

- Ktos musi to zrobic, nie? A trzeba tej osobie zaplacic

- Po kiego komu dialogi z kazdym NPC? Tak od razu wiem, ze ten gosc mi nie jest do niczego potrzebny i nie trace czasu na dalsza "rozmowe". W realu tez sa osoby co kaza Ci spier... gdzie poziomki rosna.

Wiec raczej to ty sobie przeczysz calym tym najazdem na W3, bo dajesz argumenty, ktore padaja same, zanim ktokolwiek je obali xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wolę bardziej naturalny klimat=silnik skyrima, zmieniające sie pory dnia, pogoda, ludzie żyją w osadach, miastach, na zewnątrz tylko z obstawą bo czyhają złodzieje i zwierzęta

w wieśku z kolei co 20 metrów wilki, dzikie psy, potwory, czy w takich warunkach człowiek by przeżył ? wątpię

widziałem sytuację gdzie jakiś gościu stał w polu, a obok wataha psów krąży ...

ponadto co mi po wędrujących wszędzie statystach skoro konwersacja z nimi jest na poziomie GTA, wciskasz "E" i dostajesz:

"nie chcę teraz rozmawiać"

"odejdź"

"wiedźmin, pfuu"

i tym podobne

 

co do fabuły wieśka to oczywiście bardzo dobra, bo w końcu stoi za nią tysiące stron sagi, tutaj duży plus i możliwości

na plus skyrima genialny wątek muzyczny, łuk którym można zdejmować wszystko, klimatyczne lokacje podziemia z trupami, nie raz pykając na słuchawkach podskoczyłem

 

p.s. najnowsza poprawka ma chyba 16 giga, współczuje ludziom z małych miast z wolnym łączem :)

 

Wyjdź na ulicę i spróbuj zagadać do każdej mijanej osoby, a potem powiedz ile cię kompletnie olało, albo zbyło zwyczajowym "spier...". ;)

Akurat to, że NPC nie chcą gadać w większości, spokojnie się broni. Za to duża ich ilość powoduje, że miasta czy osady nie wyglądają na wyludnione i nie krąży w nich 5 osób na krzyż.

 

Pory dnia i pogoda też IMHO zdecydowanie na korzyść wieśka, tak samo jak wygląd terenu i różnorodność roślinności (las wreszcie wygląda jak las, różnej wielkości i gatunków drzewa, krzaki, mniejsze rośliny, obalone pnie itp. a nie SpeedTree i do przodu), już nie wspomnę o tym, że osady ze Skyrima nie mają startu do takiego Novigradu czy nawet Oxenfurtu.

Jak już mamy szukać wad, to w Wiedźminie powoli denerwuje mnie "zbadaj okolicę za pomocą wiedźmińskich zmysłów" - połowę, jak nie więcej, questów się tak rozwiązuje, nudne się to robi.

 

Co do patcha 1.10 - grubo, ale z dwojga złego wolę, żeby twórcy solidnie połatali grę, niż się męczyć z bugami (chociaż przez całą grę dopadł mnie tylko bug z craftowaniem run i glifów w okolicach 1.04).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1.10 dalej są błędy graficzne, choć trudniej je trafić. Dalej Geralt potrafi zgubić włosy (albo odwrotnie, idą same włosy, nie ma Geralta), dalej Płotka potrafi wyjechać z muru. Do tego po 1.10 wyszła już kolejna poprawka któregoś DLC (z v40 do v41). 

 

Co do wydajności na i5 mam momentami zajęte 66% CPU, tak że komfort grania na Pentium w wersjach pre 1.07 pewnie nie powrócił (nie chce mi się podmieniać procesora żeby się upewnić). Natomiast wymagania co do GPU chyba faktycznie spadły. I tak do Serc z Kamienia włożę sobie 970-tkę, ale na 960-tce gra się całkiem nieźle, lepiej niż na 1.08. RAMu gra alokuje więcej niż wcześniej.

 

Mapę trochę poprawili (w stronę Skyrim, czyli dołożyli znaczniki kierunku, ale tylko do jednego, śledzonego zadania). No i zwiększenie ilości slotów na eliksiry/wywary/jedzenie bardzo na plus. Sortowanie bez wyraźnego postępu (dalej Orka w złym miejscu).

 

Skoro po pół roku gra wymaga 10-gigowej poprawki i dalej po godzinie grania trafia się na jakiś błąd, można przypuszczać, że nie wszystko było wcześniej ekstra i super. ; - )

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdź na ulicę i spróbuj zagadać do każdej mijanej osoby, a potem powiedz ile cię kompletnie olało, albo zbyło zwyczajowym "spier...". ;)

 

 

 

bardzo często zagaduję, bo pracuję w innym mieście i pytam o drogę, nie mam z tym problemu, studentki też pozytywnie reagują ;) nawet raz pytałem strażnika miejskiego i był bardziej wystraszony ode mnie :mrgreen:  chyba myślał, że go nagrywam czy coś, bo to teraz modne ...

 

co do wieśka to pamiętam że znajomek chciał mi błysnąć (przy okazji nowy monitor kupił to jedno z drugim)

popykałem trochę, chyba doszedłem do jakieś misji z gryfem bodaj i gierka zaczęła wyłazić do pulpitu, obniżaliśmy gpu, ustawienia nvidia hair-costam i kupa ...

nie wiem jak to się skończyło, nie dopytywałem bo nie chciałem go denerwować, ale jak miałem kupić tak nie kupiłem, bo w razie co to pieniądze w błoto, teraz czekam na fallouta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka bugow jest, jak lewitujace roslinki gdzies w Velen. Przy zdobywaniu rynsztunku gryga w zameczku z wywerna, po jej zabiciu smiesznie zawisla poza wieza w powietrzu :P Raz sie gra zwiesila, a dokladniej to sam obraz bo dzwieki dalej byly odtwarzane, ale to przez podkrecanie grafiki ;) A i na samym poczatku problemy z bialymi kropkami na ekranie, ale to wina W10 i sterownikow. Tak to 0 problemow i 80+h nabite juz. Jakos mozolnie mi to idzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo często zagaduję, bo pracuję w innym mieście i pytam o drogę, nie mam z tym problemu, studentki też pozytywnie reagują ;) nawet raz pytałem strażnika miejskiego i był bardziej wystraszony ode mnie :mrgreen:  chyba myślał, że go nagrywam czy coś, bo to teraz modne ...

 

Znaczy trafiłeś na klikalnych NPC :P

 

Co do bugów, to poza graftingiem gra jak dotąd wywaliła się raz, a raz stanęła na wiecznym loadingu. Poza tym po ponad 100h brak istotnych bugów.

Nie mówię o rzeczach typu ciało zawiśnięte w głupim miejscu, bo tego autorzy nie dadzą rady przewidzieć i nie da się tego sensownie załatać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziś dla przykładu dotknął szczątkowy błąd polegający na tym, że gra uważa, iż nie mam rozwiniętej umiejętności Sugestia na poziomie 1 i uniemożliwia mi użycie znaku Aksji na mieszkańcu wsi Pogdaje. Faktycznie mam tę umiejętność na poziomie 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak bo zawsze używam Aksji jak tylko się da. Aczkolwiek nie próbowałem "wyjąć i włożyć", a to mogłoby coś dać, przy najbliższej okazji spróbuję, bo już poszedłem dalej w grze, zresztą mam nadzieję, że w dodatku będzie okazja, bo ta NG+ średnio mi podchodzi, jak wiem z góry co się wydarzy.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się może czy da się wieśka ściągnąć na jednym kompie i przenieść na drugi? Moje obecne łącze to padaka.

Miałem wersję 1.08.2

Na komputerze podłączonym do lepszego łącza ściągnąłem wersję najnowszą + nowy DLC, który kupiłem wczoraj.

Przekopiowałem wszystkie pliki, a GOG dalej usilnie chce mi ściągać 17GB danych na łatkę 1.10 oraz prawie 3 na DLC.

 

Ze Steam, Origin i Uplay nie miałem tych problemów, a gog galaxy nie mogę przeskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedlem podstawke juz 2 razy i napotkalem trzy bledy. Nie mogłem skonczyc questa z dlc z wilkolakiem. NPC ze skrzynkami komicznie chodzili ;D Ostatnie z czym mialem problem to to, ze poszukiwanie rynsztunku niedzwiedzia wlaczalo sie dopiero na skellige mimo zdobycia schematu w novigradzie/velen. Reszta smigala bez problemu. Zadnych wywalen gry, zadnych problemow z wlosami, teksturami. Brakuje mi tylko sceny lozkowej z Filipa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serce z kamienia - jest sens kupować/instalować kiedy w zasadzie dopiero zacząłem grać na dobre? Czy dodatek ma się wtopić elegancko w podstawkę czy jednak wymaga postaci na 35+ lvl odcinając się od podstawowych wątków? Pytanie czysto ekonomiczne, grosze bo grosze ale może wraz z kolejnym dodatkiem będą "tanie bundle" czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzenie na l4 ma swoje dobre strony :>

2-dniowy maraton z dodatkiem za mną, w podawane 10h to ja chyba 2/3 głównego wątku ukończyłem. Summa sumarum wyszło mi coś ponad 20h ale wszystkie znajdźki zaliczone (bez niespodzianek) i te parę sub-questów.

Za to coś się porobiło ze stabilnością, jak w podstawce nic mnie nie dopadło to teraz gra robiła siurprajsa i wyskakiwała do pulpitu, szczególnie przy nowych kupcach, a klient gog-u to już w ogóle się na mnie obraził bo cały czas miał problem z updatem i zalogowaniem więc na razie go wywaliłem.

Nawiązań do literatury można się było spodziewać, do filmu w sumie też, szczególnie wygląd Olgierda przywoływał jednoznaczne skojarzenie

 

Olbrychski jako Kmicic

 

Gdyby nie te problemy techniczne to byłby cud, miód i orzeszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odkrywcze bo nie śledziłem tematu na bieżąco, ale ubicie Bazyliszka będąc na 8 poziomie jest możliwe. Trwa 5minut ale się da. Jak go się zrzuci kuszą w czasie pikowania i przejdzie od razu do ataków w łeb to jedyne co może zrobić to wydawać te swoje piski. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odkrywcze bo nie śledziłem tematu na bieżąco, ale ubicie Bazyliszka będąc na 8 poziomie jest możliwe. Trwa 5minut ale się da. Jak go się zrzuci kuszą w czasie pikowania i przejdzie od razu do ataków w łeb to jedyne co może zrobić to wydawać te swoje piski. :)

 

Zależy na jakim poziomie grasz.

 

 

Serce z Kamienia za mną.

Niby fajnie. Niby ciekawie, ale jest ogrooomny niedosyt. Brak mi questów.

Bajką byłoby dla mnie randomowe generowanie questów dostosowanych do lvl postaci.

 

Coś się kończy, coś się zaczyna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem otóż po instalacji patcha 1.10 skasowały się wszystkie dlc i by powrócić do starej gry muszę je posiadać zainstalowane ale... pobieram wszystko normalnie idzie zostaje 3 mb i gog kończy połączenie z  serwerem. Pobierałem 4 razy, za każdym razem w tym samym miejscu następuje stop. Czekałem nawet po 2 godziny i nic. Ktoś ma jakiś pomysł co się może dziać? Ewentualnie czy gdzieś na jakiejś stronce są te dlc do pobrania ? (tzn nie przez goga)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...