Skocz do zawartości
Tom Ha

The Witcher 3: Wild Hunt

Rekomendowane odpowiedzi

Pojedyncze trafienie przez Eredina zabiera mi ponad 4000 hp. To jest normalne? Ma to nieciekawy efekt, ponieważ poszedłem na tę walkę postacią, której max HP to około 7700. W internetach widzę, że Eredin raczej zadaje niewielkie obrażenia. Zresztą tym samym buildem walczyłem z Klucznikiem i resztą.

 

Nie będę z nim walczył bez końca przecież. :) czy muszę doprowadzić do tego, aby trafił mnie tylko raz lub dwa razy na całą walkę? Mam jaskółki, mam odwar z trolla, na srebrny miecz nałożyłem olej przeciwko przeklętym. Przy pierwszym przejściu nie pamiętałem żeby trudna była ta walka, na NG+ kaplica. :)

 

Edit: OK, przynajmniej ustaliłem sobie na pewno, że mam zbugowaną tę walkę. Eredinowi spada życie do zera, nie otwiera portalu tylko walczy dalej na pokładzie statku z tym zerem życia, zadając nadal obrażenia. Ciekawe o ile sejwów będę się musiał teraz wracać..., żeby przez tyle miesięcy tego nie połatać... na szczęście wystarczyło cofnięcie o dwa sejwy i walka stała się normalna. Ale w sumie to zakończenie z Ciri jako wiedźminką jest o wiele uboższe od Ciri jako cesarzowa, trochę mnie ono zawiodło.

 

Poza tym po dotarciu do poziomu 70 przestały mi się naliczać punkty doświadczenia, mimo że jeszcze przede mną trochę zadań pobocznych do wykonania, tak na jakieś 6-10lev. Czy ktoś wymyślił może jakiś patch na dalszy rozwój postaci, czy zostało to zablokowane skutecznie?

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Misja "Dziady"

 

W Wiedźminie 3 dochodzi do pewnego błędu związanego z życiem i poziomem wrogów. Wybieram opcję dialogową, w której mogę pomóc guślarzowi przed łowcami czarownic (czy jakoś tak). Po zakończeniu konwersacji, gdy zaczyna się walka, pojawia się 3 łowców czarownic. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że wrogowie mają -1 lvl oraz zero życia i się nie ruszają. Do tego staruszek próbuje bić wrogów, ale to nic nie daje. Ja też nic nie mogę zrobić. Po dłuższym próbowaniu na nowo wczytywania gry stwierdziłem, iż nie pomogę staruszkowi "bo nie mam jak" :D.

 

Podobna sytuacja miała miejsce gdy spotkałem po drodze jegomościa, który obiecał damie 100 pojedynków. Za pierwszym razem to samo co z misją dziady, ale później, gdy wczytałem od nowa problem zniknął.

 

Zastanawiam się, ponieważ nigdzie w google nie ma takiego błędu. Mam wersję 1.12. Czy może to być wina tego, że ciągle zapisuję na np. 8 save'ach tylko zawsze na najstarszym i savy się zepsuły czy coś w tym stylu?

 

PS: Wiem, że powinienem zapisywać na nowych save'ach ale w Wiedźminie 2 gdy tych sejwów była masa to gra wczytywała się ponad drugie tyle dłużej i zapisywała także w przeciągu dłuższego czasu. Jestem takim leniem, że nie chce mi się usuwać starych sejwów z plików gry (po jakimś czasie, gdy się nagromadzą).

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Aduhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedyncze trafienie przez Eredina zabiera mi ponad 4000 hp. To jest normalne? Ma to nieciekawy efekt, ponieważ poszedłem na tę walkę postacią, której max HP to około 7700. W internetach widzę, że Eredin raczej zadaje niewielkie obrażenia. Zresztą tym samym buildem walczyłem z Klucznikiem i resztą.

 

Nie będę z nim walczył bez końca przecież. :) czy muszę doprowadzić do tego, aby trafił mnie tylko raz lub dwa razy na całą walkę? Mam jaskółki, mam odwar z trolla, na srebrny miecz nałożyłem olej przeciwko przeklętym. Przy pierwszym przejściu nie pamiętałem żeby trudna była ta walka, na NG+ kaplica. :)

 

Edit: OK, przynajmniej ustaliłem sobie na pewno, że mam zbugowaną tę walkę. Eredinowi spada życie do zera, nie otwiera portalu tylko walczy dalej na pokładzie statku z tym zerem życia, zadając nadal obrażenia. Ciekawe o ile sejwów będę się musiał teraz wracać..., żeby przez tyle miesięcy tego nie połatać... na szczęście wystarczyło cofnięcie o dwa sejwy i walka stała się normalna. Ale w sumie to zakończenie z Ciri jako wiedźminką jest o wiele uboższe od Ciri jako cesarzowa, trochę mnie ono zawiodło.

 

Poza tym po dotarciu do poziomu 70 przestały mi się naliczać punkty doświadczenia, mimo że jeszcze przede mną trochę zadań pobocznych do wykonania, tak na jakieś 6-10lev. Czy ktoś wymyślił może jakiś patch na dalszy rozwój postaci, czy zostało to zablokowane skutecznie?

 

Polecam zaopatrzyć się w Dekokt Raffarda Białego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym po dotarciu do poziomu 70 przestały mi się naliczać punkty doświadczenia, mimo że jeszcze przede mną trochę zadań pobocznych do wykonania, tak na jakieś 6-10lev. Czy ktoś wymyślił może jakiś patch na dalszy rozwój postaci, czy zostało to zablokowane skutecznie?

 

70 level i u mnie też już doświadczenia nie naliczało.

 

To chyba specjalnie zablokowali, żeby mieć przyzwoicie, ale bez przesady przygotowaną postać do Krew i Wino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tutaj, ponieważ moderator poprzedni mój temat przeniósł w to miejsce. Mieliście kiedyś taki widok w grze? Dodam że jak wejdę w to coś to nic nie widzę prócz tego błędu. Dodatkowo pewne postacie się zawieszają kolejny raz.

 

Czy tego przyczyną może być to że zaktualizowałem grę podczas gdy pograłem w niej dobre 10 godzin?

 

Pomoże ktoś?

post-218083-0-58055400-1454093326_thumb.jpg

Edytowane przez Aduhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Textury  zbugowane.

 

Spróbuj przeinstalować sterownik graficzny na nowszy/starszy.

 

Lub obecne save gry z "moje dokumenty" skopiuj sobie do innego folderu i zacznij grę na nowo, skoro tylko 10 godzin grałeś.

 

Jeżeli nowa gra też generuje błędy w texturach, to raczej wina sterownika grafiki lub coś się posypało w samej grze po patchu.

 

Masz grę w 1.12 ?

 

Ja właśnie wczoraj sobie rozpocząłem grę od nowa i dźwięk popsuty przez patch 1.12 odzyskał swoją czystość i od razu lepiej mi się gra :P

 

Niestety gra jest niesamowicie mocno zabugowana :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba miałem ogromne szczęście, bo bugów praktycznie nie miałem na 1.08. Jeden z zadaniem w Białym Sadzie i kilka razy się zdarzyło, że żeby do kogoś zagadać musiałem obrócić się w bok i jeszcze raz na niego spojrzeć (i  standardowo jakieś małe nieistotne błędy typu powykręcane zwłoki itp.).

Dwa razy zdarzyło mi się na brzegu Kłomnicy, że postać nagle "spadła z nieba" jak w Gothicach. Brakowało tylko Where is the guru.

 

Niedawno pograłem kilka godzin na 1.11 i miałem kilka irytujących bugów, których na 1.08 nie uświadczyłem, np. wariująca muzyka, przy każdej śmierci gdy Geralt już upadał na kolana nagle wyskakiwał 2-3 m do przodu oraz jeden miecz powodował przerwanie animacji ataku przeciwnika co skutkowało natychmiastową zmianą pozycji przeciwnika przez co używając tylko szybkich ataków mogłem pokonać praktycznie każdego przeciwnika, ponieważ nie był w stanie mnie zaatakować.

 

Mam nadzieje, że ogarną to trochę do czasu gdy już będzie jakaś edycja kompletna o ile taką planują.

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aduhi

 

Czy w innych grach występują podobne problemy z teksturami? Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej, jak to nie pomoże to zjedź o kilkadziesiąt MHz na pamięciach karty graficznej. Takie bugi mogą być przez uwaloną kartę, ale to tylko jedna z możliwych przyczyn.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OCM4n14k, @leven W żadnej innej grze nie występują podobne problemy z teksturami. Karta graficzna to Gigabyte GeFrorce Gtx 760. Nic jej nie podkręcałem, ustawienia fabryczne. Sterowniki karty graficznej także fabryczne, bo z płyty dołączonej do gtx'a ("NVIDIA sterownik graficzny 433.11"). Podobny efekt miałem w Białym Sadzie, gdy musiałem wskoczyć do studni i coś tam zrobić. Studnia ta wyglądała niemal identycznie do tego budynku. Dodatkowo (gdzieś na tym forum już to pisałem) w zadaniu "Dziady" nie mogłem zabić łowców czarownic, ponieważ nie ruszali się, mieli -1 poziom postaci i zero życia. Nikt nie odpowiedział. Może jakbym zrobił screena , lepiej by to zobrazowało sytuację.

 

Teraz spróbuję zagrać znowu od tego stanu zapisu, ale jeśli problem będzie występował to zacznę grę od nowa :(

 

@leven Mówiąc, że grałem 10 godzin powiedziałem to w przybliżeniu, bo nie gram będąc zalogowanym i dlatego nie mam podglądu na czas spędzony w grze. Pograłem trochę, później przypomniałem sobie, że można pobrać dodatkowe dlc (darmowe) to czemu by nie skorzystać. Zmieniła mi się wersja gry. Dopiero wtedy pojawiły się wspomniane wcześniej błędy tekstur i postaci.

 

PS: Czy ciągłe nadpisywanie stanu gry na tych samych save'ach może mieć negatywne skutki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po instalacji najnowszego sterownika 361.75 wyskakiwał jakiś błąd zawsze po starcie systemu "Program menedżer okien pulpitu przestał działać". Wiedźmin 3 w ogóle się nie włączał, a paski zadać zmieniły formę na klasyczną (chyba tak to się nazywa) i niebieski nie przeźroczysty kolor. :( Masakra.

 

Zainstalowałem znowu fabryczne sterowniki i pasek zadań wrócił do normy, wiedźmin 3 się włącza. Zaraz sprawdzę czy dalej występuje problem z teksturami.

 

Nie wiem czy to błąd instalacji sterownika czy co, ale np. po zainstalowaniu fabrycznych sterowników pisało "Instalacja pomyślna", a po instalacji sterowników najnowszych nic nie pisało. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam niewidzialne szklane ściany w dziwnych miejscach na najnowszym patchu?

Występują podczas jazdy konnej. np. brama Wrońce. Czasem jakieś rozjazdy na drogach. Nic przede mną nie ma, a Płotka napotyka na wyimaginowaną ścianę.

Gdy zsiadam z konia wszystko jest ok.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szawel U mnie nie ma takiego problemu, przynajmniej nie zaobserwowałem.

 

Niestety po usunięciu zapisów i rozpoczęciu rozgrywki od nowa, nadal te błędy występują. Spróbowałem znowu zainstalować najnowszy sterownik oznaczony cyfrą 361.75, ale ciągle wyskakuje problem z menedżerem okien pulpitu i nawet wiedźmin 3 się nie chce włączyć (!!). Niech lepiej naprawią te sterowniki :/

 

PS: Na starej wersji gry czyli chyba 1.03 takich problemów z teksturami nie było, bo przede mną brat już wieśka przeszedł i nic takiego nie widział.

 

Najgorsze jest to, że darmowych dlc chyba nie można mieć bez wersji 1.12, bo ona się zmienia właśnie po pobraniu tych dodatków. Wtedy nie byłoby kłopotów bo grałbym na starej wersji.

post-218083-0-85241000-1454176980_thumb.jpg

Edytowane przez Aduhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Nie znam się za bardzo na podkręcaniu, ani tego typu rzeczach. Wiem, że to zapewne nie takie trudne jak mi się wydaje, ale jednak nie chcę tego robić. Już za późno na moje sprawdzanie. W tej chwili instaluję Wiedźmaka od nowa. Nie będę pobierał już żadnych darmowych dodatków. Na starej wersji wszystko dobrze chodziło, a jakieś cuda zaczęły się dziać po instalacji (17,5 GB!) dlc. Stwierdziłem, że wolę skończyć grę w podstawowej wersji, ponieważ aż tak dużo nie tracę. Szkoda tylko tych zleceń, misji i rynsztunku, bo fryzury i wygląd triss czy tam yeneffer nie trzeba ulepszać (dla mnie) :) .

 

Dzięki za pomoc i poświęcony czas.

 

PS: Najbardziej przeraziło mnie to, że sterowniki które pobrałem zostały wydane bodajże 3 dni temu, a zamiast coś poprawić to stworzyły kolejne problemy. :/

 

Jeszcze tylko mam pytanie czy dodatek "Serca z kamienia" jest jakby osobną grą czy trzeba mieć zainstalowaną podstawkę oraz czy będzie można mieć zainstalowane dwa dodatki z Wiedźmina 3 jak tylko wyjdzie "Krew i wino"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aduhi

 

Jakby ci się jeszcze chciało warto spróbować driverów 352.86. To (z moich doświadczeń) jeden z najstabilniejszych buildów w ostatnich miesiącach, być może nawet najstabilniejszy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Expa nabijasz na głównej fabule.. za dodatki masz różnie. Zobacz ile np dostaniesz za oczyszczenie wioski i powrót chłopstwa. Ja za przespanie się chyba z "żelazną dziewicą" dostałem 0 expa, jak mnie pamięć nie myli, a wydawała się zadowolona :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz większy poziom niż sugerowany w queście, wtedy dostajesz np 5 pkt xp albo 2. Najwięcej dostaje się za questy białe bądź czerwone czyli gdzie Twój lvl jest mniejszy/równy sugerowanemu poziomowi dla questa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy już było poruszane, ale warto odświeżyć.

 

Chodzi o modHDReworkedProject.

 

Co zrobiłem:

 
2. pobrałem manualnie mod do textur: modHDReworkedProject 2.6
 
3. w głównym katalogu z zainstalowaną grą, utworzyłem folder o nazwie: Mods - ma być z dużej litery.
 
4. rozpakowany mod wkleiłem do folderu Mods.
 

Tak to ma wyglądać:
 
5080305600_1456665775_thumb.jpg    3965723400_1459751412_thumb.jpg
 

To wszystko - wystarczy uruchomić grę i zobaczyć efekt przed i po modowaniu textur:
 

3546680600_1456665163_thumb.jpg 3265301200_1456665165_thumb.jpg
 

Wrzucam mod modHDReworkedProject + parę innych fajnych na serwer MEGA, gdyby ktoś chciał go pobrać bez konieczności rejestracji się na stronie Nexus:
 
 
Jeżeli nie wolno dawać swoich linków, to proszę usunąć :(
 

Świetna robota Polskiego modera - gra wygląda niebiańsko i to na 750Ti :)
Edytowane przez leven
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ten modzik włącza się w menu, nie jest on automatyczny.

 

 

 

Wrzucasz go do folderu Mods i nic więcej nie robisz.

 

Uruchamiasz grę i już jest aktywny.

 

Jak go nie chcesz, usuwasz folder Mods i masz oryginał.

 

Ja jestem zachwycony... najlepsze jest to, że nie widzę spadków FPS :)

 

Nawet Nvidia zainteresowała się  tym modem:

 

http://www.geforce.com/whats-new/articles/how-to-give-the-witcher-3-wild-hunt-an-hd-makeover

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałbym jeszcze jedną prośbę. Ma ktoś nadal problemy ze stutteringiem?

 

Generalnie gra trzyma mi stabilne 55-60 FPS, ale za każdym razem kiedy jadę konno, biegnę, lub po prostu ruszam kamerą przejścia nie są płynne. Widać wyraźnie jak gra doczytuje tekstury i bardzo zauważalne jest przeskakiwanie zamiast gładkiego przejścia kamery.

 

Bawiłem się z różnymi ustawieniami, fixowałem FPS na 59, ustawiałem pre-rendered frames na 1, próbowałem różnych kombinacji w 3D settings nvidii..i nadal to samo.

 

Może ktoś po prostu wkleić swoje ustawienia z opcji graficznych gry i/lub panelu nvidii?

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...