Skocz do zawartości
AlienXP1

Który router wybrać (TP-LINK)?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym prosić Was o radę w wyborze routera. Waham się nad kupnem TP-LINK'a:

Który z tych modeli mam wybrać? Może jakiś inny mi zaproponujecie?

 

Maksymalną kwotę jaką mogę wydać to 200 zł. Mój internet jest z sieci kablowej (25Mb/s). Pod router będę miał dopięte:

  • Przez kabel: komputer stacjonarny i telewizor
  • Przez Wi-Fi: laptop i konsole PlayStation 3
Zależy mi, aby można było wyłączyć NAT dla konsoli, gdyż zależy mi na rozgrywce sieciowej. Obecnie posiadam router Pentagramu i za chiny nie mogę tego wyłaczyć.

 

Proszę o radę,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może po prostu przypisz konsoli IP na sztywno i ustaw DMz dla tego IP.

 

Próbowałem tak jak mówisz. Nic to nie dało. Robiłem również w ten sposób Port Forwording i odblokowywałem porty. Niestety, ale nie działa. Cały czas mam NAT3 na konsoli. Myślę, że router (PENTAGRAM Cerberus WiFi Lite) już jest na wykończeniu, albo jest taki badziewny. Na kablu mam podpięty PC i TV. Gdy mam włączony PC to mogę zapomnieć o internecie na TV. Mimo tego, że mam ustawione wszystkie IP na sztywno i nie gryzą się ze sobą.

 

Dlatego też planuję zmienić router i mieć problem z głowy. Chciałbym coś dobrego co będzie działało jak należy i żebym się nie denerwował. Strasznie jest to irytujące gdy spędzasz godziny na szukaniu informacji i ustawianiu, a efektu nie ma.

Edytowane przez AlienXP1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może włącz po prostu UPnP w routerze i na pewno nie wyłączaj NAT, za to wyłącz DMZ

 

jeśli konsola ma w ustawieniach włączone UPnP to faktycznie coś z routerem nie tak

 

ale to tak trochę obok tematu, możliwe że przerobiłeś już wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 941 i bardzo se chwale, stabilnie trzyma wi-fi, zreszta popatrz opinie w sieci.

Bezproblemowy sprzęt.

Wcześniej miałem 340g ale zrywał bufor przy streamingu YT czy filmów na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może włącz po prostu UPnP w routerze i na pewno nie wyłączaj NAT, za to wyłącz DMZ

 

jeśli konsola ma w ustawieniach włączone UPnP to faktycznie coś z routerem nie tak

 

ale to tak trochę obok tematu, możliwe że przerobiłeś już wszystko

 

Przy moich kombinacjach UPnP mam cały czas włączony. Spróbowałem tak jak piszesz. Wyłączyłem DMZ z włączonym UPnP. Na konsoli UPnP jest dostępny, a NAT aktywny.

 

Mam 941 i bardzo se chwale, stabilnie trzyma wi-fi, zreszta popatrz opinie w sieci.

Bezproblemowy sprzęt.

Wcześniej miałem 340g ale zrywał bufor przy streamingu YT czy filmów na TV.

 

Dzięki za opinię. Poczytałem trochę o nim. Tylko zastanawiam się czy nie lepiej dopłacić trochę (40zł) i wziąć tego TL-WR1043ND.

 

Dostawca daje ci publiczne ip?

 

Do końca to nie wiem, ale myślę, że TAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca to nie wiem, ale myślę, że TAK.

 

Dobre...

Nie wiesz czy zmiana routera coś pomoże ale chętnie wywalisz 200zł. Dołączona grafika

Podaj dwie pierwsze liczby adresu ip po stronie WAN obecnego routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...