Skocz do zawartości
wrzachu

Problem z logowaniem na komputer w sieci domowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie wiem czy w odpowiednim dziale pisze, ale mam problem z logowaniem się na swój komputer z innych komputerów w sieci domowej.

System jaki posiadam na komputerze na który nie da się zalogować to windows 8, na 7 nie było problemów jednak z podobnym problemem spotkałem się też na 7.

Do rzeczy:

 

Laptop z win 8 normalnie jest wykrywany w sieci przez pozostałe komp. można wejść do katalogów udostępniony, czyli łączę się z nim wpisując adres: np. //192.168.1.6 wpisuje login i hasło administratora, pojawiają mi się katalogi i drukarki udostępnione. Chcę wejść na jeden z dysków (np. C:\) Do adresu dopisuje C$ (//192.168.1.6/C$) czekam... pojawia mi się komunikat o podanie loginu i hasła (ponownie) wpisuje i nic, dane do logowania nie pasują. Ręce mi już opadają nie mogę rozwiązać tego problemu. W zarządzaniu komputera w udostępnionych udziałach sprawdzałem wszystko jest ok, katalogi C$, D$, X$, ADMIN$ są udostępnione. Dlaczego nie mogę się zalogować wcześniej wydaje mi się ze mogłem chociaż nie wiem czy nie mylę z win 7 bo jeszcze niedawno miałem i było ok. Proszę o rade, poradę bo nie wiem co robić.. wiem że mogę utworzyć nowy udział ale wolałbym dowiedzieć się jak zrobić żeby było normalnie. kiedyś miałem też kompa z win 7 i był identyczny problem.

 

Komputer jest w sieci prywatnej, wszystko jest po udostępniane do łączenia się z innymi komputerami/innych komputerów z moim, grupa robocza taka sama, z mojego komputera mogę bez problemu wejść na inny w sieci. Proszę o szybką w miarę odpowiedź, bardzo mi zależy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącząc się do komputera zdalnego musisz podac nazwe uzytkownika i haslo majacego prawa administraotora na zdalnym kompie.

Nap przyklad

zdalny komputer, nazwa sieciowa 'winda', user 'stefan', haslo 'ala123', stefan jest adminnem okalnym na komputerze 'winda'.

 

 

na jakims komputerze w sieci wpisujesz:

windac$

wyskakuje pytanie o haslo i wpisujesz

user: windastefan

pass: ala123

 

 

 

jesli nie mozesz polaczyc sie po nazwie to probujesz po IP, np powiedzmy ze 'winda' ma ip 192.168.1.2

 

192.168.1.2c$

pytanie o haslo:

user: windastefan

pass: ala123

 

 

Czasem na windows 7 sa problemy z plikami, ma to miejsce w specyficznych momentach - trzeba zrobic wtedy reset windowsa 'winda' bo cos mu sie tma zapycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...