Skocz do zawartości
faro666

Pomoc w rozwiązaniu zagadki ze studiów

Rekomendowane odpowiedzi

Na zajęciach dostaliśmy takie oto mądre zadanie:

 

" Ćwiczenie 3: Stalowa rura

Stalowa rura została wmurowana w betonową podłogę w pustym pokoju. Wewnętrzna średnica rury jest o 2 mm większa niż średnica piłeczki pingpongowej (3,8 cm) znajdującej się w rurze. Rura ma 3m. Jesteś członkiem sześcioosobowej grupy. Macie do dyspozycji: 2,5 m sznurka młotek dłuto pudełko płatków kukurydzianych pilnik druciany wieszak klucz francuski jajko żarówkę 60 W jaki sposób możesz wydostać piłkę, nie uszkadzając rury, piłki ani podłogi? Opisz swoją propozycję. "

 

Macie jakieś pomysły?

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gęstość i masa piłeczki jest niższa niż płatków- kruszymy płatki młotkiem/czymkolwiek do osiągnięcia pyłu, wsypujemy powoli rytmicznie napieprzając w rurę- piłeczka powinna iść w górę. Tylko że objętość pyłu z płatków nie wynosiła by circa 3664cm^3- czyli objętość potrzebną do sięgnięcia po piłeczkę palcami. Ale pozwoliło by na podciągnięcie jej do jakiejś wysokości + wystąpiło by nagromadzenie się ładunków elektrostatycznych na powierzchni piłeczki.

Zakładając, że żarówa wejdzie w rurę: rozplątujemy wieszak w postać drucika- "mocujemy" do trzonka żarówki tak, żeby był "przedłużeniem" trzonka- na końcu formujemy kluczem francuskim uszko, przez które przewleczemy sznurek.

Pocieramy żarówą o dowolną poliestrową rzecz (zakładajmy, że grupa jest ubrana)- mamy pewien ładunek elektrostatyczny na powierzchni.

Wpuszczamy konstrukcję z żarówką w rurę- piłeczka się "przylepia" ze względu na siłę oddziaływań elektrostatycznych i staramy się wyciągnąć nie dotykając ścianek.

 

To moja teoria...

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żółtko z jajka to w ponad 50% tłuszcz

tłuszcz jest lepki

mieszasz żółtko z pokruszonymi płatkami

rozczapierzasz jeden z końców sznura i zanurzasz w "lepiku"

z wyprostowanego wieszaka robisz przedłużenie sznura by sięgnąć na dno

Edytowane przez quo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba strzał w dziesiątkę Dołączona grafika zapewne kolega to dostał na jakichś zajęciach z psychologii. Prawidłowych odpowiedzi jest kilka, ale wszyscy liczą na tą wychodzącą poza schemat ^^

 

@KHOT btw sikaczy jest sześciu ;D

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba strzał w dziesiątkę Dołączona grafika zapewne kolega to dostał na jakichś zajęciach z psychologii. Prawidłowych odpowiedzi jest kilka, ale wszyscy liczą na tą wychodzącą poza schemat ^^

 

Alt of de boks, co? Wiec ja altofdeboxowo sprzedaje wszystkie szpeje na bazarze i kupuje wiadro pileczek pingpongowych na stoisku obok. Miala byc pileczka, to bedzie pileczka, sztuka to sztuka przeciez :>
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz nam powiedz szerloku jak za pomocą wiadra piłeczek wypełniasz zadanie i wyciągasz tą konkretną z rury ;D a tak serio to w oryginale to zadanie było jakoś bardziej skomplikowane. Ktoś je zmałpował chyba, ale nie chciało mu się tłumaczyć :P o ile dobrze pamiętam, to żeby ograniczyć ilość rozwiązań drużyna miała być zamknięta w pokoju z tą rurą, a piłeczka była kluczem do otworzenia drzwi ^^ czy coś w tym stylu ;) anyway wycieczka po sześciopak żeby szybciej wypłynęła też odpadała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mowilem o wyciaganiu pileczki wrzuconej do rury przez jakiegos niedocofa, tylko o dostarczeniu pileczki jako takiej. Skutecznosc sie liczy, metoda jest niczym Dołączona grafika

 

Aha, jesli w tej szescioosobowej grupie sa Polacy, zadanie nalezy uznac za niewykonalne z powodu co najmniej osmiu pomyslow, z ktorych kazdy jest Jedynie Sluszny.

 

Gdybym mial kombinowac sam, zrobilbym jakis rodzaj kleju z jajka i platkow, wyprostowal francuzem wieszak, zyskujac kilkadziesiat centrymetrow oraz obciaznik do zapuszczania sznurka, na koncu wieszaka uformowal zgrabne uszko, oblepil je owym homemade klejem i probowal wydobyc te cholerna pileczke. Reszta ludzi moglaby mnie drapac po plecach albo nucic zabawne kuplety, zeby sie latwiej kombinowalo.

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie, qrna, bo rzal.pl:

http://www.braingle.com/brainteasers/2158/ping-pong-in-a-tube.html

Protip dla nieangielskokumatych: klik w "Show answer" i se skopiujcie do gógle translate.

 

Przemyślenie własne... po cholerę betonować rurę, a potem wrzucać do niej piłeczkę <_<

Edytowane przez m4r
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha thx. To na zajęcia z organizacji i zarządzania. Wiem że dno ale co zrobić. A stwierdzenie że mądre zadanie to był sarkazm. :P

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta nasikac ok 15 l w 6 osob ...........

 

Mi na szybko wyszło coś koło 3,5 litra, a czas nie jest w tym zadaniu ograniczony.

 

Mastah, średnicy masz 4cm, nie promienia. Dołączona grafika

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery litry szczyn od sześciu osób i nic do picia? No cóż, zawsze można kogoś zatłuc tym francuzem i spuścić krew jak z wieprza, dorosły człowiek ma jej około pięciu litrów. Wybieramy tego, który nic nie umie i zabiera najwięcej powietrza (pokój jest zamknięty bez drzwi i okien, ilość tlenu ograniczona).

Ałt of de boks jak cholera, choć obawiam się, że można oblać test Voigta-Kampffa myśląc na serio w ten sposób :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeeesuuuuuu a ja przeczytałem piłeczka do golfa.... i kombinowałem pół nocy, bo zasnąć nie umiałem...żarówą chciałem białko już ścinać ehhh

wrrrr dla mnie za trudne, nawet treści nie zrozumiałem^^

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ałt of de boks jak cholera, choć obawiam się, że można oblać test Voigta-Kampffa myśląc na serio w ten sposób Dołączona grafika

 

Pytanie kto odważy się powiedzieć Ci w twarz, że nie zdałeś po zaproponowaniu takiego rozwiązania Dołączona grafika
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...