Skocz do zawartości
Dandek

Modernizacja kompa, Intel czy AMD ? do 1400 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na przełomie grudnia i stycznia 2012/2013 kupowalem czesci do kompa. Uruchomilem go dopiero jakis tydzien temu ale chyba rezygnuje z C2D, gdyz chce cos nowego.

 

Oto co mam:

 

e7400 @ 4Ghz ale tylko chcialem sprawdzic ile idzie. do 3500 nie potrzebowal podwyzszenia napiecia takze fajna sztuka.

Abit Ip 35 pro

2x2GB A data Extreme 800+. 1200 zrobily na 5-5-5-15 takze nie najgorzej.

Hitachi 500 Gb

Corsair HX520W

Buda coolermaster jakis

DVDRW jest

 

I teraz moje pytanie o to co moglbym kupic:

sprzedac proca plyte i ram - dostane mysle z 400 zl i dolozyc 1000 zl.

 

1. i3 http://www.morele.ne...7i33220-514268/

2. Msi z77a chce ta gdyz zmienie procka kiedys moze po wakacjach na i5 http://www.morele.ne...ossfire-459603/

3. 2 x 4 gb Crucial http://www.morele.ne...1s00ceu-540178/

4. Grafa HD 7770 http://www.morele.ne...-1gd5v2-466298/

 

Czy wszystko bedzie okej przy takiej konfiguracji ? Dysk i zasilacz chyba beda okej do tego zestawu.

 

Moze cos na AMD Phenoma II 965 BE z jakas plyta?

 

Chce pograc jak wiadomo troche na kompie, nie musi byc ultra detali. Wystarcza srednie/wysokie i mam monitor 24 cale full HD wiec fajnie by bylo jakby mozna bylo odpalic taka rozdzialke w grach.

 

Rysuje troche w Pro Eng, Catia, i smigam duzo w excelu + VB.

 

Ogolnie internet, multimedia itd.

 

Budzet po sprzedazy tego co mam to max 1400 zl. Jezeli cos jest naprawde duzo duzo duzo bardziej oplacalnego moge troche dorzucic hajsu.

 

Zasilacz buda i HDD zostaja chyba tak ?

 

EDIT : wychodzi 1365 zl to co zlozylem

Edytowane przez Dandek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie widzę sensu pchania się w i3, szczególnie, gdy jest tak bliska perspektywa wejścia w "prawdziwe" 4 rdzenie. Dokładasz praktycznie cenę drugiego G2020, a nie przekąłda się to znacząco w wydajność, a i tak odczujesz poprawę wydajności do tego co masz - tu przykład testu, jest też E7400 na 4GHz, G2020 powinien być nieco ponad G860, zresztą na tym samym portalu masz test G2020 właśnie.

Zaoszczędzone 200 zł albo bym sobie zostawił (i ewentualnie przyspieszył zakup i5), albo dołożył do karty graficznej, albo (co w sumie najlepsze) kupił sobie dysk SSD, chociażby niedawno testowany na PurePC 60GB V300 Kingstona (lub zobaczył po ile podobne Cruciale M4 chodzą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w sumie nawet sie nie orientowalem. Co da mi dysk SSD ? dokladajac 200 zl do karty graficznej moge z HD 7700 przejsc na 7850. Co bedzie lepszym rozwiazaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest kwestia własnych preferencji. SSD jako dysk systemowy da ci szybsze ładowanie i działanie Windowsa, tak jak i szybsze działanie programów, które na nim zainstalujesz. Przez szybsze rozumiem np. szybsze ładowanie poziomu w grze/doczytywanie świata, bo na FPS się to nie przełoży. Co do 7850 (np. polecany w zestawach Gigabyte) to sam musisz sobie doczytać, bo przecież wszystko zależy od tego co na nim ma chodzić. Jakbys się jednak zdecydował na kartę serii 78xx, pamiętaj o programie AMD. W tej edycji, kupując w partnerskim sklepie dostanie się Bioshock: Infinite i Tomb Raidera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Frasier akurat podałeś test WOT który 1jajko wykorzystuje :/ A tu BF3: http://pclab.pl/art50000-16.html gdzie widać znaczną różnicę w wydajności. HT jednak coś daje.

IMO i3+hd7770 to optymalny wybór w tej cenie, jeżeli "w tym roku" to ma być grudzień. Męczyć się z dual core przez cały rok to bez sensu.

A jak możesz dołożyć to bardzo opłacalnym rozwiązaniem jest I5 ivy bridge i hd7850 - ceny w morele i5+3550p 630zł , hd7850 gigabyte 640zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba wezme jednak tego i3 i HD 7770, wypada on calkiem niezle wg mnie i jest to w tym momencie najbardziej oplacalny wybor.

Troche boli mnie brak mozliwosci podkrecania bo od s754 bylo to jedno z moich ulubionych zajec. A co odnosnie grafy? ktore 7770 wybrac - priorytet wydajnosc pozniej cisza pozniej chlodnosc ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cię kręci podkręcanie to jest jeszcze fx-8320 + gb 990xa-ud3 :). Wyjdzie to drożej ale frajdy z podkręcania cała masa: i mnożnikiem i fsb, i NB, i HTT - raj dla podkręcaczy Dołączona grafika i pracowników energetyki (tych co mają zniżki na prund).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przy tym budżecie, x4 965 be 350zł + płyta 250zł + chłodzenie 80zł + ram 4gb 1600 72zł + hd7770 400zł = 1150zł tanio i wydajnie, po oc pewnie lepiej niż i3...

 

Wystarczyło by nawet na phenoma x6 + hd7850 w twojej kwocie Dołączona grafika

 

g2020 bym ci w życiu nie polecił, robiłem testy passmark, re5 benchmark edition i jak w jednym tak i w drugim mój proc z sygnaturki po oc w takiej samej cenie jest 33% wydajniejszy i posiada 4 fizyczne rdzenie (brak przycinek i spadków w grach wykorzystujących 4rdzenie) a nawet dogania i3 2100 Dołączona grafika w passmarku jest na równi, a w grach minimalnie wolniejszy ale znowu nie ma takich spadków i przycinek jak w i3, czyt. min fps. ( w grach typu bf3 multi, gta 4 itp)

 

Tak że celował bym w konfigurację jak podałem na początku postu.

 

1. opcja ekonomiczna ale dobra, moja sygnatura (gram we wszystko w fajnej płynności, nawet bf3 multi, gta 4, max payne 3, far cry 3, ogólnie wszystkie nawet najnowsze produkcje, w 1680x1050 high/medium bez aa i af) zamiast x4 631 może być x4 641k a karta hd7770 zamiast hd4850.

2. lepsza i droższa x4 965 be + hd7770 lub hd7850 (zamiast i3)

3. jeszcze lepsza i droższa phenom x6 + hd7850 lub hd7770.

 

Oczywiście wszystkie procki amd do oc.

 

Do podanych opcji, karta ze wskazaniem na hd7850 (monitor 24" full hd)

 

i3 nie podałem bo cena/ wydajność gorsza niż w ww. amd

 

Wyższa wydajność to już tylko i5, którego cena wiadomo jaka jest Dołączona grafika

Edytowane przez Kuba83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwne wrażenie że ci wciskający zestawy AMD do każdego tematu to jakieś multikonta Dołączona grafika tak jakoś przybyło ich w ostatnich paru dniach Dołączona grafika

Rozwiń swoją wypowiedź, ja do swojej mam dowody w postaci testów w re5 i passmark a mogę zrobić więcej.

 

Teraz twoja kolej Dołączona grafika to nie wciskanie to równie dobra opcja a nawet lepsza za mniejsze pieniądze w porównaniu do intela, adekwatna do zastosowań założyciela tematu w pierwszym poście.

 

I tak właśnie robi się offtop, a konkretów brak.

 

Witam,

Na przełomie grudnia i stycznia 2012/2013 kupowalem czesci do kompa. Uruchomilem go dopiero jakis tydzien temu ale chyba rezygnuje z C2D, gdyz chce cos nowego.

Powiem Ci że miałem dokładnie taką samą sytuacje, złożyłem kompa na e5200 i podkręciłem do 4ghz ale niestety wydajność mizerna, ogólnie 2 rdzenie na dzisiejsze czasy to już za mało, nie mówiąc o wymagających grach i programach.

 

Zmieniłem na taniego athlona x4 i różnica niebo a ziemia, gry chodzą miodnie.

 

ps. wcześniej miałem jeszcze g530 i i3 2120 więc mogę się wypowiedzieć co do wydajności tych procków.

Edytowane przez Kuba83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...