Skocz do zawartości
kaijitsu

P67 Pro3 + Crucial Ballistix Komputer nie wstaje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W 1PC z sygnatury posiadałem do tej pory Ram 2x4 GB różnych producentów (Kingston HyperX, HyperX RED, Corsair Vengeance) ale z racji zapotrzebowania na większą ilość pamięci kupiłem w/w Cruciale 2x8 GB 1600MHz 1.5V. Od początku były problemy ale z racji, że nie miałem za bardzo czasu się tym zając a później wysyłałem kartę graficzną na gwarancję komputer stał nieużytkowany.

 

Problem wygląda następująco: Jeden moduł działa w każdym ze slotów. Drugi moduł po wsadzeniu w obojętnie jaki slot powoduje, że komputer po uruchomieniu (po 1 sek od naciśnięcia przycisku) od razu się wyłącza i potem włącza i tak w kółko. Oczywiście po wsadzeniu obu modułów na raz problem się powtarza. UEFI resetowany i nic, na innych pamięciach ustawiłem najniższy tryb pracy, najwyższe możliwe timingi i napięcie 1.65 i moduł dalej nie wstaje. Komputer wyłącza sie po 1 sek (tak jakby było zwarcie) i nie jestem w stanie odczytać kodu z błędem na wyświetlaczu.

 

Wszystko było by ok, uznałbym, że pamięć jest uszkodzona i wysłałbym na gwarancję z tym, że na 2 PC ( z sygnatury) pamięć działa -_- każdy moduł z osobna jak i wszystkie razem. Można się załamać. Niby na liście kompatybilności z tą płytą tych cruciali nie ma (są inne o innym oznaczeniu) tylko dlaczego jeden moduł działa bez problemów a drugi nie? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam i szczerze jestem w kropce. Pamięci działają na dugim PC więc są sprawne i mogę je ewentualnie sprzedać. Ma ktoś jakiś pomysł? Może o czymś zapomniałem/pominąłem/whatever?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc że jeden moduł działa na 1PC?

Pełne testy? Czy tylko uruchamia się windows?

Bo może okazać się że ten pierwszy moduł też po dłuższym momencie wykaże jakieś zgrzyty na linii mobo=ram

 

Jakiego masz biosa na tym Asrocku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci ida na gwarancje. Po prawie calym dniu zaczely miec problemy ze wstawaniem (ten jeden modul). Mam nadzieje ze morele nie bedzie tym razem 2msc serwisowac sprzet -.-

 

Ps. Mial byc edit a wyszedl nowy post.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...