Skocz do zawartości
wht

jaka tania karta, naprawdę tania, do niezbyt wysilonego zestawu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jest sobie komputer, a w nim leciwy już Sempron i bodajże 2GB ramu, do tego jest, a w zasadzie był GF7600 z 256MB ramu bodajże DDR3 (PCI-E). Zasilacz nie pamiętam, żaden High-End, ale też nie śmieć.

Komputer służy do pisania, czasem film czy pasjans.

Ów GF się skończył - rozjechały się kolory, sypie artefaktami, a ostatnio nawet winda nie wstaje wcale, więc trzeba coś dopasować.

Budżet - im mniej, tym lepiej, ale bez przesady, ze 100 zł się znajdzie:)

Przy czym, jesli tak samo fajnie zadziała karta za 20 zł, doradźcie jaką za 20 zł wsadzić.

Oczywiście używka, z wysyłką, ze znanego portalu.

Praktycznie żadne gry nie są obsługiwane. A filmy różnie - z Youtube, ale i kompresowane, więc miłobyłoby, gdyby karta jakoś dekompresowanie owo wspomagała.

dziękuję z góry za wszelkie sugestie,

pozdrawiam

Edytowane przez wht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 100, a w zasadzie 90 masz nowe pasywne HD 5450 w zależności od producenta 2/3 lata gwarancji. Na Allegro jest ich również trochę. Niestety, przez PCIE 2.1 mogą być "jaja" z kompatybilnością ze starymi płytami, wtedy HD 4550, które prawie niczym się od HD 5450 nie różni, a problemów z kompatybilnością nie ma.

GeForce 210 jest tez jak najbardziej ok, tylko lepiej brać 64 bitową wersję (jak patrzyłem ostatnio były tylko 32 na Allegro). Nowa 64 w takiej samej cenie jak HD 5450 (hmm, jednak tytuł 64, w sklepach 32, dziwne).

Będąc w bardzo podobnej sytuacji do twojej ostatecznie zdecydowałem się na Radeona (choć 4350, tańszy i wtedy - dostępny, no i wyelimnowałem ryzyko problemów z PCIE 1.0 w starej płycie)

Wszystkie wymienione karty są też bardzo oszczędne jeżeli chodzi o Watty.

Edytowane przez Frasier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF210 i HD5450 to już starocie - nie są od dawna produkowane - To co się tam poniewiera na allegro to jakieś odpadki - kastraty kastratów Dołączona grafika

210 jest marny wydajnościowo - ale HD5450 jeszcze o 1/3 wolniejszy Dołączona grafika

 

Zastąpiły je GF610 i chyba HD74xx

 

@Klaus żeś tak szybko mnie wyczyścił że nie zdążyłem posta edytować Dołączona grafika a tak sie ladnie rozpisałem ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłeś się panoszyć... Dołączona grafika

I co z tego, że marne wydajnościowo? Czy za mało wydajne do zastosowań opisanych wyżej?

HD74xx nie widziałem jeszcze.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A filmy różnie - z Youtube, ale i kompresowane, więc miłobyłoby, gdyby karta jakoś dekompresowanie owo wspomagała.

 

x1300 chyba się tu nie łapie, HD2400 też jest trochę problematyczne. Procesor, leciwy sempron oczekuje na wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie filmy - do zwykłych divx z rozdzielczością SD to starocie w postaci X1300 czy GF7600 wystarczą .

 

Co innego filmy HD - tutaj karty bez wspomagania DXVA odpadają - minimum to coś z HD2xxx ( oprócz HD2100 ) lub GF 8xxx .

 

Gdzieś na forum był temat - ktoś budował kompa pod filmy HD - stary sempron + 8400GS i z HD dawało to radę .

 

Gorzej z internetem - o ile zwykłe strony to nie problem , to strony przeładowane flashem mogą zajechać taki sprzęt jaki ma autor .

 

Wtedy przydało by się coś z HD5xxx/HD6xxx .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś hd4550? za niecałe 100zł z all, miałem kiedyś i całkiem dobrze wspominam, do tych zastosowań wystarczy spokojnie.

 

Oczywiście jest wiele innych kart które można zamiast niego polecić...

Edytowane przez Kuba83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobił mi się mętlik w głowie - procek ogólnie sobie daje nadspodziewanie dobrze radę - pakiet biurowy, internet (nawet z flashem), filmy, pasjansik hula aż miło. 7600 żadne halo, karta nie musi być nowa, prądożerność jest rzeczą wtórną, ale też nie ma sensu ładować jakiegoś głośnego pieca, którego mocy nie użyje się z racji ograniczeń reszty sprzętu i generalnego zastosowania tegoż komputera. Czyli reasumując - każda karta na PCI-E będzie ok? taka za dwie dyszki też?

Albo i nawet taniej: http://allegro.pl/matrox-p650-low-profile-p65-mddap64f-lfh60-pci-w18-i2990782945.html jest ok? tylko co to za przyłączka, której nie ma?

Marka jest mi obojętna, nie jestem fanbojem, w różnych komputerach mam karty i takie i takie i jeszcze inne:)

A może taka: http://allegro.pl/msi-geforce-6700xl-128mb-ddr3-128bit-fvat-gw-i3003613700.html

Nie wiem co to za cudo, ale tam jest XP, a czytałem, ze ona współdzieli pamięć z systemem w W7.

Bo oczywiście lepiej jest kupić nową, czy na gwarancji pewnej używkę prawię nową, jak najnowocześniejszą, za te około 100 zł, ale jeśli nie widać będzie różnicy, to po co przepłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już lepiej chyba tego GF210 - bierze 4-8W, 40nm, CUDA i ogólnie nowsza karta.

ten radek wygląda mi na dzikiego wyjca Dołączona grafika pozatym nie wszystkie HD4350 miały UVD - (niektóre) OEMy były pozbawione tego układu.

Czy na tych 32bit. GF działa dxva - też nie wiem - ale jak kupisz to możesz sprawdzic i dać znać ^^ no i to jest pasyw Dołączona grafika

 

ps: Chociaż niby mają wpisane #3 UVD - to jak zdecydujesz sie na radka to bierz tego ze srebrnym radiatorem - na mojej karcie był on cichy :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pasywność nie jest TU ważna (ogólnie cenię ciszę, ale to nie mój komputer), A komputer uwił sobie gniazko gdzieś w kącie, za szafką (serdecznie pozdrawiam tych, co wychwycili skąd tekst ten) i powietrza to on nie widzi za dużo:)

Dlatego ma parę wiatraków, a cisza nie jest priorytetem (inna sprawa, że tamten GF był pasywny i kto wie czy to mu nie pomogło zejść), dlatego jeden wyjec więcej - nie stanowi.

Ponieważ dzień w tą/tę czy w tamtą mnie nie zbawi, to zalicytuję tu: http://allegro.pl/asus-eah4550-512-mb-hdmi-okazja-piekna-grafika-i3002464377.html i tu: http://allegro.pl/asus-en210-geforce-210-512mb-ddr2-64-bit-hdmi-i3002183577.html (zawsze 64 bit - w swoich kartach boję się zejść poniżej 256, a tu miałbym komuś wcisnąć 32?)

A jak nie wygram, to skłaniam się w tym wypadku ku temu GT210. Cuda na kiju i chyba ogólnie nowocześniej niż Radek za podobne $.

Dziękuję wszystkim za pomocne wpisy, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ciepłem to prawda, radiator tam miał swoje Celsjusze (ale i TDP z dziesięć razy większe niż w GT210). Mogłem w sumie dać tam jakiś wiatrak, trudno. Oczywiście pamiętam o cenie nowego GieeFa, aż tak rozrzutny nie jestem:) pewnie spróbuje mieć to za jakąś połowę tego co nowy, a jak ktoś da więcej - c'est la vie.

Edytowane przez wht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...