Skocz do zawartości
Jitro

płyta, ale nie z najnowszej półki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

 

Mój obecny komp pamięta lata 2000, mam kartę Geforce2 MX i niemal w nic nie mogę zagrać... :-/

 

Chciałbym sobie zatem poskładać kompa, ale myślę bardziej o używanych podzespołach. Chodzi mi żeby chodziły na nim gry przynajmniej do 2009 a nawet 2010 roku bez zadyszki. Czy moglibyście mi doradzić jakąś płytę i procesor, a jak się da to i ram i kartę? Chciałbym się zamknąć do 4-5 max 6 stówek.

 

Zalezy mi na niskim poborze prądu. Nigdy nie będę podkręcał procesora. Jestem przeciwnikiem podkręcania.

Edytowane przez Jitro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zestaw z celeronem jest dla ciebie idealny ^^

 

do 600zl hymm potrzebujesz

Zasilacz http://allegro.pl/pr...2993182719.html 60zł

 

do tego znajdz jakiś tani sklep z G1610/1620 + mobo H61/B75

+4GB ramu i jakiś dysk Sata.

 

Na karte graficzna bys musiał troche zapolować - sama integra z procesora umożliwi ci uruchomienie i jakąś tam gre na niskich ustawieniach właściwie we wszystko.

 

z kart na które warto zwrócic uwage :

GF240 DDR5, 9600GT - tak do 120zł

HD4850/4870 - do 150zł - aczkolwiek to dość energochlonna zabawka.

 

-----------

Można też nieco taniej - zapolować na allegro na jakieś tanie plyty H61/P67 i Celerony G530-550 - jedno i drugie za <100zł, aczkolwiek niedawno weszła nowa seria celeronów G1610 - wydajniejszych i ze sporo lepszą zintegrowaną grafiką - mysle że warto dołożyć.

 

Pchac sie w zestaw na s775 też raczej nie warto - sam koszt ramu i słaba wydajność bez OC ją dyskwalifikuje.

 

To samo z APU od AMD - bez OC będzie za słaby.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Mam w obcnym kompie dysk 80GB ATA i zasilacz chieftec 350 :) - jeśli nie trzeba na razie nie będę ich wymieniał.

 

W grę wchodzi zatem:

1. płyta,

2. procesor,

3. karta(przydałaby się zintegr. na płycie, a na oddzielną grafę zawsze można odłożyć),

4. pamięć RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj dokładny model zasilacza. 2000r to kawał czasu :> teraz liczy sie tylko linia 12V

 

1. płyta właściwie dowolna na H61/B75 - przejrzyj ostatnie kilka tematów.

2. http://www.ceneo.pl/21582764 nalepiej ten lub 1620 jak trafisz w podobnej cenie - z lepszych g2020

3. Karte masz zintegrowana w procesorze

4. Najtańsze 4GB DDR3 jakie znajdziesz

 

Dysk raczej bedzisz musiał - nowe plyty nie mają zlącza ATA.

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz wymieniał ze 4 lata temu, nie jset on z 2000 r. :). Właśnie przydałoby się złącze ATA... (chyba można dokupić przelotkę jak się nie mylę.)

 

Model: GPS-350EB - 101A

 

PS

edycja mi nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna - ale nie zawsze to chce dzialać - pomijam że za niewiele więcej kupisz caly dysk :)

Pierw sprawdź czy w ogóle warto zostać na obecnym - jakis test HD-tune - czy nie ma ubytków w sektorach - jaka wyciąga prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PPS

chyba, że coś używanego, tańszego... nie muszę wydać aż sześciu stówek Dołączona grafika, może jakaś płytka z 2009-2010? Przydałaby się stabilna płytka z ATA i slotami PCI, ze zintegrowaną grafą(nie musiałbym na razie kupować oddzielnej). Mam jeszcze porządną klawiaturę na PS2, drukarkę na PLT nie chcę wszystkiego wymieniać :-/

Edytowane przez Jitro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli płytka na czipsecie H61 i proc ze zintegrowaną grafą G1610 obsłuży gry na full detalach z np. 2009 r.?

 

A w przyszłosci będzie można dokupić grafę na PCI Express x16 na nowsze gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na full detalach to ona nic nie obsłuży - chyba że quake 3, doom3, CS2 Dołączona grafika

pooglądaj sobie na youtube nagrania z grafik intel HD2000 HD2500 HD3000.

 

a co to za magiczna granica 2009r ? od 2009 niewiele się zmieniło jeżeli chodzi o wymagania - wszak wszystko to porty z jeszcze starszej konsoli X360/PS3. Poza paroma kwiatkami jak Wiedzmin2, BF3 czy metro2033 - większość reprezentuje zbliżone wymagania - Zwykle zależy to od poziomu "skopania" portu.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola odpada. Czyli do tego zatem karte, którą wcześniej wymieniłeś (9600GT)? Wtedy bedzie OK? Jak trzeba to stówkę mogę dołożyć jak to ożywi jakość sytuację Dołączona grafika. Albo na razie bez dedykowanej karty graf. za tę kasę?; a na grafe na PCI-e zacznę odkładać jak się inaczej nie da :-/ ???

Edytowane przez Jitro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze mogę coś wtrącić...

 

np. Asus P8H61-M LX R2.0 (ma lpt, PS2)

 

i do tego ten Ivy Bridge h61.

 

PS

tak oglądam różne płyty, dwa razu już trafiłem jak ktoś pisał, że h61 nie obsługuje Ivy Bridge... ale to może o jakies starsze płytki MB chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy producent płyt podaje na swojej stronie listę obsługiwanych procesorów przez daną płytę. Warto też popatrzeć jaką datę ma bios obsługujący dany procesor. Jeśli obsługę np. G1610 dodano w biosie wydanym wczoraj, wiadomo że płyta na sklepie będzie miała starszy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc 600zł to tak, x4 631 2.6ghz 218zł + płyta msi a55 160zł + ram 4gb 1600mhz 72zł + 150zł na uzywanego radeona hd4850 1gb - wydajnieszego zestawu w tych pieniądzach nie złożysz.

 

apu a8 3870k 2x wolniejsze od tego powyżej jeśli chodzi o gry.

 

Celerona od biedy można brać ale nie polecam (2 rdzenie, spadki fps poniżej poziomu grywalności w grach na 4 rdzenie, czyli większości a w przyszłości wszystkich)

 

Komp z podpisu i działają gry z 2013 roku, nowsze również będą działać w płynności (czyt. grubo powyżej 30fps min, 1680x1050 high/medium, bez aa, af)

 

Właśnie wpadłem tu po następnej misji w far cry 3 na kompie z sygnaturki, gra się miodnie Dołączona grafika

Edytowane przez Kuba83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale na celeronie wspomanianym wyżej (G1610) z płytą Asus P8H61-M LX R2.0 oraz z dobrą grafą też pogram? Dołączona grafika

 

Nie mówię o tych najnowszych grach 2011-12 bo pewnie mają większe wymagania niż te np. z 2009 na wyższych. Prawda?

Edytowane przez Jitro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale na celeronie wspomanianym wyżej (G1610) z płytą Asus P8H61-M LX R2.0 oraz z dobrą grafą też pogram? Dołączona grafika

 

Nie mówię o tych najnowszych grach 2011-12 bo pewnie mają większe wymagania niż te np. z 2009 na wyższych. Prawda?

Pograć pograsz, ale ja bym nie celował w 2 rdzenie w dzisiejszych czasach Dołączona grafika

 

http://www.cpubenchm...G1610 @ 2.60GHz 2683pkt w różnych zastosowaniach.

 

ten co ja podałem http://www.cpubenchm...uad-Core&id=169 3247pkt stock, 4100pkt oc (czyli 1320pkt różnicy czyli około 33% przewagi athlona)

 

testowałem też w resident evil 5 benchmark edition (obłsuguje 4rdzenie), wynnik celerona to ok 52fps ze spadkami do 40, wynnik na moim procku po oc 85,5fps spadki do 78fps min, znowu ok 33% szybciej Dołączona grafika

 

3d mark vantage (ustawienia default) 9500pkt, nie wiem ile ma taki celeron prosze o podesłanie wynniku.

 

Po co ograniczać się do 2 rdzeni, jeśli można mieć w podobnej cenie prawdziwe 4, miałem g530 i nawet w grach gdzie było "płynnie" było widać mikroprzycięcia i co najgorsze spadki fps poniżej 30fps (dla mnie to już niegrywalne), teraz na x4 nie ma porównania, nie widzę różnicy pomiędzy moim poprzednim i3 2120 a tym prockiem co teraz mam (testowane bf3, far cry 3, mafia 2, 3d marki vantage, 2006)

Edytowane przez Kuba83bb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiemy że wielbisz swojego athlona x4 ;)

ten AMD zyskuje wyłącznie w grach i aplikacjach intensywnie korzystających z 4 rdzeni - Gier takich jest raptem kilka. Do tego wysoki pobór prądu i beznadziejna wydajność w aplikacjach 1-2rdzeniowych - Bez OC nie ma co tego procesora tykać ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiemy że wielbisz swojego athlona x4 Dołączona grafika

Nic nie wilebie, fakty fakty i jeszcze raz fakty i testy Dołączona grafika nie bój się gdyby celeron był lepszy to bym go zaproponował Dołączona grafika

 

ten AMD zyskuje wyłącznie w grach i aplikacjach intensywnie korzystających z 4 rdzeni - Gier takich jest raptem kilka

kilka? mam wymienić? wszystkie co teraz wychodzą to na 4rdzenie, więc pomyśl co będzie w przyszłości...

 

Już teraz takich gier jest kilkadziesiąt.

 

Do tego wysoki pobór prądu i beznadziejna wydajność w aplikacjach 1-2rdzeniowych

Wyższa wydajność szczególnie w procesorze 4 rdzeniowym jest okupiona wyższym poborem prądu, to normalne i oczywiste.

 

passmark to również test 1 rdzenia Dołączona grafika i co i tak wyprzedza intela i to sporo, bez oc również zostawia celerona daleko w tyle Dołączona grafika

 

Po oc nawet wydajność pojedynczego rdzenia jest porównywalna z celeronem a nawet go przewyższa, ale co teraz korzysta z 1 rdzenia????? gadu gadu? Dołączona grafika

 

Bez OC nie ma co tego procesora tykać ...

Bez komentarza:)

 

 

Więc konkrety proszę.

 

 

Widzę że masz kompa za podobną kase co mój, możemy zrobić testy i wszystko będzie jasne, bez głupiego przekomarzania się na forum że ja niby coś wielbie Dołączona grafika

 

Na początek proponuje passmark (realny test procesora), i resident evil 5 benchmark 1280x1024 high aax4 - test systemu, moje wynniki już są...

 

W większości testów internetowych brakuje minimalnego fps i podają średnie fps, a jak to ma się do rzeczywistości? nijak, co z tego ze jakiś proc ma srednio 35fps? jeśli ma spadki do 25fps co już jest niegrywane...

 

Ja rozumiem że każdy chwali swoje, ale ja mam dowody w postaci wynników, więc czekam na Twoje, wtedy będziesz mógł powiedzieć że celeron jest lepszy od x4 Dołączona grafika

 

I tak się robi niepotrzebny offtopic.

Edytowane przez Kuba83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...