Skocz do zawartości
qsownik

HD6870 chłodzenie zewnętrzne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam HD6870 od Sapphire na standardowym chłodzeniu. Niestety chłodzenie padło. Mianowicie wentylator chodzi na pełnych obrotach cały czas czy to stres czy to idle. Mimo że w takich programach jak Sapphire TRIXX, MSI Afterburner, speed fan, sprawdzałem i próbowałem podkręcić lub zmniejszyć suwakiem obroty wentylatora - nic to nie dało.

 

Dołączona grafika

 

dziwną rzeczą jest kiedy ja w idle mam 3.7k RPM to kolega ma 1.2k RPM o co gorsza mimo że ja mam takie obroty to pisze jakbym miał 33% prędkości wentylatorka co jest nie możliwe bo bym miał podobne obroty jak kolega - 1.2k

 

na gwarancje nie oddam bo skończyła się. Serwis 300zł - to ja dziękuje wole dołożyć kolejne 300zł i za 600zł kupić coś lepszego.

 

jako na chwilą obecną nie mam kasy za dużo wolałbym po prostu wymienić chłodzenie na zewnętrzne np. takie jak to:

 

http://allegro.pl/gelid-icy-vision-a-gc-vga02-02-ati-i2994632048.html

 

Tylko czy to wypali? RPM wiatraka będą normalne? O tyle dziwna sprawa że nie wiem od czego to zależy - być może od czujnika RPM czyli nie działa więc automatycznie zadaje maksymalne obroty bo nie wie co się dzieje i nie chce spalić czegoś. Ale na chłopski rozum czujnik RPM musi być uzależniony od czujnika temp. gpu. Bo jak by nie patrzeć to od temp. gpu zależy rpm wentylatora. Więc o co tu chodzi? :(

 

Tylko teraz czy to coś da? W sensie kupienie nowego chłodzenia zewnętrznego jeżeli nadal będzie chodziło jak chodzi to wolę naprawdę poczekać i kupić coś nowego bo karta działa poprawnie tylko w.w wentyl chodzi pełną parą i budzi pijane niedźwiedzie na uralu. Gdzie jest czujnik? na obudowie z chłodzeniem czy na karcie? Bo chyba jest szansa na poprawne chodzenie jeżeli kupie nwoe chłodzenie z nowym czujnikiem jeżeli on będzie się znajdować po stronie obudowy/chłodzenia. Nie wiem co się stało ot tak przestał działać nie spadło, nie kopałem po prostu leżało zamontowane w PC ;(

 

A jeśli wypali co polecacie za chłodzonko? tak 160+/-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze sprawdzi się accelero s1, lub s1 plus z wentem lub 2 90 lub 120mm. W sumie jedna 120 starczy i nic sie nie spali. Jakaś niedroga, co ją można podpiąć do kontrolera na płycie głównej lub uzywając potencjometra do kontroli obrotów ustawić se by wiało mocno acz nie głośno...

Ja tak miałem/mam w 2 kompie tera.

Chłodzenie skuteczne, tanie, mobo mi regulowała prędkość(istawiłem na 50%, temp nie przekraczała 60st)

Albo jak kolega zauważył, zdemontować wentylator w oryginalnym, kupić jakiś w miare dobry zwykły 90 lub 120, zamocować nawet na drutach z podkładkami gumowymi by drgań nie było, podpiąć i luz, działa, chłodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...