Jump to content
ghoscik

Dell - Recovery Partition

Recommended Posts

Witam bardzo,

z tego względu, że nie widzę tutaj podobnego tematu dlatego postanowiłem założyć nowy.

Mam pytanie otóż na laptopie firmy Dell po wgraniu Partition Magic 8 (niestety na win7 i to był błąd) system załapał bluescreen. Okazało się, że ten program niezle miesza w systemie przynajmniej w win7 no i było już za późno na jakiekolwiek backupy... system nie wstawał jedyne co to bluescreen towarzyszył każdemu resetowi. Nastąpił postęp system już wstaje itp wykrywa dyski no ale jest problem bo ani Dell Utility partycja ani Recovery (na dodatek recovery chyba już jest wyczyszczone z oryginalnych plików) się nie odpalały - brak płyt z backupem spowodował, że trzeba bylo naprawiać system z płytki nie dołączonej do laptopa przez co pewnie MBR się nadpisały. No ale dobra nie do tego zmierzam. Teraz pytanie, laptop ma kilka małych usterek, klawisze od nowości albo się zacinały albo po czasie zaczeły wyskakiwać nie był oddawany na gwarancję bo nie było takiej potrzeby i teraz jest plan żeby go wysłać na gwarancję pod tym pretekstem żeby naprawili a czy można serwis prosić o wgranie czystego windowsa? Tak by cudownym sposobem znów zrobili system tak jak wyjechał z fabryki to jest z partycją recovery itp itd...? Czy Dell pobiera opłaty za wgranie systemu wraz z recovery? Nie mogę w internecie tego doczytać. No a jeśli już by mieli pobrać opłatę i zdecydowałbym się że nie warto to czy jest możliwość by zainstalować windows 7 pro z MSDNAA (na lapku jest aktualnie też windows 7 pro ale jakaś wersja OA) i jako klucza użyć tego podanego spod spodu laptopa czy to tak nie działa?

 

Prosiłbym o pomoc w sprawie, dziękuję!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pytania na infolinie della....... a co do recovery, wywoływałes z F8 przy starcie ? nic sie nie bootuje ? recovery jest na ukrytej partycji, jak zepsułes to bym wja dysk wsadził do innego laptopa/pc, sformatował do zera i jednej partycji, i wsadzil plytke recovery ktora sam sobie wypalam zaraz po pierwszym od kupna uruchomieniu bo system o to prosi... jak tego niezrobiles, gratulacje... ale wina powinienes dostac od della czy microsoftu raczej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.