Skocz do zawartości
Zaskur

CrossfireX na dwoch radeonach Asus hd6950

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Jestem calkowicie zielony w sprawach wodnego chlodzenia. Nie wiem co jest lepsze czy zakup calego zestawu czy wyszukanie czesci dla pojedynczych podzespolow. Ale wazne by bylo jak najlepiej z jak najnizszym kosztem.

 

Wlasnie zakupilem sobie druga karte graficzna . Po podlaczeniu jej w opcji crossfireX i ostrym kilkugodzinnym graniu widze ze konwencjonalne wiatraki potrzebuja wsparcia /i/lub/ wymiany.

 

Obudowe mam sredniej wielkosci takze komponenty montazowe moga byc montowane z tylu lub na zewnatrz. (chyba rezerwuar i chlodnice - nie jestem pewien.)

 

Miedzy kartami graficznymi jest TYLKO 2 cm przeswitu. posiadam wersje overclokerska i nie jestem pewien czy jest w niej zamontowany jakis doddatkowy uklad chlodzenia.

 

Czy dobrym rozwiazaniem bylo by dac jakis bloczek na gpu bez otwierania karty czy tez moze lepiej jest rozebrac karte i dac cala plytke ? i jak to sie ma z dodatkowymi radiatorkami ?? gdy jest plytka to problem chyba z glowy tak ?

 

Glownie to mi zalezy na schlodzeniu kart ale mozliwe ze dobrze jest isc za ciosem i odrazu zastosowac cos na CPU ..

 

Prosilbym o jakies porady / sugestie ewentualnie ceny calego takiego zestawu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz zamontować bloki wodne na GPU bez ich "otwierania"?

Tanio się raczej nie da, jak chcesz schłodzić 2 karty. Nowe bloki fullcover zaczynają się trochę poniżej 4 stówek, chyba że uda się trafić używki, to jakieś 250-300 za sztukę wyjdzie. Cyba że założysz jakieś uniwersalne bloczki na sam procesor, ale wtedy masz jeszcze do ostudzenia sekcję zasilania i pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można rozmontować cooler karty tak, że chłodzenie RAM i VRM wraz z turbinką zostają i "alternatywnie" chłodzimy tylko GPU.

Przy czym można zakombinować z czymś w tym stylu. Jednak jest to trochę zabawy.

Zamiast gotowych zestawów LC, które są jednak dosyć marne, można też zastosować "prawdziwy" zestaw LC z blokami tylko na GPU. Choć wyjdzie to drożej, nawet jak pójdzie się w używane części.

 

Jak masz możliwość przełożenia drugiej karty do niższego slotu PCIe, to kup dwie sztuki Accelero Xtreme Plus III i będzie po problemie. To chłodzenie jest bardzo wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej bedzie zapomniec o chlodzeniu woda i zrobic na bocznej scianie otwor, zamontowac na niej wentylator aby tloczyl powietrze w kierunku kart graficznych.

 

A jesli chcesz myslec o chlodzeniu wodnym to musisz miec minium 1000zl, zaczynajac od wymiany obudowy.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...