Skocz do zawartości
fumfel

MAGICZNY problem z instalacją karty

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, męczyłem się cały wczorajszy wieczór z instalacją karty, napotkałem dziwny problem... ale po kolei...

Dobre czasy mojego wysłużonego Radka HD3650 już dawno minęły... zdecydowałem się na zakup nowej wersji Sapphire HD7750 1GB GDDR5, ochoczo zabrałem się do wymiany. Jak tylko odpaliłem kompa od razu dziwnie zaczął zachowywać się mój system (VISTA 64 bit Home Premium)... słownie ciężko to opisać i może zabrzmi to niewiarygodnie dlatego też podpieram się filmikami zamieszczonymi na youtube. Paski postępu zwariowały zaczęły się bardzo szybko poruszać, zegar systemowy przyspieszył Dołączona grafika...czas po prostu zaczął szybciej płynąć - a nie zamierzałem kręcić żadnych filmów sci-fiction Dołączona grafika (w załączonym poniżej filmiku w ciągu 20 sekund minęło 5 minut na zegarze), dwuklik myszy nie działa, programy można otwierać praktycznie tylko z menu kontekstowego i poleceniem "otwórz" - to tylko część niedogodności które mi się rzuciły na pierwszy ogień.

 

Pomyślałem ok, znane problemy z upgradem sterowników ATI do nowej karty, odinstalowałem stare sterowniki, użyłem do tego też programu Driver Cleaner, ściągnąłem nowe pakiet sterów do karty i w efekcie wszystko się instaluje oprócz głównego sterownika karty, o ile dobrze pamiętam to wyskakuje w raporcie komunikat o problemie instalacji z powodu "przekroczenia limitu czasu instalacji"?!?!? Po przejściu do BIOSu problem nie występuje, zegar pracuje normalnie, czyli problem tkwi w płaszczyźnie Windowsa, jak tylko zaczyna się ładować system paski postępu szaleją... Wróciłem do starej karty, zainstalowałem ponownie sterownik i wszystko hula jak trzeba... w czym problem tkwi problem z nową kartą?!?!? Poproszę o pomoc.... bo całkiem osiwieje... niestety nie znalazłem w necie podobnego przypadku...

 

Mój zestaw to:

VISTA 64 bit

ASUS M3A78

AMD Athlon II x4 635 2.9 Ghz

RAM: 8GB DDR2

Zasilacz: Cooler Master Elite Power RS-460-PSAP-J3

 

filmiki do youtube:

1.

2.

3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzisz spowrotem 3650 to wszystko jest ok? Sterowniki usunąłeś przez "Dodajusuń programy" a nastepnie driver cleaner'em czy od razu samym cleanerem? Masz możliwość zrobienia formata?

 

Ps. Wyczyść monitor ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...format to ostatnia rzecz jaką chciałbym robić.... niedawno stawiałem system..., po powrocie do 3650 i zainstalowaniu sterowników z tego samego instalatora jest ok. Kartę przyniosłem dzisiaj do drugiego komputera z Windowsem XP i zainstalowała się bez problemów.... podejrzewam że to w to może być raczej coś powiązane z płytą główną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...