Skocz do zawartości
Zielony Buszmen

[post #17] Który HD7870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przybieram się powoli do kupna nowego kompa. Aktualnie zastanawiam się nad dyskami.

 

Jako że na kompa nie wydam więcej niż 2800 zł, a biorę i5 3470 + HD 7870 to muszę trzymać się w budżecie.

 

Jako HDD zamierzałem brać Seagate Barracuda 1 TB (64 MB cache) - ST1000DM003. Na początku trzymałbym na nim system, programy, gry i inne rzeczy. Ale tak sobie pomyślałem, czy możeby kupić dodatkowo SSD. SSD 128 GB kosztuje ponad 400 zł więc odpada. Patrzyłem że za 250 zł można kupić SSD 64 GB. Wg. moich obliczeń system i programy zajmują razem około 25 GB, więc 64 GB SSD powinno wystarczyć.

 

Mam więc 2 pytania:

1) Czy Seagate Barracuda 1 TB (64 MB cache) - ST1000DM003 to dobry dysk, czy może brać coś innego?

2) Jakie dyski SSD 64 GB polecacie?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zakupów na czerwiec lipiec nie da się dziś przewidzieć. Spokojnie dziś możesz kupować SSD, raczej nie wydarzy się nic przełomowego - już producenci o to dbają ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim temacie napisałeś Zamieram kupić kompa na przełomie czerwiec/lipiec 2013

 

Szanujmy pracę kolegów.

W regulaminie działu masz zapis: 1. Jeśli masz zamiar dokonać zakupu w terminie późniejszym niż 1 tydzień od założenia wąteku wstrzymaj się z jego założeniem.

 

Jeśli koledzy mają dawać i propozycje, uzasadniać je a w chwili zakupu to będzie nieaktualne bo mogą być nowe produkty, inne ceny, część produktów może zniknąć z oferty, znaczyć to będzie, że zmarnowałeś czas użytkowników forum.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie czytałem regulaminu. Ale kto czyta regulaminy? Może 1/5 userów forum, może mniej?

 

Plany się zmieniają. Ale nie o to tu chodzi. Jeżeli bym napisał "mój kolega kupuje kompa" to byś sobie pomyślał "to po co ty piszesz, kolega nie może?". A że kolega się mnie pyta, to jak to znaleźć/zobaczyć?

 

Jeszcze raz bardzo przepraszam wszystkich, który uraziłem swym nie godnym oraz zasługującym na karę zachowanie. Moje postępowanie zasługuje na naganę i muszę zadośćuczynić pokrzywdzonym. Tego wymaga moja wiara. Jak mam to zrobić? Nie wiem...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twardziel to st1000dm003, a SSD to kingston v300 60 GB.

 

Zainstalowałem już win7 64-bit. Bardzo szybko się zainstalował - bo w 6 minut (mierzone stoperem). Windows ładuje się 12 sekund, a programy uruchamiają się "po kliknięciu". Jestem bardzo zadowolony i dziękuję Wam za pomoc. :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wetnę się do tematu :)

 

Jaki model karty z prockiem HD 7870 polecacie? W tamtym miesiącu na zestawie za 3k był polecany Gigabyte HD 7870 WindForce 3X, teraz jest polecany Vertex3D HD 7870 Tahiti LE. Co miesiąc zmienia się model. hd 7870 można kupić już za 800 zł, a są modele nawet za 1000 zł. Który polecacie?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki humanoidal. Dołączona grafika Skąd ty tyle wiesz? Tyle modeli kart, a ty je wszystkie ogarniasz Dołączona grafika

 

Ta pierwsza karta z amazonu to 11199-20-20G. Znalazłem ją na morele.net - http://www.morele.ne...-20-20g-547334/ - koszt to 1016 zł, więc odpada.

 

Druga, "nie XT" - 11199-16-21G. http://www.morele.ne...-16-20g-534193/ - jest o wiele tańsza. Proszę cię, potwierdź czy to ta karta, i jak tak to mogę już dziś ją kupować. Brać z moreli czy polecasz sklep z linku? To tahiti le czy pitcairn?

Edytowane przez jozefinox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad kupnem karty w sklepie na mieście (gdzie prawdopodobnie będzie wszystko drożej o około 20-40 zł od ceny internetowej) lub na morele.net.

 

Całkeim w głowie mi się pomieszało od tych informacji :)

 

Jeżeli zapomnieć by o tahiti to jaki pitcairn brać? Ten co polecaliście http://www.morele.ne...-16-20g-534193/ czy może ten z zestawu purepc: http://www.morele.ne...18-1354-542684/

Który lepszy / opłacalniejszy?

Edytowane przez jozefinox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...