Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem od jakiegoś czasu, a mianowicie od jakiegoś tygodnia na moim stacjonarnym komputerze przestało działać część aplikacji, tzn. nie łączą się one z internetem pomimo że na ip komputera jest dany DMZ i firewall z regułami dostępu na te aplikacje(nawet z wyłączonym nie działają), żeby było ciekawiej na wszystkich innych komputerach wszystko działa normalnie. Nie logują się takie aplikacje jak: GG, Origin, Minecraft, Hamachi(łączy się, są dostępne komputery ale nie pinguje w żadną stronę) i zapewne jeszcze kilka innych których nie pamiętam. Wszystkie gry działają, bo np jak odpalę sobie BF3 przez stronę to normalnie mogę grać na multi pomimo ze na Originie jestem offline. Według stron sprawdzających porty(np. whatsmyip) wszystkie porty poza ssh i dns są zablokowane identycznie na wszystkich komputerach w sieci) Mam internet radiowy jeżeli to jest potrzebne ale wygląda to na problem lokalny na komputerze. Czy jest jakaś szansa żeby to naprawić? czy tylko pozostał mi format? dodam ze system nie jest aż taki stary bo ma może z 2 miesiące (Win 7 Ultimate).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porty maja byc zamkniete tzn niedostepne od zewnatrz poki nie sa przekierowane

 

poza tym nie potrzeba ich otwierac jesli nie udostepniasz uslug w internecie

 

ponadto majac internet radiowy mozesz juz byc za NATem, wiec Twoja przekierowania i inne DMZy nic nie dadza

 

podsumowujac, malo informacji podales, np jaki router, co na nim ustawiles, jaki typ IP otrzymujesz po stronie WAN (wew lub zew) itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za Natem na pewno nie jestem bo raczej wtedy nie działało by wszystko na pozostałych komputerach co nie? jedynie z moim PC jest problem od niedawna wcześniej wszystko chodziło ładnie, a teraz część działa cześć nie. Router to Linksys wrt54gl na tomato, ustawienia standardowe jedynie dmz dany na ip komputera które jest ustawione jako stałe. IP dostaję wewnętrzne bo router od radiówki jest wpięty w linksysa, a z linksysa leci dopiero na komputery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od radiowki to raczej masz AP, ale nie podales modelu wiec...

 

z NATem nie masz racji

 

w routerze polecam przywrocic ustawienia fabryczne

 

i nadal nie wiem jakie IP otrzymujesz od dostawcy, oraz po co stosujesz DMZ

Edytowane przez krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IP od dostawcy: 194.29.180.210 , modelu AP nie znam, jest na dachu więc nawet nie mam jak z niego zczytać, jak wchodzę na stronę jego to jest airOS i logowanie, dalej niestety nie mam danych. Router już na fabrycznych jest i nic to nie zmieniło, na stacjonarnym dalej nie działają aplikacje podane a na laptopach wszystko jest ok(wszystkie po sieci wifi są tak dla uściślenia jeszcze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarte SSH i DNS dotyczą zapewne sprzętu od providera - spróbowałbym się połączyć z SSH i obadać tak btw :).

Próbowałeś wyłączać Hamachi (włącznie z jego interfejsem sieciowym) lub odinstalować je? Widziałem już wiele jazd z powodu tego programu.

Faktycznie, jak sam zauważyłeś wygląda to na problem lokalny.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...