Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po podmianie obudowy na Fractal Design R4 jedyne co słyszę ze swojego kompa do HDD. I nie chodzi tu o skrobanie głowic tylko o szum talerzy. Na dodatek dysk systemowy Samsung HD322GJ strasznie wibruje. Buda jest ciężka jak kloc więc nie wibruje tylko słychać takie wkurzające buczenie. Smart mówi że wszystko jest ok. Doprowadza mnie to jednak do szału. Macie jakiś sposób na takie problemy?

 

Pozdrawiam

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus jesteś miszczem ;) Chyba dam sobie spokój bo nie wiem czy jest sens się w to bawić gdy trzeba się powoli rozglądać za ssd. W moim przypadku chyba zostaje tylko SSD na system i jakiś 2.5'' 1TB na dane. Pierwszy raz słyszę takie wk...ce buczenie. Dzięki do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałeś, że wyciszanie kompa to gorsze [ciach!]o niż dopalacze ? Dołączona grafika

Czym bardziej wyciszasz, tym większy czujesz niedosyt.

Wyciszasz cpu, słychać grafikę. Wyciszysz grafikę, słychać zasilacz. Wyciszysz zasilacz, słychać HDD. Wywalisz HDD, okaże się że piszczy zasilacz, monitor, znów słychać wentylator na cpu. Z sentymantem wspominasz miłe chwile gdy śmigło na cpu zagłuszało wszystko. Do tego wywaliłeś tyle kasy, to dalej brzęczy.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałeś, że wyciszanie kompa to gorsze [ciach!]o niż dopalacze ? Dołączona grafika

Czym bardziej wyciszasz, tym większy czujesz niedosyt.

Wyciszasz cpu, słychać grafikę. Wyciszysz grafikę, słychać zasilacz. Wyciszysz zasilacz, słychać HDD. Wywalisz HDD, okaże się że piszczy zasilacz, monitor, znów słychać wentylator na cpu. Z sentymantem wspominasz miłe chwile gdy śmigło na cpu zagłuszało wszystko. Do tego wywaliłeś tyle kasy, to dalej brzęczy.

 

... a jak skończysz to wszystko wyciszać, to się okaże, że za głośno się oddycha. :D

Zamiast hdd kupić ssd, a na większe dane zewnętrzny dysk hdd z "batonem" on/off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczenie znam z autopsji. Na to nawet bitumbox nie pomaga.W miare da się żyć stawiając dysk na jakiejś piance ew wieszając na gumce/gumowej taśmie.

Oba sposoby powodują że wibracje nie przenoszą się. A docelowo to jak pisze kolega wyżej- ssd i dysk zewnętrzny z wyłącznikiem. W sumie ssd i mały 2,5" też by mógł się sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru lat stosuję gąbkę do hdd, więc praktycznie większość hałasu który się wydobywa idzie zniwelować. Niestety na szum talerzy/głośną pracę głowic już się nic nie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam podwieszenie dysków na gumce - o ile masz na to miejsce. Niweluje to w 100% wibracje i wtedy jedyne co słychać to szum talerzy/głowicę - a jakie to będzie głośne to już zależy od dysku.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam WD Green 1TB oraz Samsunga HD502HJ w SQD leżące na dnie budy (Fractal Design HL), położone dodatkowo bokiem na grubej gumie będącej jakąś wielką Dołączona grafika uszczelką.. Duże powierzchnie SQD obkleiłem zwykłą uszczelką od okien, by generowane drgania nie były przenoszone na budę.. W końcu mam ciszę .. przynajmniej od dysków.. bo teraz słyszę jak mobas mi pracuje Dołączona grafika

Więc z wyciszaniem blaszaka jest jak Klaus.. chodź z drugiej strony, miło, gdy włączone a niegrające głośniki Logitech'a X-540 są głośniejsze niż sam blaszak Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano miło. Ja mam kompa w pokoju córki i gdy ona usypia siadam jeszcze do roboty na 3-4h i albo dłubię przy zdjęciach albo morduje jakieś inne SQLe. Przy czymś takim muszę się skupić więc lubię jak jest cicho. Córce też się wtedy pewnie lepiej śpi. Na tą chwilę zastosowałem prowizorkę i położyłem dyski na gąbce tapicerskiej. Błoga cisza. Docelowo chyba jednak kupie 120GB SSD i 1000GB 2.5 cala na magazyn - ten nie musi być szybki. Tylko muszę skarbonkę najpierw kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza buczenie mojego Hitachi 1TB, po jakimś czasie idzie spać i słychać już tylko bardzo delikatny szum śmigła na wentylku CPU, ale jak potrzebuję dostępu do danych z HDD i jest noc a on się załącza to można się pochlastać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...