Skocz do zawartości
Septolux

Java nie działa, nie da się zainstalować

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuzszego czasu mam taki problem, ze funkcjonuje bez sprawnej Javy, kompletnie nie wiem o co chodzi. Wszelkie proby zainstalowania Javy koncza sie niepowodzeniem, wyskakuje blad "Could not create the Java virtual machine.". Zalaczam screen:

 

http://i.imgur.com/qPpxq9A.jpg

 

Jak widac probowalem najpierw wyczyscic wszelkie slady po oprogramowaniu Java programem JavaRa 2.1, udalo sie. Wlaczylem instalacje najnowszej wersji i znow to samo "Could not create the Java virtual machine.". Wszystkie co zwiazane z Java konczy sie tym komunikatem (np. proba wlaczenia Java Control Panel w panelu sterowania), strony opierajace sie na tej aplikacji mi nie dzialaja (np. gry na kurniku).

 

Szukalem w necie, na forum, nic. Wszedzie tylko w kontekscie tego bledu tematy odnosnie jakiejs gierki Minecraft, a u mnie sprawa jest zupelnie inna.

 

Prosze o jakies wskazowki co dalej, jak to rozwiazac?

 

Mój sys. operacyjny: Vista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Odinstaluj jave całkowicie:

- Uruchuom JavaRa,

- Update JavaRa definitions i daj download,

- Remove Java runtime, po odinstalwoaniu i oczyszczeniu nie pobieraj nowej wersji.

 

2. Usuń folder "Sun" z lokalizacji:

C:Users<nazwa użytkownika>AppDataLocalLow

C:Windows

C:ProgramData

C:Program FilesCommon Files <- tutaj powinien być folder "Java",

 

3. Odinstaluj wtyczki Javy z przeglądarek, wyczyść cache.

 

4. Zrób kopie rejestru i użyj narzędzia do oczyszczania rejestru, bądź ręcznie pousuwaj pozostałości po javie.

 

5. Restart komputera, sprawdź ponownie czy zostały pozostałości i zainstaluj najnowszą jave.

Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...